LED czy PLAZMA panasonic

digitalus

Banned
Witam,
doskonała wypowiedź podpisuję się pod tym również.
Gadają, gadają "najtańsza pdp jest lepsza od lcd" , a okulista się martwi .

pozdr.
Jakosc obrazu sd w plazmie jest zdecydowanie lepsza niz w lcd.
Uzytkownicy hd forum potwierdzaja lepsza jakosc obrazu sd z taniej plazmy panasonic o rozdzielczosci 1024x768.Takie sa fakty.
Podobne przyklady dotycza plazmy LG o rozdzileczosci 1024x768 .

Osobiście od niedawna jestem właścicielem LG 42PT353, jest to plazma o rewelacyjnym stosunku ceny do możliwości. Za 1399zł otrzymuje się czysty obraz z sygnału cyfrowego. W tym z plików DiviX HD, mkv, x264 i inne jedyny problem z odtwarzaniem filmów z USB jest konieczność konwertowania napisów do formatu *.SRT bo mimo że odbiornik odczytuje pliki *.txt, to robi to tylko w towarzystwie zwykłych *.avi i *.DiviX w niskiej rozdzielczości, max do 1,4 GB wielkości. Niestety słabo wypada na nim sygnał analogowy, zwykłe DVD po kablu SCART jeszcze "jak cię mogę" ale kablówka, w moim przypadku TOYA, odbiera tragicznie. Ostatnio nawet kupiłem specjalny wzmacniacz sygnału umieszczany na kablu TV, który nieco poprawił sprawę :) ale i tak szału nie ma, choć czego można sie spodziewać po urządzeniu za 30zł ;)

Natomiast jak pisałem już wcześniej sygnał cyfrowy jest krystalicznie czysty. W dniu zakupu oglądałem chyba z 15 modeli TV w cenach od 1400 do 9000 zł. Szczerze wam powiem, że gdy sprzedawca (na moją prośbę) postawił obok siebie, kupionego prze zemnie LG oraz Sony KDL-40EX720, ten drugi nie wytrzymał z nim konkurencji :/ Oba grały niemal identycznie!!!!

Powiem więcej, plazma, która jest od sony 4 razy tańsza wyświtlała o wiele więcej szczegółów, obraz był bardziej naturalny, a kolory nieprzesycone. Dopiero po dłuższej chwili udało mi się ustawić tak "Sonego" żeby nie przypominał 100W żarówki świecącej prosto w twarz.

Druga spawa to rozdzielczość. LG ma natywnie 1024x768, a Sony 1920x1080 linii. Niby spora różnica, a jednak niewielka. Bawiłem się z podłączaniem obu TV zarówno pod USB jaki i po HDMI z Laptopa. W każdym z przypadków ten sam materiał czyli AVATAR i THOR w BlueRay. Za każdym razem obraz wyglądał lepiej na LG. Mimo mniejszej rozdzielczości nie było efektu poszarpanych linii. To co powinno być okrągłe właśnie takie było to samo tyczy się rysów twarzy lub ukośnych krawędzi.



Mam tę plazmę od 2 tygodni i muszę powiedzieć, że jestem b.zadowolony. Przede wszystkim jakością obrazu. Jest b.dobry na zwykłej kablówce a na satelicie po prostu lustro. Poprzednio miałem LCD Sony Bravia, ale nie umywa się do tej plazmy LG. Bravia wydzielała masę ciepła (w małym pomieszczeniu można było wyłączać ogrzewanie) a 353 jest tylko lekko ciepły. Divix i swoje amatorskie filmy robione aparatem bądż komórką oglądam przez USB. Wszystko super. No i ta niska cena ! Reasumując jest to telewizor, który może zadowolić nawet wybrednych !




Co do opinii o c3- ja go mam, ale porownanie jak chodzi o domowe uzycie to mam tylko do podlaczanego kiedys na chwile monitora LCD 19' z tunerem, na ktorym kablowka wygladala jak rzygi.

