Plazma czy Lcd? HDTV do wszystkiego poszukiwany:)

Kacper1985

New member
Witam!

Szukam HDTV który dobrze się sprawdzi do oglądania kablówki UPC (kanały SD&HD), filmów/seriali (mkv 720p,1080p, SBS/HSBS3d) i grania na konsoli/pc.

Obecnie zawęziłem wybór do tych dwóch modeli:
Panasonic 50st60
Samsung 46f6770
Oba mają podobną cenę ( szukam czegoś do 4k... chyba) oraz raty 40x0%

Swego czasu bardzo chciałem kupić 46pfl8007/8008 ale według testów jakość obrazu jak na Samsungach serii F6xxx. Nie zapłacę 2tyś więcej za Ambi ( choć wygląda pięknie) skoro w tej cenie mogę kupić PS4...

Obecnie wynajmuję stare "Gierkowe" mieszkanie więc "salon" mam typowy jak na polski blok, około 20m2, nie za jasny nie za ciemny.
Treści mam zamiar oglądać raczej na wprost Tv z odległości 3m. Zdecydowanie odbiornik musi mieć aktywne 3d, na pasywnych widzę okrutne poziome linie, dramat.
Wygląd, firma, jakość wbudowanych głośników, funkcje smart, masażu oraz prasowania są sprawą drugorzędną. TV to przede wszystkim ładny obraz.

Z racji tego że niedawno urodził się mi synek, śmiem zaryzykować stwierdzeniem że żona przez najbliższe dwa lata dużo będzie go oglądać w ciągu dnia, do tego ja w nocy, więc tv 8h dziennie będzie chodził, nieraz pewnie 12 (bajki, tv, stacje muzyczne za dnia a wieczorem filmy, seriale, gry). Mi osobiście zależy na bezproblemowym graniu na PC (5metrowy kabel hdmi+plus pad od konsoli), konsoli ( obecnie xbox360, od listopada PS4), dobrej jakości mkv HD w 2d oraz 3d, najlepiej z pena na usb. Oraz oczywiście na zadowoleniu Żonki...

Kupując plazme bałbym się DUŻO większych rachunków za prąd ( 50st60 300w/h spokojnie potrafi zjeść!), wypalania HUD`a z różnych gier i ciemnego ekranu za dnia... do tego w sumie dochodzi ciemna biel, fosfor lag oraz 50hz bug.
Rozumiem że po ciemku, odpalając film na BD pewnie szczenna opada, ale mój przyszły tv musi być ogólnie dobry, nie tylko do filmów w warunkach kinowych.

Kupując Lcd musiałbym się liczyc z granatową czernią, słabymi kątami widzenia i gorszymi kolorami?

50st60 ma rewelacyjne recenzje, zdobył wiele "rekomendacji" ale jako plazma na pewne wady i nie wiem co wybrać. I ten prąd...

Moim obecnym "tv" jest monitor Samsunga 2470HD z tunerem tv + Asus Prime ( całe 10" obrazu)
Podejrzewam że cokolwiek będzie lepsze...

Jakiś pomysł który tv będzie lepszy do "wszystkiego"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Policzyłem Twoje za i przeciw i wyszło wskazanie na plazmę Panasonica
I ja też bym tak wybrał. Do potrzeb ogólnych plazma Panasonica została wybrana jako najlepszy telewizor na świecie w klasie cena do jakości.
 

Kacper1985

New member
Witam Panie Kiki, dziękuję za ekspresową odpowiedz.

Czyli ogólnie mówiąc grając/oglądając kablówkę z mocnym logiem stacji 1-2 godziny, nie muszę się martwić o wypalenie elementów na panelu w modelu st60?

Oraz pobór prądu... spore dzienne użytkowanie ile może wygenerować opłat?
30, 80, 100zł w skali miesiąca? Z tego co czytałem plazmy mają bardzo różne zapotrzebowanie i ciężko to obliczyć... W sensie jak będę dostawać rachunki o 60zł większe to się zacznę zastanawiać czemu nie kupiłem Philipsa 8008 skoro za prąd na plazmie wydam różnice w cenie po dwóch latach.

PS. Szacunek za sporo ciekawych testów : )
 

traumeel

New member
A propos zużycia prądu:
porównałem deklarowane przez Panasonica zużycie prądu przez 50ST60 z deklarowanym przez Sharpa (któryś 50-calowy LCD nie pamiętam w tej chwili modelu).
Przeliczyłem koszty i wyszło mi ok. 80 zł / rok więcej w przypadku plazmy.
Biorąc pod uwagę możliwość podawania nierzetelnych informacji (vide: deklarowane zużycie paliwa przez samochody), uznałem, że nie jest wcale tak źle.

Drożej - owszem, ale jakość jak świat światem zawsze kosztowała.
 
Do góry