Samsung - zakrzywiony w nowej wersji na @ IFA 2014

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung - zakrzywiony w nowej wersji na @ IFA 2014 .
Samsung ogłosił współpracę z renomowaną firmą artystyczną Miguel Chevalier w celu stworzenia dzieł sztuki cyfrowej, które będą ozdobą stoiska firmy Samsung na targach IFA 2014.

Goście będą mieli okazję zapoznać się z "krzywą mocą" przez zmysłowe doświadczenia oferowanego nowego modelu.
Krzywizny z którymi spotkają się odwiedzający Targi Ifa w Berlinie składają się z wielu wzajemnie nakładających zakrzywionych łuków prezentowanych w wielu telewizorach Samsunga.
Będą rzeczywistością wirtualnej sztuki, która zmienia się w ramach ruchu choreograficznego i muzyki kompozytora Jacopo Baboni Schilingi.

Czujniki podczerwieni tworzyć będą różne doświadczenia i pozwalać odwiedzającym na interakcję, tworząc wyraźne wizualne różnice kolorystyczne skomplikowanych wzorów na zakrzywionych ekranach telewizorów.
Obrazy będą wyświetlane w rozdzielczości Ultra High Definition ...
fullhd
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ciekawe jak to będzie wyglądać, ale sam fakt promowania krzywizn na bazie "sztuki" dużo mówi o kierunku jaki obrali producenci TV.
Pytanie jak długo utrzyma się narastający trend na krzywizny, czy będzie to coś na co będziemy skazani przez następne lata i staną się obowiązującym standartem, a płaskie tv będą już tylko dodatkiem?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciekawe jak to będzie wyglądać, ale sam fakt promowania krzywizn na bazie "sztuki" dużo mówi o kierunku jaki obrali producenci TV.
Pytanie jak długo utrzyma się narastający trend na krzywizny, czy będzie to coś na co będziemy skazani przez następne lata i staną się obowiązującym standartem, a płaskie tv będą już tylko dodatkiem?

Myślę że to będzie na zasadzie że firmy będą mieć po jednym, dwa modelu krzywych tv :)
 

psiaja

Member
Pytanie jak długo utrzyma się narastający trend na krzywizny, czy będzie to coś na co będziemy skazani przez następne lata i staną się obowiązującym standartem, a płaskie tv będą już tylko dodatkiem?

Coś nowego zawsze trzeba wciskać klientom, by przekonywać, że jest to lepsze niż stare (płaskie ekrany), że to dla ich dobra (specjalny promień krzywizny, dla poprawienia wrażeń wizualnych) itd, bla bla bla..
Ludzie będą kupować, będą robić - na podobnej zasadzie jak plazmy.
Co innego OLED'y, które będzie można zwijać, składać.. to będzie można nazwać postępem /a nawet rewolucją/ w przeciwieństwie do krzywych ekranów
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie dość że nie lepsze, to krok wstecz (dla mnie oczywiście). Jako dodatek do oferty ok, niech będzie, ale absolutnie krzywa linia nie jest w stanie do mnie przemówić, pseudo głebia nie jest dla mnie wiarygodnym argumentem. Nie żartujmy.
Przy 110-130" w 21:9 może tak, ale nie przy takich maliznach.
Może jestem przeczulony, ale ja widzę wszędzie krzywe (łuki) linie, tam gdzie ich nie powinno być, boiska, drogi, budynki itp.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie dość że nie lepsze, to krok wstecz (dla mnie oczywiście). Jako dodatek do oferty ok, niech będzie, ale absolutnie krzywa linia nie jest w stanie do mnie przemówić, pseudo głebia nie jest dla mnie wiarygodnym argumentem. Nie żartujmy.
Przy 110-130" w 21:9 może tak, ale nie przy takich maliznach.
Może jestem przeczulony, ale ja widzę wszędzie krzywe (łuki) linie, tam gdzie ich nie powinno być, boiska, drogi, budynki itp.

Dla mnie tez minimum to 65 cali ale to takie naprawdę minimum jakie może być przy krzywym ekranie a najlepiej od 80 cali w gore.. osobiście jak widziałem samsunga takiego w 65 calach to już coś jest ale przy 55 calach to śmiech na sali..
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
widziałem krzywą 65' i dla mnie to za mało dziwnie to wygląda, przy na prawdę dużym tv może było by lepiej ale ile to by wtedy od ściany odstawało, no i można zapomnieć o oglądaniu z większego konta, trzeba siedzieć centralnie bo inaczej jest d..a. Dla mnie też krzywulec odpada. To będzie bardziej służyć niektórym do szpanerki "a zobacz jaki on ma TV, ale kosmos..." heh
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
widziałem krzywą 65' i dla mnie to za mało dziwnie to wygląda, przy na prawdę dużym tv może było by lepiej ale ile to by wtedy od ściany odstawało, no i można zapomnieć o oglądaniu z większego konta, trzeba siedzieć centralnie bo inaczej jest d..a. Dla mnie też krzywulec odpada. To będzie bardziej służyć niektórym do szpanerki "a zobacz jaki on ma TV, ale kosmos..." heh

