Słaba jakość youtube (Maks 720p) na Philips 49pus7809

dudikow122

New member
Cześć wszystkim,

Od kilku dni borykam się z pewnym problemem na telewizorze Philips 49pus7809. Otóż w aplikacji youtube maksymalna jakość jaka mogę ustawić to 720p. I tak, wyczytałem że youtube dostosowuje jakość do prędkości łącza ale problem jest w tym że łączę mam 300mb zarówno po kablu jak i wifi na 5GHz. Po kablu rzecz jasna że idzie pełna prędkością. W przypadku laptopa gdzie obsługuje mi tylko częstotliwość 2,4GHz też oczywiste że nie wyciągnę Maks prędkości. Ale telefon łącząc się po z WiFi po 5GHz wyciąga mi bez problemu 300mb a sprawdziłem na routerze i telewizor łączy się z routerem na 5GHz a w ustawieniach internetowych telewizora pokazuje maksymalna prędkość łączą po WiFi na 130mb i to jest zadowalająca prędkość jeśli by taka była. Niezależnie od tego czy podłącze telewizor po kablu (prędkość LAN karty telewizora to 100mb) czy po WiFi youtube maksymalnie pozwala na odtworzenie filmu w 720p i tu leży problem bo mając telewizor w 4k, łącze 300mb i nie móc obejrzeć filmu w wyższej jakości to jest śmiech.

Miał ktoś z was taki problem?

Dodam że internet od UPC i router standardowy dodawany od nich.



Z góry dzięki za odpowiedź.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Sprawdź czy da się przywrócić fabryczne uztawienia YT. Ale najpierw spróbuj go zaktualizować. Czy wcześniej tez miałeś ten problem?
 

dudikow122

New member
Oczywiście wszystkie możliwe przywracania do ustawień fabrycznych robiłem, puszczałem aktualizacje telewizora, nawet zainstalowałem soft z pendrive ale nic to nie zmieniło. Telewizor po zakupie (około 3 lata temu) nie miał problemu z wyborem lepszych jakości na yt ale z tego co wyczytałem to jakaś aktualizacja aplikacji youtube wymusza teraz gorsze ustawienia jakości filmików gdy łącze jest za słabe no ale w przypadku łącza 300mb nie powinno być tego problemu. Wcześniej telewizor był w innym mieszkaniu gdzie użytkował go ktoś inny a tam był zwykły net 10mb po radiówce ale jak sprawdzałem po zakupie jakość dało się ustawić nawet na 4k mimo że net nie wyrabiał. Teraz jak przeniosłem go na inne mieszkanie gdzie neta mam 300mb problem istnieje chociaż nie wiem kiedy ten problem się pojawił tak na prawdę bo przez ten czas ja go nie użytkowałem.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Wina zapewne jest po stronie aplikacji YouTube, już ktoś poruszał tu podobny problem.
Zaktualizuj aplikację lub oglądaj zwyczajnie przez przeglądarkę, a tam wymuś w razie potrzeby rozdzielczość.
 

dudikow122

New member
Właśnie problem w tym, że przeglądarka nie obsługuje youtube więc ta opcja odpada. Dziwny bug w takim razie bo mając taki telewizor nie móc obejrzeć lepszej jakości na youtube to słabo.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Weź pod uwagę, że to model sprzed 5 lat i jak wchodził, to pewnie nawet nie mial kodeka pod 4k YT. Gdyby mial Androida to byłoby łatwiej, a tak to faktycznie YT mógł namieszać.
 
Do góry