Samsung 940 MW - jako tuner TV?

lines101

New member
Witam. W najbliższym czasie zamierzam zakupić monitor Samsung 940 MW. Będę używał go do: Xboxa 1 (przez component), xboxa 360 (przez vga), PC-ta (DVI) i do oglądania telewizji. Czyli w monitorze zostanie jeszcze wolne wejście/wyjście S-video, "czincze" i Euro. W jednym miejscu czytałem że da się używać tego monitora jako tunera do komputera (chodzi mi o nagrywanie programów z telewizji na dysk komputera) i że trzeba wtedy podłączyć ten monitor do karty graficznej przez S-video. Na karcie graficznej mam VIVO, chyba powinno pasować. Ale nie wiem w jaki sposób mam przesłać dźwięk do komputera, nie wiem nawet w jaki sposób mam to później nagrywać, jakim programem itp. itd... Bo w tym przypadku chyba nie jest to takie proste jak wtedy gdy się ma zwykły tuner PCI do komputera.
Więc chciał bym żeby ktoś mi to wszystko wytłumaczył i powiedział jakie dokładnie kable mam kupić... :roll:
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Edit///
Czy takie coś będzie odpowiednie?
Jeśli tak to proszę już tylko o radę w jaki sposób (jakim programem) mam przechwycić/nagrywać programy z tv, po podłaczeniu tym właśnie kablem?
 
Ostatnia edycja:

mokot

New member
940 Mw

Jeśli wyposażysz się w kartę graficzną z wejściem video, można przechwycić obraz z TV, przez wyjście S-Video (+ osobno audio z wyjścia jack) Dźwięk podłączasz do karty muzycznej (najlepiej Line in albo Mic in).
Też planuje zakup tego sprzętu :D
Pozdrawiam
Paweł
 
Do góry