Ja mam troszkę inne zdanie, bo np zakrzywiony sony wg tych co widzieli ten tv na żywo to twierdza te osoby ze to co odstaje od ściany to naprawdę bardzo mało i nie ma tym co sobie głowy zawracać. Do tego dochodzi że jednak nie wszyscy wieszają tv na ścianie.. Teraz sprawa kątów to wg mnie co prawda dużo tam nie zabawiałem się z tym tv ( chodzi o samsunga 65 cali) to wg mnie jest deczko lepiej z kątami niż w przypadku tv płaskiego ale to trzeba byloby więcej się pobawić i przetestować. Na szybkiego wg mnie jest deko lepiej w takim tv..
A odnośnie szpanu to myślę że każdy zdrowy człowiek zdaje sobie sprawę z czego można robić szpan o ile ktoś lubi coś takiego... jak dla mnie szpanować to można mercedesem S klasy, a nie tv za 18 tyś.. chyba że mówimy o tv który kosztuje 80-100 tys..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli przyjmiemy że na plaskim tv, siedząc na wprost nie ma problemów z kątami, a taka jest prawda, to siedząc w tym samym miejscu przed zakrzywionym tv, będzie tak samo dobrze, a na pewno nie gorzej.

Inaczej będzie wyglądać sprawa, jak usiądziemy z boku przed krzywizną, w takiej sytuacji jedna strona (ta zakrzywiona w naszą stronę) nie będzie miała widocznych "odbarwień", bo trudno żeby miała skoro będzie zakrzywiona w naszą stronę, za to druga strona tv będzie w o wiele gorszej sytuacji jak w przypadku plaskiego tv.
Zdjęcie poniżej dokładnie obrazuje powyższy opis. Lewa strona tv, to niezaprzeczalne zalety jeżeli chodzi o kąty, za to prawa strona krzywizny wypadnie gorzej od płaszczaka.

A co do TV Sony, to uważam że są przepiękne i nie ma sensu ich zakrzywiać.
Mam tu na myśli serie X9 (55",65") tą z głośnikami po bokach.

krzywizna.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli przyjmiemy że na plaskim tv, siedząc na wprost nie ma problemów z kątami, a taka jest prawda, to siedząc w tym samym miejscu przed zakrzywionym tv, będzie tak samo dobrze, a na pewno nie gorzej.

Inaczej będzie wyglądać sprawa, jak usiądziemy z boku przed krzywizną, w takiej sytuacji jedna strona (ta zakrzywiona w naszą stronę) nie będzie miała widocznych "odbarwień", bo trudno żeby miała skoro będzie zakrzywiona w naszą stronę, za to druga strona tv będzie w o wiele gorszej sytuacji jak w przypadku plaskiego tv.
Zdjęcie poniżej dokładnie obrazuje powyższy opis. Lewa strona tv, to niezaprzeczalne zalety jeżeli chodzi o kąty, za to prawa strona krzywizny wypadnie gorzej od płaszczaka.

A co do TV Sony, to uważam że są przepiękne i nie ma sensu ich zakrzywiać.
Mam tu na myśli serie X9 (55",65") tą z głośnikami po bokach.

krzywizna.jpg

Co do Sonego to bez dwóch zdań mam takie samo zdanie, i osobiście też nie dopłaciłbym nawet 1000 zl więcej żeby mieć zakrzywiony tv w stosunku do takiego samego ( technicznie modelu płaskiego ) , zastanawiałbym się jakby tyle samo kosztowały :) Jak dla mnie są to najładniejsze tv 4k na chwilę obecną.. Jedynie czego mi w nich brakuje to że panel nie jest ze szkła tak jak jest to w wypadku hx 955, ale wtedy byłby droższy więc jest jak jest..
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem więcej, ja bym dopłacił do płaskiego, jeżeli zaszłaby taka potrzeba.
To są tv stworzone dla osób które siedzą idealnie na wprost, nie za nisko, nie za wysoko (moje prywatne zdanie), natomiast jeżeli chodzi o design to już dyskusyjna sprawa. Dla mnie na ścianie taki tv wygląda komicznie, wieszając taki tv miałbym poczucie że robie krok wstecz, co nie znaczy że nie przytuliłbym Oleda, o to, to nie. W tym wypadku przymknąłbym oko że występują tylko w krzywiznach ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry