DVD bez gniazda component

storm33

New member
Witam wszystkich. Mam pytanko jak najlepiej podłączyć DVD bez wyjścia component (Sony NS355) do LCD Samsung 37R72B.... ? Z góry dziekuję za szybką odpowiedź.
 

maszek

New member
Bez reklam
storm33 napisał:
Witam wszystkich. Mam pytanko jak najlepiej podłączyć DVD bez wyjścia component (Sony NS355) do LCD Samsung 37R72B.... ? Z góry dziekuję za szybką odpowiedź.

wykorzystaj SCART (Eurozłącze)
 

storm33

New member
tyle to wiem :) ale czy jakożć obrazu będzie dużo gorsza niż przez component? Słyszałem też o przejściach z scart na component. Co o tym sadzicie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie ma sensu stosowanie przejściówek konwertujących sygnał teoretycznie gorszy na lepszy, gdyż tą drogą uzyskasz w najlepszym przypadku dokładnie taką samą jakość (konwersja jej nie poprawia).

Połącz DVD z telewizorem przewodem Scart w trybie RGB. Będzie możliwie najlepiej. Myślę, że niewiele gorzej, niż gdyby Twój odtwarzacz posiadał wyjście komponentowe.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
oczywiscie o ile masz dobre złącze Euro. Bo w przypadku tego rodzaju złącz jakość ma duże znaczenie.
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sądzę, że zarówno Sony, jak i Samsung mają w tych właśnie produktach co najmniej przyzwoitej jakości złącza. Zresztą, jakie by nie były, to wybór jest i tak pomiędzy kompozytem, s-video oraz RGB. Jak by nie patrzyć, RGB jest w tym wypadku najlepszy. Konwersja sygnału przez przejściówkę nic nie da, chyba, że wejście RGB w telewizorze jest potraktowane po macoszemu.

ArtS :)
 

storm33

New member
dzięki wszystkim za odpowiedzi! Podłączyłem starym scartem i jest dobrze, ale jutro idę kupić jakiś dobry. No i chyba zamówię n-kę bo kablówka jest masakryczna :lol: .
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Scart koniecznie ektanowany. Zaś telewizja cyfrowa to rzeczywiście duży krok naprzód w jakości. Kiedyś myślałem, że kablówka jest OK, ale kiedy natrafię na stare nagrania z tamtych czasów, szydło wychodzi z wora. :)

ArtS :)
 
Do góry