DVD Pioneer

cazol

New member
Mam prośbę, przymierzam się do zakupu DVD Pioneera model 490V ale
nigdzie nie mogę znaleźć info czy model ten radzi sobie z odczytem
polskich znaków w plikach DivX. Jeśli tak to jakie formaty tych plików
czyta, czy czcionka jest czytelna (możliwość regulacji?)
Będę wdzięczny za takie informacje.


pozdrawiam
 

cazol

New member
Dzięki bardzo, odwiedziłem już wcześniej stronkę Pionerra ale albo ja źle
widzę (8 godzin w pracy przed LCD i później w domy robi swoje) albo
na tej stronie nie ma żadnych informacji o tym jakie dokładnie formaty czcionki
czyta. Chodziło mi bardziej o doświadczenia użytkowników jak to się ma
w praniu.
Ale mimo to wielkie dzieki

pozdrawiam:)
 

Franek

New member
Wyświetla polskie ogonki, trzeba pomajstrować w opcjach i wybrać j. polski.
A przy okazji, czy jest opcja zmiany rozmiaru czcionki? Czasem przydałaby się większa.
 

cazol

New member
pioneer

Dzięki za info apropos odczytu czcionki.
Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące scalera pod łączem HDMI.
Zamierzam właśnie takowym polączyć z moim TV i tak się zastanawiam
jak sobie radzi owy scaler z sygnałem DVD lub DivX. Słyszałem ponoć
że nie zawsze wychodzi to na dobre dla jakości obrazu, czy to prwada?
Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia?

pozdrawiam:)
 

KKuba

New member
Bez reklam
1. O ile chcesz, to przerobiony soft do 490 - da się m.in wybrać wielkość czcionek
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=21
2. W tym DVD scaler jest raczej beznadziejny. Jest słynny bug z jedną martwą linią w płytach PAL. Ale... Niespodzianka... To video naprawdę dobrze idzie w trybie progressive scan po HDMI. Nagle sprzęt odżywa. Moja rada spiąć po HDMI, ale wybrać tryb 576P, a będziesz naprawdę zadowolony. Upscaling nic sensownego w tym modelu nie wnosi. Ważne! Podepnij po HDMI, a nie component! Jakoś tor wizyjny zoptymalizowali tylko po HDMI.
 

kompozyt

New member
KKuba napisał:
1. O ile chcesz, to przerobiony soft do 490 - da się m.in wybrać wielkość czcionek
http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?action=category&id=21
2. W tym DVD scaler jest raczej beznadziejny. Jest słynny bug z jedną martwą linią w płytach PAL. Ale... Niespodzianka... To video naprawdę dobrze idzie w trybie progressive scan po HDMI. Nagle sprzęt odżywa. Moja rada spiąć po HDMI, ale wybrać tryb 576P, a będziesz naprawdę zadowolony. Upscaling nic sensownego w tym modelu nie wnosi. Ważne! Podepnij po HDMI, a nie component! Jakoś tor wizyjny zoptymalizowali tylko po HDMI.

Witam
Mam pytanie. Czy te rady dotyczyć mogą również modelu 696?

Pozdrawiam
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tak - ten sam scaler. Soft przerobiony do 696 tez jest na tym serwerze. Moje prywatne zdanie, że 696 jest modelem w sumie udanym - w zakresie DVD (pomimo tego bugu w scalerze). Bardzo ładnie odtwarza Divx, tazke wersje 6 i ultra (z zastrzeżeniem, że trzeba wpiąć się do TV po HDMI). Za to jako odtwarz CD/DVD-Audio to się raczej marnie sprawdza. Dynamika dźwięku jest raczej żadna - typu Mątna. Płąska deska do ratowania na wzmacniaczu. Ale... Generalnie odtwarzacz wart swojej ceny - choć cena sprawia, że na fajerwerki nie ma co liczyć. I tak właśnie jest... :)
 

robert1v

New member
490 696

ja mam 490 i nie zauważyłem zadnej linii po upscalowaniu
obraz jest idealny a w 1080i duzo lepszy od 576p (nawet żona stwierdziła że "nie ma zastrzeżeń" - a jest sceptycznie nastawiona do moich "maniackich zapędów co do jakości obrazu i dźwięku"
 

KKuba

New member
Bez reklam
Nie chcę Cię martwić - ale włóż płytę DVD w systemie PAL i przyjżyj się uważnie obrazowi u samej góry w trybie 720p (na pewno), a w trybie 1080i chyba. Jak masz LCD to nie jest problem, ale na plazmie jest... :( To samo jest w 696.
 

cazol

New member
skalowanie

Przyznam, że trochę się zaniepokoiłem czytając o problemie ze skalowaniem
w tym modelu. Czy dobrze zrozumiałem, że ten problem wystepuje tylko pod
TV Plazma? Ja akurat dysponuję LCD ale nie wiem czy nie będzie to samo.
A jeśli mimo wszystko taki bug wystąpi, to czy jest na to jakaś rada poza
kombinacjami w ustawieniach? mam tu na myśli poprawki w sofcie czy coś
podobnego.

dzięki za wszelkie informacje
pozdrawiam:)
 

Marecky

New member
Mam Pioneer 699 wiec jestem bardzo ciekawy jaka ustawic na nim rozdzielczosc aby byla najlepsza dla filmow DVD ?!
Jak najlatwiej sprawdzic czy jest u mnie ten bug oraz co daje nowy firmware (i jak sprawdzic jaki mam aktualnie? Sprzet mam od tygodnia i nie bylo czasu sie pobawic a LCD od 2 dni
 

KKuba

New member
Bez reklam
Wejdź do menu "Initial settings", podświetl "Option" (ale nie wchodź w nią) i wciśnij przycisk "DISPLAY" na pilocie. Powinna ukazać się wersja oprogramowania i region odtwarzacza.
Podobno nowy firmware YDC6915A nie ma bugu ze scalerem. Nie sprawdzałem, więc nie mogę potwierdzić. Za to wersja YDC6502C ma bug. Uwaga - podmiana firmware powoduje utratę gwaranncji DSV (oczywiście w praktyce - jak się nie uda).
 

Franek

New member
A się jeszcze z uaktualnieniem wstrzymam, bo żal mi gwarancji :p
A przy okazji, żeby ściągnąć plik z tej strony podanej przes KKuba trzeba się rejestrować?
 

Franek

New member
Oryginalny, czyli jakby coś poszło nie tak przy instalacji wersji przerobionej, można wgrać oryginalny i w serwisie nie zauważą?
 
Do góry