Na pewno z punktu widzenia takiego 1-st time usera to jak na razie nie ma sie do czego przyczepic, moze poza brakiem drugiego wejscia euro, albo trzeciego HDMI ale to szczegoly sa.

TV kupowalem glownie z mysla zeby dobrze wygladala na niej SD, bo to leci u mnie 90% czasu- i wyglada na tyle dobrze, ze z odleglosci jaka mam (ok. 3m) wyglada swietnie.
Nawet ogladanie z anteny tragiczne nie jest i da sie dluzej programy ogladac bez odruchu wymiotnego. Z dekodera wyglada lepiej, ale to na razie przez scart podlaczone, niedlugo bedzie dekoder z hdmi i wtedy moze jeszcze napisze czy sa jakies roznice.




No i jest ........... P42X10Y (przesiadka z dobrego CRT 29")
Na razie jestem zachwycony - nie ważne skąd i jaki sygnał - jest bardzo dobrze lub rewelacyjnie...... oraz SD baaaardzo dobry, divx'y super, materiał HD rewelacja.........
Mam bezpośrednie porównanie z LCD LG 37" FullHD (model z 2007r. - kosztujący na starcie 7000zł ) - LCD jest do bani!
Po prostu przyjemność oglądania telewizji, lub innego materiału jest ogromna....
Podejżewałem, że zdjęcia na panelu 1024x768 mogą wyglądać słabo - nieprawda! są piękne
Oglądam z 2,5-3m
Zdążyłem się załapać na gwarancję 5-letnią
Z całego serca polecam ten model (jeżeli chodzi o jakość obrazu/cena to nie widzę konkurencji)



Aż muszę posta napisać.3,5 roku temu kupiłem Sharpa LCD wd1e i od 3 dni pomyślałem o zmianie na większy i wybór padł po poczytaniu forum na Panasonica z tańszych czyli P42C3E C2E coś takiego.

Traf chciał ,że w Realu zaciekawiła mnie promocja ,że dają 30% wartości sprzętu rtv w bonach i była plazma Panasonica P42C3E za 1999zł. Cena nic specjalnego ALE odjąć 30% czyli wychodził 1400 zł za 42 calową plazmę jak za darmo.

Kupiłem i podłączyłem pod nke obraz żyleta aż dech zapiera na kanałach HD dźwięk ok .Jestem super zadowolony za taką kasę taki sprzęt achh.



Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczasuzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Oczywiscie moge przyjac zaklad.Do "zawodow":) moge wystawic teoretycznie jeszcze gorszy telewizor czyli plazme daewoo o jeszcze nizszej rozdzileczosci 850x480.
NA kanalach sd jakosc obrazu sd lepsza niz wzorowa.
W panasonicu jakosc obrazu sd tez bardzo dobra.Mozemy zrobic konkurs fotograficzny,oceny za jakosc obrazu od uzytkownikow.

digitalus_nseeena.jpg


digitalus_npawqax.jpg

panasonic_nsexarp.jpg
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Zdjecia wyzej wykonane przez telefon.Obecnie mam lepszy aparat czyli lustrzanke fuji i moge zroibic znacznie lepsze zdjecia.To tylko probka mozliwosci.Zrob jakies zdjecie, ja tez zrobie nowe.Juz laduje akumulatorki do aparatu:)
to przykladowo zdjecia wykonane przy pomocy lustrzanki fuji z kanalu hd
DSCF2305J_npqenws.JPG

DSCF3645d_nxnhqhq.jpg

DSCF3764-_nxaqrpq.jpg
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Bez znaczenia, czekam na zdjecia.Moze byc nawet z kanalu hd z serialu na dobre i na zle
Ten sam materiał, ten sam czas , bo po tych zdjęciach co wklejasz , to nie mam się co trudzić
(do wyjmowania aparatu tym bardziej lustra córki) TAKIE To JA MAM SD !!

