40" za 1500 złotych, który wybrać?

wiercipieta

New member
Cześć,
przymierzam się do zakupu telewizora za niewielkie pieniądze. Tzn, przy wyborze 32 cale na lepsze, a 40 cali mniej dobre, doszedłem do wniosku, że najważniejsze dla mnie kryterium to jakość obrazu, na drugim miejscu jakość dźwięku, na trzecim menu i pilot - intuicyjność i wolę jednak większy.

Telewizor ma służyć do oglądania telewizji i tylko do tego, 4-5 godzin dziennie, w weekendy może dłużej. Nie będzie na nim gier, podłączania komputera, internetu ani facebooka, nie będą oglądane zdjęcia, ani filmy w super rozdzielczości.
Chciałbym żeby po prostu ładnie odbierał i żeby dźwięk nie był przykry dla ucha, chociaż melomanem nie jestem. No i żeby był łatwy w obsłudze. Budżet, jak wspomniałem to 1500 złotych, nie przekraczam.

Będzie stał na stoliku, a nie wisiał na ścianie. Obecnie mój telewizor bierze 90W prądu, więc jeśli plazma to mogę płacić rachunki wyższe, ale nie drastycznie, powiedzmy te +50 złotych za 200h oglądania miesięcznie.
Mile widziana też estetyka i dobra jakość wykonania telewizora (na zewnątrz, bo do środka i tak nie będę zaglądał).

Na razie cztery moje typy, dwa LED i dwie plazmy - który wybrać?
PANASONIC TX-P42X60E
SAMSUNG PS43F4500
SAMSUNG UE40EH5000
SAMSUNG UE39F5000

Nie mogę niestety dać linków jako newbie.
Pozdrawiam.
 
Do góry