42 cale, jako monitor, konsola, filmy. ~2500zł

jacakk

New member
z tych 3 co masz:

Jakość obrazu w kolejności

1. Panas/Sony/Samsung

Do gier

1. Sony/Samsung/Panas
Gdyby Samsung był po środku tych dwóch rankingów to bym go wziął... ale nie jest :D
Nie ma idealnego kompromisu... :evil:

Jeszcze tak nie do końca wiem jak mam interpretować te dwa testy/porównania z YouTube'a.
Przykładem jest film, a mówi się że plazma najlepsza do telewizji i filmów a wygląda to jakby coś było nie tak ;)

W notce pożegnalnej napiszę że to przez kolegę tdx haha :-D :-D :-D
 

tdx

New member
Bez reklam
To co piszesz że jest nie tak to po prostu phosphor trail....
Musisz sobie zobaczyć czy będzie Ci przeszkadzać :) :) jak nie brałbym plazmę jak tak kupił bym sonego :)

Pomogłem? :D
 

jacakk

New member
Sznur już naszykowałem :D

Pod filmikiem od plazmy jest komentarz od twórców testu:
Yes, all plasma TVs does this. Plasma TVs do not hold the image continuously during a frame like LCDs. Instead, they are a series of pulse. This is not visible to the naked eye, especially for the ST60. This is only visible when filming it, especially with a very fast shutter like in the case of the slow motion.
Napisane jest, każda plazm tak ma i nie jest to zauważalne gołym okiem, szczególnie w ST60, tylko przy użyciu super kamery, jak tej użytej w teście.
Musiałbym zobaczyć ten TV w akcji przy jakimś filmie lub konsoli.

Przynajmniej Samsung odpadł. Jestem co raz bliżej celu :krol:
 

jacakk

New member
Ciekawa informacja... skorzystałem z:
Kod:
http://www.hdtvtest.co.uk/selector.php
Zaznaczyłem 42''-43'', Screen Type: All, Budget: 500-999.
Console: Heavy; Movies: Heavy; Sport: Moderate

i wyskoczyło:
Panasonic TXP42ST60
(Highly Recommended)

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

jacakk

New member
Sznur... no chciałem go użyć przez te wszystkie kliny... :mrgreen:

U nas na stanie w sklepie mają ten Sony i Panasonic. Pójdę, pooglądam i porównam.
Jak się uda to w tym tygodniu jeszcze i zdam relację :)
 

jacakk

New member
Chyba jednak wyciągnę ten sznur...

w sklepie, Pan specjalista (w sumie sprawiał wrażenie że się zna) dorzucił ma takie modele warte sprawdzenia zamiast plazmy Panasonica ST60:
1. Philips 42PFL6008
2. Panasonic TX-L42ET60E
3. Samsung UE40F6650

Najbardziej podkreślił tego Samsunga który jego zdaniem jest najlepszy z tej trójki.

Jakieś uwagi, spostrzeżenia? Miał ktoś styczność z tymi telewizorami?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ja też z tej trójki wybrałbym Samsunga UE 40F6650, ale to moje subiektywne zdanie. Interesuje mnie Twoje zdanie, wrażenia po obejrzeniu tych, TV na żywo?
 

tdx

New member
Bez reklam
Ale co widziales tego st60? Samsung f66xx ma niski lag ale cenowo tez wyzej...

Wysłane z mojego GT-I9100
 

jacakk

New member
Widziałem na żywo ST60, muszę przyznać że widać że plazma, leciała jakaś zwykła reklamówka ale obraz pierwsza klasa. Naprawdę wyróżnia się na tle innych telewizorów. Jednak w zestawie nie ma żadnych okularów, 3D jest aktywne więc i koszt okularów dość spory.

Samsung UE40F6650 niestety na stanie nie mieli, sprzedawca go tylko zachwalał i że może sprowadzić.
To samo z Philips 42PFL6008 oprócz zachwalania.

Panasonic TX-42ET60 też świetny obraz, matryca IPS.

Nie jestem na tyle videofilem żeby tak naprawdę na pierwszy rzut oka zobaczyć znaczącą różnicę :(
No dodatek materiał jaki leciał na tv to jakaś zwykła reklamówka i nie wiem czy telewizory miały prawidłowe ustawienia.
Budżet lekko mi podrósł do około 2700-2800zł.
Jak już wcześniej wspomniałem, gry online zostawiam na PC, na tv tylko PS3/PS4 offline.
Tv do filmów, seriali, czasami jako monitor do Raspberry Pi.
 

jacakk

New member
Zrobiłem małe rozeznanie.
Na start odpada Panasonic TX-42ET60. Obraz dobry, ale system dźwiękowy słaby. W chwili obecnej nie posiadam i posiadać prędko nie będę kina domowego więc będę musiał korzystać w z głośników w TV.

Philips za to posiada b. dobre głośniki ale nie dekoduje systemu DTS - duży minus przy odtwarzaniu materiałów MKV i odbieraniu tego systemu audio z urządzeń zew.

Niestety nie potrafiłem znaleźć żadnej recenzji/testu Samsunga. To jakiś nowy model?

Więc tak, mój wybór sprowadza się do tych 3 modeli:
1. Philips 42PFL6008
2. Samsung UE40F6650
3. Panasonic TX-P42ST60E
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam jeżeli dobrze pamiętam F6650 to jest to samo co F6670, a tu już są testy,opinie na forum.Moja rada wybierz ten który Tobie się podoba,skoro nie widzisz różnicy?.Pewnie jakieś tam się znajdą, ale dla Ciebie mogą być nieistotne to w końcu jest tylko TV.....
 

jacakk

New member
Właśnie w tym problem że ani Samsunga ani Philipsa nie miałem okazji zobaczyć na żywo.
Na pewnych rzeczach się nie znam, mogą się one dla mnie wydawać nieistotne - dlatego pytam Was - fachowców :)
 
Do góry