Wymyśl coś podaj co mam nagrać aby identyczny kadr wstawić .

PS. prośba pokasuj te zdjęcia bo strona muli.
 

atdt

New member
Wracając do meritum tego wątku - brałbym plazmę, ale ze względu na wielkość. 3D to raczej bajer, którego się nie używa.

ET60 to przyzwoity LED, natomiast wydaje mi się że ST60 oferuje lepszą jakośc obrazu, komfort oglądania etc.
 

SDman

Banned
Bez znaczenia, czekam na zdjecia.Moze byc nawet z kanalu hd z serialu na dobre i na zle

Witam,
1. Kup sobie matrycę IPS, MVA, PVA lub PLS
2. Wyreguluj swoją lustrzankę (mnie nie chciało się wyjmować lustra)
3. Zmień serwer hostowy
4. Zmień swój TV na ..........

Mam nadzieje, że osoby zainteresowane lookną to na dobrym sprzęcie -nie na noteboku.

Przykład karnacji białego mężczyzny
http://hdmoje.strefa.pl/DSCN1392.JPG

Przykład mulatki (urody nie oceniajcie)
http://hdmoje.strefa.pl/DSCN1388.JPG

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Chyba mnie nie znasz , nigdy nie kupie telewizora z matryca ips,mva czy innych pseudo wynalazkow lcd z nierownomiernym podswietlaniem matrycy.
Pierwsze zdjecie ktore zrobiles nie jest najlepszej jakosci.Drugie ma dobra jakosc ale nie widac logo kanalu, byc moze z canal+ .Wiadomo ze jesli kanal nadaje z wysokim bitrate i program zostal zarejestrowany przy pomocy dobrej jakosci kamer hd to jakosc bedzie na dobrym poziomie.
Zrob zdjecie z jakiegos serialu z kanalu tvp 1 hd lub tvp2hd lub kanalu sd np tvp rozrywka



DSCF2797d_nseeexr.jpg


DSCF3925d_nseepqx.jpg
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pierwsze zdjecie ktore zrobiles nie jest najlepszej jakosci.Drugie ma dobra jakosc ale nie widac logo kanalu, byc moze z canal+ .Wiadomo ze jesli kanal nadaje z wysokim bitrate i program zostal zarejestrowany przy pomocy dobrej jakosci kamer hd to jakosc bedzie na dobrym poziomie.
Zrob zdjecie z jakiegos serialu z kanalu tvp 1 hd lub tvp2hd

To my tutaj zajmujemy się ocena zdjęć , przepraszam ale kolorystyka twoich jest
Beznadziejna, ci aktorzy to rasa biała? Czy z plemienia jakiegoś ?
Moje sa z tvp 1 hd .
Widać, że nie masz pojęcia co jest kalibracja.
 

digitalus

Banned
Masz akurat najwieksze pojecie o kalibracji Autorytet w tej dziedzinie sie znalazl.ha ha
Na zdjeciach ktore wkleiles nie jest widoczne logo kanalu.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Logo nie jest widoczne. Nie jest to kanal sd..Zrob zdjecie z kanalu sd np tvp1.Nie zrobiles zadnego zdjecia z kanalu sd
digitalus_nseexpe.jpg
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,kol.digitalus mam do Ciebie prośbę,możesz w kleić aktualną fotkę ze Szkła Kontaktowego(twarze + tło).jestem ciekawy jak plazma radzi sobie na tym programie dzięki.
 

digitalus

Banned
Nawet nie czytasz dokladnie postow.
cytat ktory wkleiles to odpowiedz na pytanie.
Widze ze lubisz innych tylko pouczac.ZROB ZDJECIE ABY BYLO WIDAC LOGO KANALU.Zdjecia z kanalu sd nie widze do tej pory, pewnie jedna wielka plama i zanik szczegolow jak w kazdym lcd.
Ja tez moge wkleic zdjecie z canal+ z plazmy g30
42g30jpg_nseenxs.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry