Optical na coaxial i odwrotnie !!!

irzi

Member
Witam ! Jest możliwość zastosowania przejściówek by z wejścia optycznego w zestawie kina domowego zrobić koaksialne lub z koaksialnego przejść na optyczne ! Rozważam zakup tunerów satelitarnych HD ale bym nie chciał zmieniać kina domowego ze względu na te wejścia cyfrowe a chciałbym się też nacieszyć dźwiękiem 5.1 !
 

k0liber

New member
Ostatnia edycja:

preza

New member
wlasnie szukam podobnego urzadzenia ale w jedna strone z coaxial/optical , jakby ktos wiedzial gdzie moge je kupic , bylbym wdzieczny za info :blagam:
 

Zbychu123

New member
Witam

Znajomy chcialby podlaczyc sobie PC (glownie do ogladania filmow HD), do kina domowego, jednak w karcie dzwiekowej ma tylko wyjscie S/PDIF COAXIAL, a w kinie tylko S/PDIF OPTYCZNY. Co sadzicie o takim polaczeniu i czy nie bedzie problemow z uzyskaniem dzwieku 5.1 na kinie, przy uzyciu tego konwertera:

igokab.pl/product_info.php?cPath=303&products_id=1850

PC (Sound Blaster Live 5.1 - S/PDIF COAXIAL) ---> kabel COAXIAL ---> Konwerter (IN-COAXIAL RCA/OUT - TOSLINK [819]) ---> kabel TOSLINK ---> kino

Poradzcie, czy czasem nie pomylilem konwertera i to ten [819] bedzie dobry, bo nie znam sie za bardzo na tym. Chcem miec pewnosc, ze takie cos bedzie mu dzialalo, bo wymiana karty dzwiekowej + 10-15 metrow kabla optycznego, to za duzy wydatek.

Pozdrawiam
 

deka87

New member
Mam taki sam problem jak Zbychu123, myslałem też o kupnie karty muzycznej z optycznym wyjściem cyfrowym, ale nie wiem czy w ogóle są takie produkowane, jak z ich jakością i czy na odległości ok. 7 m na kablu optycznym nie bedzie zakłóceń (podobno są stworzone właśnie do tego, żeby przesyłać sygnał na większe odległości, ale na forach czytałem coś innego).

Co do konwertera też nad tym myślałem, tylko ciekawe jak z jego jakością.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Jak nie ma takiej karty muzycznej jak jest ?.

CREATIVE SB X-FI PLATINUM FATAL1TY CHAMPION SERIES

idealnie pasuje do twoich wymagan :)
 

deka87

New member
Dzięki za szybką odpowiedź, ale 450 -500 zł to troche drogo.

Nie ma jakiejś tańszej, bo zależy mi tylko na tym, żeby przesłać czysty sygnał cyfrowy do kina domowego, nie potrzebuje EAX-ów kodowania DD, DTS i innych bajerów w karcie muzycznej, szkoda że nie ma jakiegoś urządzenia do kompa, które służyłoby tylko do wysyłania optycznego sygnału/miało tylko wyjście Toslink, bo wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

... a może jednak jest ?


KKuba, a jak z jakością sygnału puszczonego przez taki konwerter ?
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Jak za droga to moze:
CREATIVE SOUND BLASTER SURROUND 5.1 ??:)
Ewentualnie troche drozsza "Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer"
 

deka87

New member
Troche jeszcze poczytałem i na 99% jestem zdecydowany na konwerter.

W sumie chodzi o przesył sygnału cyfrowego, a nie analogowego więc strat w jakości nie powinno być (zauwazalnych), poza tym konwerter dodatkowo "regeneruje" sygnał dzięki czemu częściowo znika problem z odległością.

Zastanawiam się jeszcze jakie dobrać proporcje długości kabli.
Wydaje mi się, że lepiszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie krótszego coaxial'a, który ma teoretycznie większe straty na długości i dłuższego Toslink'a (teoretycznie mniejsze straty na długości).
 

KKuba

New member
Bez reklam
Tak jak sam napisałeś. Nie bardzo wiadomo co by się miało pogorszyć na cyfrowym konwerterze. :) No więc się nie pogarsza... :)
 

Zbychu123

New member
No jak na razie konwerter i kabelki odebralem dzisiaj i podejscie pierwsze na '-', podlaczylem wszystko tak jak powinno byc, w driverach ustawilem jak pisalo, ale dzwieku z SPDIF'a na kinie nie slychac.

