Telewizor do 9tys +kino do 7tys

zolty

New member
Salon w którym bedzie stal telewizor ma okolo 50 m2, odlegosc od monitora 3-4 metry.Salon jest mocno naswietlony(4 duze okna-witryny).

1. Rozwazamy pomiedzy LCD a nowa technologia JVC HD-ILA.Informacje z jednego ze zrodel wskazywaly na wybor HD-ILA,drugie zrodlo wrecz przeciwnie wskazywalo na LCD,w zwiazku z tak duzym naswietleniem pokoju.Dzieki temu ze domek jest w trakcie urzadzania zdecydowaem sie na zastosowanie rolet rzymskich,ktore dadza zaciemnienie pomieszczenia i lepsza akustyke.Wg mnie przy w/w powierzchni mysle o zastosowaniu 42'-46'.Kwote ktora planuje przeznaczy to jest okolo 9 tys.

Ktory system polecacie do takich warunkow i jaki model telewizora ?

2. Do tego znalazlem w MM naglosnienie JBL 100/30/35/250 + Yamaha 695 + jakies DVD.

Co sadzicie o tym wyborze?moze macie jakies inne,ciekawsze propozycje?

3. Nie mamy dostepu do kablowki,wiec stoje przedwyborem ktorejs z platform cyfrowych.wczesniej nie korzytsalem z satelity jedynie z kablowki.

Ktora platforme polecacie?

Za kazda podpowiedz bede bardzo wdzieczny.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@zolty

mogę trochę podyskutować na temat 3 pkt.

wybór platformy zależy od twoich preferencji programowych.

we wszystkich platformach na dzień dzisiejszy znajdziesz:

tvp1, tvp2, tvn, tvn7, tvn24, polsat2, cinemax, cinemax2, axn-y, discovery, ...

jesli jesteś fanem polsatu to tylko na cyfrowy polsat

jeśli kanały filmowe to tylko cyfra+: canal+, canal+16/9, canal+ sport HD, hbo, hbo2

jeśli sport to sprawa jest bardziej skomplikowana bo sport jest rozrzucony po wszystkich platformach niestety.
na wszystkich eurosport i eurosport2
a dalej to już musisz wybrać dyscypliny, które lubisz i popatrzeć na której platformie są transmisje.

sport w HD:
n (nsport)- liga mistrzów w piłce nożnej
cyfra+ (canal+ sport HD) - mecze premiership i ligi francuskiej (niektóre) i przyszły sezon ligi polskiej (jeśli będzie jeszcze ta liga istniała :( )


mam nadzieję, że trochę pomogłem
 
Ostatnia edycja:
Do góry