Plazma/OLED/LCD?

dubhead

New member
Plazma/OLED/LCD? Do grania

Witam Panowie i Panie, potrzebuję telewizora, jednak mój fundusz jest ograniczony, powiedzmy max 1000zł, a najlepiej 900zł, następna sprawa rozmiar myślę, że max 24 cale, bo 26 nie wiem czy się zmieszczą, no i sprawa taka żeby najlepiej był w sklepie stacjonarnym, polecono mi wkleić taki formularz więc mam nadzieje, że to coś pomoże:

1. Odległość od ekranu? 2-2,5m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Okna z roletami, telewizor stoi na przeciwko.
3. Jak duży jest pokój? 3,5 m x 2,4 m
4. Preferowana technologia? LED/LCD/Plazma?
5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips FlatTV 20'(?)
6. Jakie programy będą najczęściej oglądane na nowym TV? Filmy HD z komputera podłączonego do PS3, programy telewizyjne póki co bez HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem? Póki co telewizor włączam ok. 10 - 11, a wyłączam ok 23 - 24.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? 80 % przy świetle, 20% bez światła
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ładny, odpowiednio wyważony, ale nie lubię mydlanego.
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Taka, żeby telewizor nie służył jako lusterko
11. Preferowana wielkość telewizora? do 22/24/26 cali.
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Skomplikowanej obsługi, przekłamania kolorów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Playstation 3
15. Ile % do telewizji, a ile % do innych urządzeń? 60% TV 40% Playstation 3
16. Siedzisz na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Różnie
17. Czy ważne jest wifi? Nie.
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? Nie muszę, zbędna opcja
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie muszę
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla? Nie koniecznie
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie koniecznie
24. Ma mieć tuner DVB-S? Nie wiem.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Antenę TV, Playstation 3 łącze HDMI
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy albo jeszcze naziemny, nie wiem.
27. Ile programów HD? Szczerze mówiąc nie wiem.
28. Ma stać czy wisieć? Stać
29. Rozdzielczość? Full HD.
30. Na czym najbardziej Ci zależy? Wysoka jakość obrazu, żeby nadążał za dynamicznymi grami, niska awaryjność, piękne kolory :)
32. Ile osób ogląda? 1, max 2.
33. Jaka klasa cenowa? Do 900zł, ale jeśli będzie warto to przeboleję dopłatę do 100zł
34. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie musi.
35. Co chciałbyś żeby miał TV? Wysoką jakość obrazu.


Jak widać najbardziej zależy mi na dobrym obrazie i na tym żeby nie było "input lag'a", bo będę na nim grał może nie non stop, ale często.

Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi!
 
Ostatnia edycja:

dubhead

New member
SHARP LC-22DV240EV

SHARP LC-22LS240EXV

SAMSUNG UE22F5000

TOSHIBA 22L1333G

SHARP LC-22LE250V

TOSHIBA 22BL712

SHARP LC-22LE240E


To moje typy, jak widać ten Samsung, którego proponujesz jest tutaj, czy to będzie najlepsza z tych opcji, które biorę pod uwagę? (chciałem dać linki, ale widzę, że nie mogę, wszystkie telewizory są ze strony sklepu MediaMarkt, zrobiłem sortowanie od najtańszych i w filtrze zaznaczyłem Full HD jakby ktoś chciał sprawdzić i mieć szybciej).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym stawiał na skalowanie - czyli Sharp 22 le 250.
Taka obróbka sygnału najbardziej będzie Ci przydatna.
 

dubhead

New member
W takim razie chyba przejadę się do sklepu i obejrzę sobie ten telewizor, jednak nadal czekam na jakieś lepsze opcje (jeżeli w ogóle są).
 

dubhead

New member
Panowie mam jeszcze jedno pytanie, czy jak powiem dla gościa w sklepie o "input lagu" to będzie wiedział o co chodzi? Czy jest to gdzieś do odczytu w specyfikacji danego TV, w jakiś jednostkach czy coś takiego? Nie chce kupić telewizora, a potem się denerwować, że mi się obraz rozmazuje i tekstury wariują...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będzie rozgarnięty to będzie wiedział - ale nie zademonstruje Ci bo nie będzie miał urządzeń. Al Ty piszesz or Smużeniu i o Input lagu - to są inne rzeczy. I Twoja klasa raczej nie sprzyja wybredności. Bo masz najtańsze modele w klasie.
 

dubhead

New member
W takim razie mam nadzieje, że trafie na tego bardziej "kumatego", a co do klasy no to fakt, zdaje sobie sprawę, że nie ma co być wybrednym bo to będzie najniższa półka, ale zawsze warto się popytać żeby wybrać ten "najlepszy z tych najgorszych" :)
 

dubhead

New member
W takim razie mam nadzieje, że trafie na tego bardziej "kumatego", a co do klasy no to fakt, zdaje sobie sprawę, że nie ma co być wybrednym bo to będzie najniższa półka, ale zawsze warto się popytać żeby wybrać ten "najlepszy z tych najgorszych" :)


edit:

Jeszcze mam takie pytanie, czy orientują się Panowie co znaczą oznaczenia na początku w Samsungach? Znalazłem model odpowiadający mi UN22F5000 jednak w sklepie jest UE22F5000 czy to jakaś różnica regionalna, w sensie, że ten 1 jest np. na zachód (Ameryka), a ten na Europe? Praktycznie jestem zdecydowany na tego Samsunga bo z tego co znalazłem póki co ma najniższy Input Lag i cena jak dla mnie jest ok.

edit 2:

edytowanie mi nie wyszło, jak coś to moderator może skleić w jeden post żeby nie pisać post pod postem...
 

tdx

New member
Bez reklam
tak UE to modele na Europe, UN to US...
nie zawsze model UE=UN, warto sprawdzić dokładnie w spectfikacji
 

dubhead

New member
Ok dzięki, tylko teraz tak sobie pomierzyłem i jednak odpada... 22' to jednak będzie mało, w pokoju obok mam Bravie 32', ale jest za duża żebym ją wsadził tutaj gdzie będę grał, chyba muszę szukać czegoś 26' 28', a więc poszukiwania dalej trwają no i budżet na pewno wzrośnie o jakieś parę setek.

edit: i tak myślę, że chyba będę musiał zrezygnować z FullHD na rzecz HD Ready...
 
Ostatnia edycja:

dubhead

New member
Panowie miał ktoś z was do czynienia z lg 29LN450B? Jestem praktycznie na niego zdecydowany, ale nie chce potem żałować swojej decyzji, że coś mi smuzy albo, że input lag jest duży...
 
Do góry