Na razie sprawdzilem kabelek optyczny przez podlaczenie PS2 do kina i wszystko dziala jak nalezy, teraz trzeba przyniesc drugi amplituner, aby sprawdzic drugi kabelek - coaxial. SB (S/PDIF - COAXIAL) -> amplituner

Jak to podlaczenie zadziala, to zaczne sie martwic co jest nie tak.

@KKuba To ten konwerter jest potrzeby do podlaczenie SB (COAXIAL) z kinem (OPTICAL)? Bo mi sprzedajacy mowil, ze to ten drugi bedzie dobry [819] IN-COAXIAL --> OUT-OPTICAL, a ty podales link do aukcji z modelem [820], czyli odwrotnym IN-OPTICAL --> OUT-COAXIAL. To ktory konwerter wkoncu to ma byc, bo juz sie pogubilem?

Pozdrawiam

Edit:

No i spodziewalem sie, ze tak bedzie. Podlaczylem PC do innego amplitunera z coaxialem, bez uzycia konwertera i wszystko dziala elegancko, ladnie rozpoznaje AC3 i DTS.
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Zbychu123 KKuba chyba niedkoładnie spojrzał na aukcje z konwerterem, ale jeśli masz wyjście Coaxial na kompie i wejście Toslink w kinie to na 100% COŚ TAKIEGO będzie pasowało.
 

Zbychu123

New member
No to dokladnie ten sam co ja mam:

igokab.pl/product_info.php?cPath=303&products_id=1850

[819] IN-COAXIAL --> OUT-OPTICAL, wyglada identycznie, tylko cos mi nie chce na razie zadzialac :-(

No i dalej lipa, wiem tyle, ze kable sa na pewno sprawne, a konwerter cos wogole nie chce zadzialac, ani na moim kinie, ani na amplitunerze :-(

Jeszcze sprawdze jutro czy dziala ten zasilacz 6V do konwertera, jak juz to bedzie dzialac, to nie bede juz mial pomyslow co moze byc nie tak.
 
Ostatnia edycja:

KKuba

New member
Bez reklam
No tak - oczywiście w Twoim przypadku powinien być odwrotny - nie spojrzałem sobie do Twojego postu. Ja akurat przechodzę z XBOXa na amplituner z COAX, czyli dokładne odwrotnie. Aczkolwiek to generalnie nie wiele zmienia w zakresie ceny... :)
 

Zbychu123

New member
No dobra ja juz odpadam. Podlaczylem PC do kina za pomoca tego konwertera [Sound Blaster Live 5.1 -> Jack 3,5/RCA (COAXIAL) -> konwerter -> Toslink/Toslink -> kino (OPTICAL)/amplituner (OPTICAL) - efekt: nie dziala; podlaczylem tym samym sposobem, do amplitunera - efekt: nie dziala

Teraz podlaczylem DVD Bellwood (COAXIAL) -> RCA/RCA -> konwerter -> kino (OPTICAL) - efekt: dziala

Normalnie juz wymiekam, wszystkie kable oczywiscie dzialaja poprawnie.

Podsumowujac: Konwerter dziala z kablem RCA/RCA, ale nie dziala z kablem Jack 3,5/RCA.

Moze ktos ma podlaczony sprzet w ten sam sposob za pomoca Jack 3,5/RCA i mnie oswieci, dlaczego mi nie dziala :(
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
Chciałbym pomóc bo ten problem dotyczy także mnie, ale nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje.

Może na forum jest ktoś obeznany w tych sprawach i zechciałby pomóc ?
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Trzeba bylo kupic karte muzyczna ??. Dasz 2x cene tego calego smiesznego konwertera a obejdzie sie bez problemow :]. A po za tym ta karta co Ty podales Zbychu (SOUND BLASTER LIVE 5.1) przeciez nie ma zlacza cyfrowego COAX to jak ty chciales otrzymac dzwiek po opticalu w amplitunerze ?????????????????. Ta karta ma zlacza analogowe a nie cyfrowe...
 
Ostatnia edycja:
Do góry