Ifa 2010

wszechmogONcy

New member
Założyłem już temat związany z IFA 2010. Może za wcześnie, ale w tym roku chyba się wybiorę i zobaczę co ciekawego producenci zaoferują na 2011 rok (bo chyba w Polsce nie wcześniej :) ) Póki co postanowiłem, że nie będę wydawał większych kwot na tv i kd. Poczekam aż się zakończy budowa mojego mieszkania, więc jeszcze zleci około roku. Ale nie o tym chciałem pisać :)

Mam pytania do ewentualnych bywalców targów w Berlinie. W internecie znalazłem organizowany wyjazd z jakiegoś biura podróży własnie na IFA. Taka impreza kosztuje bodajże 1950zł/os. (przy grupie 4+ osób 1850zł/os.). Wyjazd jest 2 września, cały dzień dojazd, rezerwacja, kolacja. Dopiero 3-4 września "zwiedzanie" targów, 5ego powrót.

I tu moje pytanie do Was, drodzy forumowicze.
Czy warto pisać się na coś takiego? Tak sobie pomyślałem, że targi są przecież ogromne i wątpię, żeby w 2 dni zobaczyć wszystko co się chce, na spokojnie, bez pośpiechu. Wydaje mi się, że chyba lepiej jest wybrać się na własną rękę samochodem/samolotem/pociągiem/..., zarezerwować wcześniej pokoik w jakimś fajnym, tanim hoteliku blisko targów. Owszem, wyjdzie pewnie drożej jak doliczymy dłuższy pobyt w hotelu, ale zwiedzania mamy 2 razy więcej.
Kolejne pytanie: Gdzie można kupić wejściówki na IFA i ile kosztuje (zapewne jest) 4dniowy karnet?
Dalej: Możecie polecić jakiś dobry hotel znajdujący się niedaleko targów w rozsądnej cenie?

Jak ma ktoś doswiadczenia z IFA, a wiem, że są osoby które jeżdżą co roku, to proszę o wpisy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma tanich hotelików blisko targów . na czas Targów wszystkie hotele są droższe. I trudno o jakiekolwiek miejsca - nie tylko o dobre.
Jeśli chcesz wszystko obejrzeć to i 5 dni mało.
Ale dwa dni na główne atrakcje wystarczą.
Cena zależy od standardu.
Ceny powinny być na stronie IFA
 

wszechmogONcy

New member
Czyli już za późno na rezerwację? Może coś się znajdzie w promieniu 10-15km. W sumie bez sensu szukać hotelu na drugim końcu miasta. A Berlin to chyba raczej niemały jest :) A Wy kiki jedziecie? gdzie się zatrzymujecie?
 

piotrekskate

New member
ja mam to szczęscie ,że do Berlina mam 150km (Szczecin).Byłem w zeszłym roku i bardzo mi się podobało ,jednak w jeden dzień to nawet wystawy kilku większych producentuw ciężko zwiedzić, jeśli chcemy dość dokładnie wszystko obejrzeć .Co do hoteli to polecam dwie tanie europejskie sieci ETAP i F1, jednak nie wiem czy są one obecne w Berlinie .
 
Ostatnia edycja:

Tomek969

Member
W internecie znalazłem organizowany wyjazd z jakiegoś biura podróży własnie na IFA. Taka impreza kosztuje bodajże 1950zł/os. (przy grupie 4+ osób 1850zł/os.). Wyjazd jest 2 września, cały dzień dojazd, rezerwacja, kolacja. Dopiero 3-4 września "zwiedzanie" targów, 5ego powrót.


Jak ktos ma za duzo kasy to i owszem moze tak jechac, ale dla zwolennika nowosci technologicznych to za ta kase to wybiore sie do Taipei na Computex
a nie do sasiadow ;) lepiej ja przeznaczyc na jakies klocki do swoje go domu.

Wyjazd na IFA czy inne podobne imprezy w niemczech.

1. Szukam i kupuje bilet wstepu na eBay.de koszt jakis dwoch wejsciowek to przecietnie do 10-12 eur na aukcjach. Czesto taka wejsciowka jest jako bilet na lokalna komunikacje wiec na kwatere i na targi mozna sie poruszac na podstawie tego biletu na dana impreze [zalezy od rangi imprezy w danym miescie czy to obowiazuje czy nie]
2. Szukam oferty prywatnej kwatery w danym miescie poprzez biura turystyczne [bez problemu do znalezienia w necie dla danego miasta] koszt to przewaznie 60eur ze sniadaniem, dostaniesz przewaznie klucze do mieszkania lub wlasciel jest caly czas obecny [spisz w wynajetym pokoju].
2. Mozna ew. sprobowac poszukac w sieci ETAP lub F1 pokoju ale z powodu ze pobyt dwoch osob w takim boxie kosztuje tylko 45-55eur ze sniadaniem przewaznie juz dawno wolne miejsca sa wykupione.
3. Pozostaje TYLKO problem dojazdu do miejscowosci gdzie sie odbywa taka impreza, ale to juz sam musisz rozwazyc co jest lepsze dla Ciebie samochod, autobus, prywatny bus, kolej lub nawet czasami taniej jest samolotem.
4. Jedzenie ... sniadanko w miejscu noclegu pozniej porcja frytek i kurczaka + cola u jakiegos turasa za 8eur ... dwa dni troche ruchu wzupelnosci wystarczy.

Jesli chodzi o IFA to raczej nie sa duze targi powierzchniowo i dwa dni to wzupelnosci wystarczy.
 

Szymonidius

New member
Wyjazd na IFA

Jedna osoba zrezygnowała i mam wolne miejsce w samochodzie. Jedziemy jutro 04.09.2010 rano z Bytomia wracamy wieczorem. Jak ktoś chętny to pisać szybko na prv.
 
Do góry