Hitachi, Panasonic i Pioneer chwalą plazmy.

maszek

New member
Bez reklam
Hitachi, Panasonic i Pioneer połączyli wysiłki aby dostarczyć konsumentom opartych na faktach informacji o zaletach technologii plazmowej oraz o możliwościach rozszerzenia doświadczeń wizualnych. Równocześnie to przedsięwzięcie trzech firm ma na celu rozwianie rozpowszechnionych obecnie mitów na temat technologii plazmowej.
Poprzez dostarczenie faktów i odkrywanie zalet technologii plazmowej te trzy firmy mają nadzieję, że konsumenci będą mieli informacje i dane niezbędne do "zakupów z przekonaniem". Panasonic i Pioneer zamówiły badanie dotyczące postrzegania przez konsumentów telewizorów plazmowych i LCD.
Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytani, Francji i Niemczech polegało na bezpośrednim porównaniu gamy telewizorów plazmowych i LCD. Wyniki badania dostarczyły pierwszej rzetelnej analizy i oceny dwóch technologii dokonanej przez użytkowników końcowych.
Więcej na ten temat: http://plazma-lcd-fakty.pl/start.php
 

ThYX

New member
Troche tendencyjna ta strona i jakoś nie wierze w te badania w 100%. Sam mam plazmę i zgodzę się z 80% treści z tej strony www ale nie należy przyjmować tej strony jako jedyne źródło że plazma jest the best.

Zapewne i LCD i plazma znajdują swoich zwolenników i to jest OK :)
 

maszek

New member
Bez reklam
Są gusta i guściki. A te badania wg mnie trącają obawą "potentatów"
o konkurencję ze strony LCD dla plazm.
Ja mam LCD 40" :D
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Są gusta i guściki. A te badania wg mnie trącają obawą "potentatów"
o konkurencję ze strony LCD dla plazm.
Ja mam LCD 40" :D
No tutaj się nie zgodzę LCD jako tańsza alternatywa (świadczy o tym chociażby mnogość firm-krzak) ..... jest poprostu dużo tańsza i dlatego zdobywa rynek.Na korzyść klientów przemawia to że producenci LCD-ków wymusili znaczne obniżki cen na PDP :D (do niedawna ceny PDP były szokujące ;) ).Przed zakupem naoglądałem się wszystkich dostępnych technologii (ze swoim materiałem :) ) i na potrzeby domowe czyli DVD,SAT,Telewizja Kablowa i TV-naziemna PDP jest nie do pobicia,LCD broni się tylko na spreparowanych materiałach reklamowych (chociażby LG ;) ) i ewentualnie na konsolach/PC-tach .... chociaż i tutaj PDP ma duuuużo do zaoferowania (naturalnie porządna :) )
Dlatego uważam że w/w artykuł pokazuje gorzką (niestety) prawdę o obecnie produkowanych TV-LCD.
Pozdrawiam.
 

kato

New member
maszek napisał:
Są gusta i guściki. A te badania wg mnie trącają obawą "potentatów"
o konkurencję ze strony LCD dla plazm.
Ja mam LCD 40" :D
Nie bardzo w to wierzę. Przecież ci potentaci równeiż mają w ofercie LCD. Sami sobie by w kolano strzelali?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Audio Video wydało dodatek Płaskie Ekrany i jest tam artykuł w którym z raportu Reutersa wynika że 80%nakładów w dziedzinie płaskich ekranów idzie na LCD .Przewidują że od 2009 rynek Plazm zacznie się kurczyc .
 
Do góry