Harman/Kardon a nagrane płyty DVD?

zigmoz

New member
Witam

Mam od niedawna Harman/Kardon DVD 27 i lekko się zdziwiłem jak mój odtwarzacz nie mógł uruchomić płyt nagranych kiedyś na komputerze. Na kompie te same płyty chodzą bez problemu a na sprzecie za cholere. Testowałem płyty DVD-R 4,7GB i DVD+R 8,5GB i żadna z płyt nie chodzi.
W czym problem jeśli w instrukcji jest napisane że czyta wszystkie płyty.
Może problem leży po stronie prędkości zapisu lub od programu jakim były nagrywane.
Czy ktoś z was ma taki odtwarzacz i podzieli isię nformacją jak to u niego wygląda.
A może należałoby zmienić firmware odtwarzacza oficjlany lub jakiś nie oficjalny, jeśli wogóle są jakieś firmwary do Harmana.
Liczę na waszą pomoc.
Dzięki
 

zigmoz

New member
Dokładnie chodzi mi o płyty DVD VIDEO
Jescze nie sprawdzalem, jutro zobaczę.

ps. wlasnie zobaczylem ze wrzucilem temat do "audio" :(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To jest sekcja Audio, ale zajmujemy się tutaj również zagadnieniami dotyczącymi kina domowego. Więc Twoje pytanie jest, jak najbardziej, na miejscu.

ArtS :)
 

zigmoz

New member
Wznawiam temat

Od tamtego czasu nie miałem okazji oglądać nagranych płyt więc wszystko było ok ale dzisiaj tak wyszło i niestety po 23 minutach ogladania filmu nagranego na DVD-R , na obrazie zaczeły pojawiać się kwadraty i po chwili film całkowcie sie zatrzymał.
Dla testu włączyłem film na płycie wytłaczanej bo pomyślełem że może sprzęt się przegżewa (choć jest całkowicie na otwartej przestrzeni) i z tego biorą sie problemy. Jednak obejrzałem cały film i nic, następnie chciałem jeszcze raz spróbować włączyć nagrany film ale DVD wogóle nie chciało przyjąć dysku (disk error)

Prosiłbym kogoś o ocenę kto ma taki sprzęt jak u niego zachowuje się przy nagranych płytach. Trochę mnie to denerwuje i nie wiem czy oddawać sprzęt do naprawy (jest na gwarancji).
 

luniopl

New member
odp

Też mam ten problem. inne odtwarzacze-tańsze !!! czytają nagrane płyty. a ten za ponad 600zł nie czyta. i co z nim zrobić?? do czego mi ono-pieniądze w błoto. bo tego pewnie nawet nik nie będzie chciał kupić, chyba że za pół ceny. nawet HDMI niema :/ jestem bardzo nim rozczarowany. Do tego nie czyta wogóle plików TXT.
 

autorus

New member
A ma ktoś może podobne przeżycia z hk47? Pytam bo mam zamiar go kupić i by mnie to bardzo ostudziło.

Pozdrawiam

Autorus


luniopl napisał:
Też mam ten problem. inne odtwarzacze-tańsze !!! czytają nagrane płyty. a ten za ponad 600zł nie czyta. i co z nim zrobić?? do czego mi ono-pieniądze w błoto. bo tego pewnie nawet nik nie będzie chciał kupić, chyba że za pół ceny. nawet HDMI niema :/ jestem bardzo nim rozczarowany. Do tego nie czyta wogóle plików TXT.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
zigmoz wyślij dvd do serwisu, kwadraty to problem z odczytem przez laser, nagrywalne płyty mają mniejsze odbicie procentowe od powieżchni i to najpierw na nich się ujawnia.

luniopl jeżeli masz problem z txt to oznacza, że nie masz dvd 27, 37 lub 47 to co tu sie rozwodzić dvd 23 nie czytało txt i nie będzie.

autorus hk robi bardzo fajne dvd, są droższe od konkurencji ale Merce, BMW, czy Audi też :)
 

autorus

New member
Własnie zbieram kaskę zeby hk47 kupić u Ciebie. Na razie w wolnych chwilach walczę z hk645. :)

Autorus
 
Do góry