Spory salon - projektor czy TV do kina domowego?

marekforumtv

New member
Cześć!
Zastanawiam się nad doborem odpowiedniego rozwiązania jako wyświetlacz do kina domowego - myślę o projektorze lub TV.

Odległość kanapy do ściany projekcyjnej na której mogę umieścić TV lub ekran projektora to 5 metrów. Ściana projekcyjna ma długość 190 cm.

Sądzę, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest projektor ale chciałbym, żeby było to rozwiązanie umożliwiające oglądanie także w ciągu dnia, nie chciałbym zaciemniać pomieszczenia na czas oglądania.

Telewizor kusi także szeregiem opcji multimedialnych, zwłaszcza Samsung Smart TV wydaje się ciekawy. Z powodu odległości 5m, TV poniżej 60 cali, raczej odpada. Rozważam Samsung PS60F5500, który wiem, że w jasnych pomieszczeniach może mieć trudności z czernią kusi mnie jednak WIFI i multimedialność.

Określiłem sobie budżet na poziomie 4500-5500 pln.

Dodam jeszcze, że jako kino domowe używam TAG TAV-606v3 z sub TSW-90 v2 i Onkyo TX-NR626.

Pomożecie w wyborze dobrego rozwiązania?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Do kina projektor to zawsze projektor. MOze zrob jak ma wielu uzytkownikow, kup i jedno i drugie. Do codziennego ogladania w dzien - telewizor, do filmow wieczorami - projektor. Jesli kasa Cie ogranicza to wez mniejszy tv (no ale fakt, te 50 cali w zwyz by sie przydalo) i tanszy projektor.
 
Do góry