Optical na coaxial i odwrotnie !!!

deka87

New member
Shagohad, z tego co czytałem to te karty mają w otworze JACK 3,5 diode która generuje optyczny sygnał cyfrowy, tylko w takiej sytuacji Zbychowi123 nie byłby potrzebny konwerter - wystarczyłoby COŚ TAKIEGO (albo inny kabel bez adaptera), a jeśli karta nie ma diody, a w takiej sytuacji kabel JACK3,5/coaxial przesyła analogowy a nie cyfrowy sygnał to rzeczywiście konwerter nic tu nie pomoże, a jeśli DVD z kinem działały to Zbychu123 musiał połączyć je analogowo, a nie cyfrowo, a w taki sposób dźwięku 5.1 sie chyba nie przesle.

Jesli tak jest to mój problem chyba znika :)

edit: Jest jeszcze jedna mozliwość: Zbychu123 ma kabel z wbudowanym konwerterem, który zamienia optyczny sygnał cyfrowy z wyjścia JACK 3,5 na elektryczny sygnał cyfrowy i wyjście Coaxial, ale jest to chyba mało prawdopodobne.


Troche zamieszałem, ale po dokładnym przeanalizowaniu post powinien być zrozumiały ;)
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Wg mnie, przy tej karcie muzycznej ten konwerter nic nie da, bpo przeciez nie da sie za jego pomoca zamienic sygnalu analogowego na cyfrowy... A dlaczego zbychowi dzialalo dvd ??. Bo z DVD uzyl zlacza COAX ktore jest CYFROWE. A jak wiadomo, jest to konwerter z cyfrowego na cyfrowy, tylko przy uzyciu innego kabla jak na wejsciu, proste :]. COAX a zwykle RCA sa do siebie podobne z wygladu jakby ktos nie wiedzial :p
 

deka87

New member
Jest chyba jeszcze inaczej: karty Creative'a mają wyjście cyfrowe "dzielone" z analogowym ( http://spdif.pl/spdif-jack-rca.htm ) więc konwerter powinien działać, w takiej sytuacji Zbychu123 musi jeszcze pokombinować z ustawieniami karty muzycznej, bo z tego co pisał wcześniej wynika, że konwerter działa.

Wcześniej napisałem:
szkoda że nie ma jakiegoś urządzenia do kompa, które służyłoby tylko do wysyłania optycznego sygnału/miało tylko wyjście Toslink, bo wiadomo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

... a może jednak jest ?
Chyba takie urządzenie jest na OBRAZKU ( u góry po lewo obok napisu SPDIF.pl) na stronie do której linka podałem wyżej - widać że ma wyjścia i wejścia S/PDIF zarówno w postaci Toslink'a jak i Coaxial'a i tylko po jednym 3,5. Napisze zaraz maila do właściciela strony, może coś będzie wiedział na ten temat.
 
Ostatnia edycja:

Shagohad

New member
Bez reklam
Takie cos podlacza sie chyba jako rozszezenie do zintegrowanych kart na plytach glownych. Sam mam cos podobnego tyle tylko, ze do karty graficznej. Mysle ze to moze dzialac, bo dzwiek przestrzenny zamiast po analogu bedzie mozna przeslac po takim rozszezeniu
 

Zbychu123

New member
''Jest chyba jeszcze inaczej: karty Creative'a mają wyjście cyfrowe "dzielone" z analogowym''

Dokladnie tak jak napisales. Tak dokladnie wyglada moja karta, pomaranczowe zlacze, to SPDIF pradowy.

i32.tinypic.com/ve5cid.jpg

Nie pamietam, czy pisalem, czy nie, ale SB po podlaczeniu bez uzycia konwertera, samym kablem coaxialnym do amplitunera (SB -> kabel coaxial -> amplituner), dziala oczywiscie wszystko OK, ale w pokoju, gdzie stoi komputer mam wlasnie tylko kino z wejsciem optycznym, dlatego zaczalem kombinowac z tym konwerterem.

Dzisiaj dostalem odp., ze sklepu, ze to moze byc wina zbyt dlugiego kabla, ze jest zbyt duza strata sygnalu przy przejściu przez redukcje, no i faktycznie maja racje. Podlaczylem dzisiaj konwerter za pomoca krotkiego kabla RCA/RCA (20 cm), do karty wladowalem przejsciowke mini Jack (mono)/RCA i faktycznie zadzialalo, co prawda nie tak jak bym chcial, ale dziala. Oczywiscie jak zwykle musi wyskoczyc cos negatywnego:

- czesto sie rozlacza bez powodu
- czasami przez jakis czas dziala normalnie, a potem dzwiek przerywa co kilka sekund
- AC3 5.1 jakos strasznie dziwnie brzmi, jak dla mnie, jakos tak sztucznie, nie wiem jak to konkretnie nazwac (na amplitunerze bez konwertera bylo wszystko ok)
- DTS lapie kiedy chce zazwyczaj musze odpalac od nowa film 5-10, zeby dekodowalo mi DTS, bo w przeciwnym wypadku nie ma wogole dzwieku
- nie wiem od czego to zalezy, ale dzwiek, tez jest dosc cicho, jak odtwarzam z DVD, jest jakies 50%-60% glosniej (oczywiscie chodzi o przeslanie nienaruszonej sciezki, po encodowaniu do PCM glosnosc jest normalna)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Zbychu123

New member
No niby tak, najwidoczniej cos mu nie pasuje w polaczeniu z moja karta dzwiekowa, albo ogolnie cos z kompami nie za bardzo dziala, jak mi sie uda, dzisiaj albo jutro przyniose jeszcze Audigy i sprawdze, czy bedzie to samo. Nadal nie moge tego zrozumiec, skoro konwerter dziala bez problemu z DVD, dlaczego z PC sa takie problemy.
 

Zbychu123

New member
Gdzies opcja edytuj z poprzedniego posta wsiakla.

Jednak dalem sobie spokoj, bo nic z tego nie wychodzilo, zakupilem Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio + Sound Blaster Digital I/O Module i wszystko pieknie gra :-D
 

ha-mer

New member
Witam mam pytanko planuję kupić konwerter S/PDIF Optical-Coaxial tylko że wszystkie jakie znalazłem to na wyjściu analogowym jest tylko stereo a ja chciałbym uzyskać 5.1 . Czy w ogóle da się tak zrobić ?
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Odkopałeś temat z 2008 roku. Z dyskusji na poprzednich dwóch stronach wynika, że nikomu te konwertery nie działają jak należy.
Wniosek - omijać szerokim łukiem.

btw. Przeczytałem sobie ten wątek od początku i stwierdziłem, że z całej dyskusji żaden (z wyjątkiem jednego) link nie jest już aktualny. Taka jest merytoryczna wartość linków podawanych na forach internetowych. :/
 

deka87

New member
Jak już odkopaliście to napiszę jak rozwiązałem swój problem - padła mi płyta główna w komputerze więc zmieniłem na taką z cyfrowym wyjściem optycznym ;)
 

najdroch

New member
witam.
Kupiłem głosniki Genius hf2020 do oglądania TV z UPC i odtwarzacza multimedialnego ICY BOX mp305.

Głośniki posiadaja wejścia: coaxial i 2 analogowe cinch/jack
ICY BOX posiada wyjście: Optical i cinche
UPC Media Box HD: Optical i cinche
Chciałem jakoś podłączyc jednocześnie UPC i ICY BOXa do głośnikow bez konieczności przełączania kabli.
Jest jakaś opcja?
 
Do góry