TV 60" Plazma, led?

lukiasz

New member
Proszę o pomoc moja stara Toshiba 37" umiera

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?40m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? oglądamy tylko wieczorami, w dzień nas w domu nie ma, są też rolety w oknach więc nie ma problemu pod tym względem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 37" LCD :D
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najchętniej 3x HDMI ale 2 też wystarczą, chętnie intenet moze być przez kabel router stoi obok, nie interesuje mnie 3D ale chyba teraz ju prawie wszystkie mają
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? Blu Ray, Xbox 360,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3,4-max
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, serial,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? miło by było mieć TVN Player ale nie musi być
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, myślę że 20% miesięcznie to xbox dla zabicia nudy
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 60cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? blade kolory i ciemny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-4500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć,

Aktualnie wpadły mi w tym przedziale cenowym te modele:

Plazma:
Samsung PS60F5000 cena 4099 pln, klasa A
Samsung PS60F5500 cena 4699, klasa A
LG 60PA6500 3899 pln, klasa B
LG 60PN6500 4599 pln, klasa B
LG 60PZ570S 3997, klasa C

LED
Sharp LC-60LE740E 4999, klasa A+
Sharp LC60LE635E 4397, klasa A+

Fajnie jakby nie był jakimś mega pożeraczem energii :)
Zakup raczej na raty więc w grę wchodzi jakieś euro 30x0% lub inne promocje w tym stylu

Póki co moim faworytem jest chyba Samsung PS60F5000

Proszę o opinię doświadczonych użytkowników wszelkie sugestie i porady mile widziane, do końca miesiąca chciałbym zrobić zakup. Pozdr
 
Ostatnia edycja:

lukiasz

New member
Panowie a czym one się różnią, próbowałem doczytać ale jedyna dla mnie laika różnica to w modelu F5000 brak 3D a w modelu F5500 jest 3D, co jeszcze? różnica w cenie około 600 pln, za co płącimy te 600 pln za 2 pary okularów? :) jak już wcześniej pisałem fanem 3D nie jestem
 

lukiasz

New member
szkoda że nikt nie odpowiedział mi na pytanie, ale ogólnie jest słabo bo nigdzie tego modelu nie ma i nikt nie wie kiedy będzie :(
 

lukiasz

New member
Brałbym zdecydowanie 60" - to jest Twój target

patrz żona powiedziała to samo :)

no to
Samsung 60F5500 czekać i szukać czy Sharp 60LE652 w promocji w saturnie za 4499?

Jakie są między nimi różnice takie zasadnicze, wiadomo plazma i led ale co jeszcze, tak dla laika?

z samsungiem moge pogadać i mu pomachać, ale z xboxem też a jakoś z tego nie korzystam :D
 

k6835

New member
Zamówiłem 12 Sierpnia przez internet w PS60F5500.
Termin realizacji to do 14 dni roboczych.

Jak tylko przywiozą (mam nadzieję że jeszcze w tym tygodniu) opiszę swoje wrażenia. Mam nadzieję że to będzie przeskok. Moja stara plazma samsunga 42'' HD Ready programy HD TV wyświetla ślicznie ale ....
 

lukiasz

New member
A gdzie zamówiłeś że tak długo ?

jeszcze nie zamówiłem, tak mają w Euro RTV AGD ale nie mają na to promocji rat, mi zależy na 30x0% nie chcę blokować sobie kasy, wole na spokojnie bez dodatkowych kosztów spłacić, póki co nic nie wyczaiłem czekam może we wrześniu coś się zmieni. Póki co na to jest promocja, ale dla mnie laika oprócz tej samej wielkości i tego że jest to LED a nie Plazma to nie ma różnicy, no jeszcze 1500 pln różnicy ;)

Samsung UE60F6100 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 

Tzeentch

New member
Nigdzie nie można dostać tej plazmy ( Samsung PS60F5500)
Zamówiłem w euro czekam już drugi tydzień i obawiam się, że nie zrealizują tego zamówienia. Ktoś wie dlaczego tak tak mało jest tego modelu na rynku?
 

ld_ven0m

New member
Jeśli to nie problem, to chciałbym się podłączyć pod temat. Stoję praktycznie dokładnie przed problemem jaki ma kolega. Jestem na etapie poszukiwania TV. Mam plazmę Samsunga 42" (5 letnią).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Są trzy okna prostopadle do ściany na której jest tv, okna są na południowy wschód, przy czym oglądamy przeważnie wieczorami, są też rolety w oknach w razie czego
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 42" plazma
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? 3x HDMI ale 2 też wystarczą, jeśli miałby funkcję airplay to byłoby super, jak nie to nic nie szkodzi, design też jest ważny
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? appleTV, Xbox 360, amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3 max. do 5, może w weekendy trochę więcej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? film, sport - koszykówka,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, ewentualnie TVN player mógłby być
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od święta (max. kilkanaście godzin w ciągu roku)
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 55 jeśli się da to 60cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? blade kolory i ciemny obraz, brak ostrości
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4.500 - 5.000zł. Jeśli byłaby duża różnica w jakości to mogę trochę dołożyć.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć.

Zastanawiałem się nad różnymi modelami, 55 i 60. Wolałbym 60 ale jeśli w tej cenie nic sensownego nie ma to może też być 55. Takie modele udało mi się znaleźć:

SHARP LC-60LE652E
Samsung PS60F5500
Panasonic TX-P55VT30 lub st50 lub 60e
Panasonic Viera Smart TX-L55DT50E
PANASONIC TX-L55ET60E
Sony KDL-55HX7
Sony KDL - 55W807a

Ewentualnie proszę o ofertę cenową no PW:)

Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry