LED czy PLAZMA panasonic

Michaos

New member
Witam wszystkich.
Zastanawiam się nad dwoma modelami panasonic:

LED z pasywnym 3D:
Panasonic TX-L47ET60E

oraz PLAZMA z aktywnym 3D:
Panasonic TX-P50ST60E

Pobór prądu nie ma kompletnie znaczenia. Telewizor będzie oglądamy w godzinach wieczorowych (salon 20m2), a 3D okazjonalnie w weekendy (jakość ma znaczenie). Grać na nim za często nie będziemy (czasami w weekendy - xbox360).
Wiem że okulary do telewizora z pasywnym 3D są tańsze, ale to też mało znacząca kwestia.
Może dodam tylko że 3D będzie oglądała dwójka dzieci w wieku 6 i 12 lat, oraz ja z żoną.
Który z wymienionych modeli byście wybrali. Ja osobiście jestem tak bardziej za plazmą, ale może jest coś czego nie biorę pod uwagę, a co zadecyduję że wybiorę LEDA.

Proszę o opinie oraz uwagi.

[FONT=&quot]
[/FONT]
 

Michaos

New member
Byłem w MM i jakoś pasywne 3D bardziej przypasowało moim oczom. Od aktywnego 3D tylko mnie oczy rozbolały.
Poza tym efekt 3D na LEDZIE wyglądał ciekawiej (przynajmniej dla mnie, nie wiem może to kwestia ustawionej prezentacji - oglądałem na jakimś LG). Szkoda bo pojechałem tam żeby utwierdzić się w przekonaniu że biorę PLAZME. Teraz to już sam nie wiem w sumie. Bo szkoda mieć 3D z którego nie będzie się korzystać.
Widzę KIKI że jesteś specem w tym temacie, to może polecisz mi jakiegoś innego LEDA tak 47 - 50 cali do około 4 tyś z 3D pasywnym? No chyba że ten Panasonic jest za te pieniądze optymalnym wyborem (jakiś czas temu sprzedawca w Euro mi go polecił). Zamierzam dokonać zakupu za jakieś 2-3 tygodnie, a już widzę, że im więcej o tym wszystkim czytam to tym bardziej robię się głupi w tym temacie. Teraz jestem na etapie jak przekonać się do LEDA.

Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam.
 

kg2000

Member
Ja bym 3D się nie przejmował. Filmów niewiele a po obejrzeniu 3-4 filmów, całe to 3D zaczyna się nudzić.
Plazma jest generalnie lepsza (lepsze kolory, czerń, lepsze skalowanie, równomierne podświetlenie itd.) Niestety część osób ma problem z ogladaniem plazmy ze względu na
- migotanie obrazu
- efekty tęczowe, żółte błyski itp. (różne nazwy tego efektu krążą w internecie)
Niewiele osób ma z tym problem, ale jak się trafi to oglądanie plazmy zamienia się w katorgę i naprawdę nie jest łatwo się do tego przyzwyczaić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie czytaj, tylko kup to co wybiora Twoje oczy, zrob jedynie liste tv godnych uwagi i to wszystko.
Zgadzam sie z kolega powyzej, 3D to tez zabawa na kilka chwil (przynajmniej, dla mnie), a dzieci nie powinny specjalnie spedzac przy tym czas. Jak bardziej Cie przekonuje lcd, to nie oszukuj sie i nie wyciagaj kartki w zaletami plazmy, bo to nic nie zmieni. Jak poczytasz forum, to zobaczysz ze jest cala masa ludzi, ktorzy nie sa przekonani do obrazu z plazmy, mimo iz ma sporo zalet (wad tez cala masa). Nie chodzi tylko o migotanie, ja to widze, nie przeszkadza mi to specjalnie, ale sa inne rzeczy ktore mnie draznia. Chodzi o swiadomy wybor.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Leda musisz skalibrować i będzie extra.
Z pasywnym 3D:
- Philips 47PFL 7008
- Panasonic 47ET60
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ogolnie tak jak napisali przedmowcy nie masz co sie kierowac 3d przy zakupie bo i tak bedziesz z tego sporadycznie korzystal albo i wcale.
 

Michaos

New member
47PFL7008 jest 2tyś droższy od 47ET60.
Jak już bym miał się decydować na Philipsa to raczej model 6008. Jest o 500 zł droższy od Panasonica.( w Euro 3500 za Panasonica oraz 4000 za Philipsa), opłaca się według Ciebie dołożyć te 5 stówek?
I czy mając ścianę telewizyjną o szerokości 130 cm i przyjmując że 47 cali Philipsa ma szerokość 106 cm, efekt Ambilight będzie u mnie widoczny? (zostaję tak około po 12 cm po bokach). I jeszcze jedno pytanie, czy kolor ściany ma duże znaczenie dla tego efektu, lepiej jest wieszać TV na jasnej czy ciemniej ścianie?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc w wyborze odpowiedniego TV.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Michaos
Kup to co Tobie odpowiada, tak jak było wcześniej napisane. Tylko jedna uwaga nie przywiązuj za dużo uwagi do 3D, tym bardziej jeżeli masz na względzie dzieci - nie powinny tego za dużo oglądać.
Najważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu. 3D to gadżet...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Michaos
Kup to co Tobie odpowiada, tak jak było wcześniej napisane. Tylko jedna uwaga nie przywiązuj za dużo uwagi do 3D, tym bardziej jeżeli masz na względzie dzieci - nie powinny tego za dużo oglądać.
Najważniejsza jest jakość wyświetlanego obrazu. 3D to gadżet...

Ot i dobrze napisane :)
 

pantomima

Banned
Nie czytaj, tylko kup to co wybiora Twoje oczy, zrob jedynie liste tv godnych uwagi i to wszystko.
Zgadzam sie z kolega powyzej, 3D to tez zabawa na kilka chwil (przynajmniej, dla mnie), a dzieci nie powinny specjalnie spedzac przy tym czas. Jak bardziej Cie przekonuje lcd, to nie oszukuj sie i nie wyciagaj kartki w zaletami plazmy, bo to nic nie zmieni. Jak poczytasz forum, to zobaczysz ze jest cala masa ludzi, ktorzy nie sa przekonani do obrazu z plazmy, mimo iz ma sporo zalet (wad tez cala masa). Nie chodzi tylko o migotanie, ja to widze, nie przeszkadza mi to specjalnie, ale sa inne rzeczy ktore mnie draznia. Chodzi o swiadomy wybor.

Armanig -dlaczego zawsze przy tego typu pogadance stać Cię tylko na krytyke pdp ,dlaczego nawet raz nie jesteś w stanie poruszyć aspektu wad jakie niesie ze sobą technologia Led ?,wad ktorych jest na maxa .
To już kolejny z wielu podobnych tematów gdzie taka sytuacja ma miejsce .
Preferujesz obraz generowany przez led - ok,co kto lubi ,ale przy tego typu ocenie pasuje być choć odrobinę szczerym,obiektywnym i krytykując jedną technologie lub ukierunkowywujac kogoś w stronę tej drugiej wrecz się prosi aby wskazać również minusy a nie same plusy .


Sam zobacz -mimo iż ma sporo zalet(wad też cała masa)...A Led to ich nie ma ?!
Ma tyle samo jeśli nie więcej. A co do ludzi - to rowniez jest cała masa takich ktorzy
za nic nie mogą strawić obrazu wyświetlanego w technologi led .

Bez urazy ,ale jakieś proporcje w ocenie trzeba zachować i nie chodzi mi teraz o punktowanie,targowanie się która lepsza a o szczerą ocenę a nie jednostronną nagonkę .
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacytowales wypowiedz z przed kilku tygodni (nie wiem czemu) a kontekst odpowiedzi byl konkretnie do pytania kolegi Michaosa, nic wiecej, nic mniej, ale dziwi mnie fakt ze nic kompletnie nie zrozumiales co chcialem przekazac. Zadnej tam krytyki nie ma i nie taki byl sens wypowiedzi. Jest w niej zawarta cala kwintesencja swiadomego wyboru, jak nie zrozumiales to Ci napisze inaczej:

armanig:
"Jak bardziej Cie przekonuje plazma, to nie oszukuj sie i nie wyciagaj kartki z zaletami lcd, bo to nic nie zmieni"


Co to za roznica, czy wpiszemy tam plazme, czy lcd.
Taki byl sens wypowiedzi!
Oczywiste jest tez to, ze jest cala masa ludzi ktorzy nie trawia led, to naturalne.

Zarzuciles mi tez cos (takiej bzdury dawno nie czytalem), z czym walczylem (nie tylko ja) na tym forum od lat, mianowicie z fanboystwem plazmowiczow ktorzy wprowadzaja w blad (wklejanie roznych zdjec, czarnego PR) ci widza tylko wady lcd, o zaletach milcza (ja czesto pisze o zaletach pdp) a jak ktos napisze cos negatywnego o plazmie (posiadacz tej technologi), w watkach gdzie tocza sie dyskusje o nich, to zaraz rzuca sie na taka osobe cala ekipa wzajemnej adoracji.
W watkach lcd/lcd tego nie ma.

Ci sami na kazdy kroku, chca wszystkich przekonac ze uzytkownicy lcd/led to idioci, a jak komus nie daj Boze bardziej sie spodoba led, to juz cala armia wyskakuje z swoimi argumentami, a nie potrafia przy tym zrozumiec, ze przy wyborze tv liczy sie tez FELLING! i tego radze sie trzymac przy wyborze odbiornika, szczegolnie jak komus juz blizej do danej technologi.

Wad led/lcd tez jest cala masa, pisze o tym od lat (czy to trzeba za kazdym razem powtarzac) rece opadaja... Nie spodziewalem sie Pantomima po Tobie takiej wybiorczej zmanipulowanej oceny, myslalem ze ten etap mamy juz za soba. Tak czy inaczej, nie mam zamiaru kontynuowac tej dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
doskonała wypowiedź podpisuję się pod tym również.
Gadają, gadają "najtańsza pdp jest lepsza od lcd" , a okulista się martwi .

pozdr.
 
Do góry