IFA 2008 - wasze wrażenia.

pintr

New member
Bardzo ciekawi mnie ta toshiba,z nowym procesorem cell.Ciekawe jakia będzie cena i jak ten procesor będzie faktycznie się sprawdzał z kiepskim sygnałem z naszej tv?
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Mnie również bardzo zaciekawiła Toshiba. Ciekawi mne jak rozwinie się ten cały DVD HD i jak poradzą sobie te nowe polepszacze słabszych sygnałów :hmm:
 

km1963

New member
Bez reklam
niewątpliwie to bez przesady przełomowe zmiany ( w porównaniu do IFA 2007 - cieńszy panel , inna ramka :rolleyes: )

ale czy będą widoczne nie tyko dla HD maniaków ale i dla zwykłego "Kowalskiego" i czy warte zapewne większej kasy:roll:

a może to tylko marketing utrzymujący nieustanny spadek cen i podnoszący zyski :cool: to się wkrótce okaże;) :D

pozdrawiam
 

zaz

Member
Panasonic na IFA 2008

Ja z niecierpliwością czekam na informację na temat nowych plazm, a szczególnie na tą 42":

29 sierpnia br. Panasonic zaprezentuje na targach IFA 2008 pięć prototypowych ekranów plazmowych (PDP), w których zastosowano rewolucyjne rozwiązania technologiczne. Wśród nowości firmy znajdzie się 42-calowy telewizor z technologią podwójnej wydajności, która dwukrotnie zmniejsza zużycie energii przy zachowaniu tej samej jasności*

Tu cały tekst; http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4262
 

Deimos

Banned
A gdzie projektory???
Z POPRZEDNICH RELACJI TEŻ NIC W TYM TEMACIE...

Chyba ktoś tu na warn zasługuje?
 
Ostatnia edycja:

kazek_krk

New member
Najlepszy TV na IFA 2008 oprócz OLED

Mam pytanie do osób które były na targach IFA 2008 który z TV miał ich zdaniem najlepszy obraz (oprócz TV OLED) ?
 

Romanoff

New member
Witajcie,

Na pewno ciężko jest ocenić jak telewizory grają tylko na podstawie materiałów które dostarczyli producenci.Każdy z nich chciał podkreślić zalety swoich produktów a ukryć pewne niedostatki , których na pierwszy rzut oka nie widać.

Na mnie największe wrażenie jeżeli chodzi o obraz zrobiły plazmy Panasonica z serii Neo-PDP, niesamowicie cienkie, a przy tym zachwycające głębią obrazu,wiernością kolorów, ilością szczegółów.No i niebotycznych rozmiarów ekran plazmowy 150" , który nie tylko jest ogromny, ale dawał genialny obraz.

Panasonic też jako jedyny nie bał się pokazać swoich tv w parze z sygnałem np z Eurosport HD, bo takie zapętlone materiały również były prezentowane.

Rok temu byłem pod ogromnym wrażeniem projektora JVC(nie bijcie ale nie pamiętam modelu),miał bardzo wiernie skalibrowane kolory i bardzo głęboką czerń-i aż mnie skręca ,że w tym roku nie wszedłem na pokaz zdobywcy EISY.

Rozczarowaniem była dla mnie hala Toshiby gdzie praktycznie w nowych Regzach nic się nie zmieniło na lepsze.Także promowany przez Toshibę odtwarzacz DVD ze skalerem obrazu nie był czymś rewolucyjnym.Owszem w bezpośrednim porównaniu obraz wyglądał lepiej pod względem ostrości na tym z włączoną funkcją skalowania ale już na przykład nie zauważyłem lepszej płynności co daje do myślenia ,że jest to raczej "budżetowy" wynalazek i nijak się ma do porządnych skalerów(ale i cena nie ta).

Bardzo podobała mi się hala z Samsungiem gdzie załapałem się na darmowe szkolenie prowadzone przez Panią z Samsung Polska - lekko się zdziwiłem jak usłyszałem w oddali polski głos , a podchodząc bliżej okazało się że bardzo rzeczowa Pani opowiada o nowych rozwiązaniach w TV i tłumaczy wszystko bardzo profesjonalnie grupce zwiedzających.
Na pewno warto podkreślić fakt zaprezentowania przez Samsunga praktycznie pełnej gamy przekątnych we wszystkich (prawie) możliwych technologiach.
Serie 7,8,9 to już wysoka półka, podświetlenie LED na pierwszy rzut oka sprawdza się wyśmienicie i nijak się ma to do TV na LEDach którego Sam zaprezentował 2 lata temu.Czerń jest idealna, pozostaje kwestia jak taki Tv poradzi sobie z wyświetlaniem szczegółów w ciemnych scenach- takiej okazji na IFA nie było żeby to sprawdzić.
Samsung to również AMOLED, który po bliższym kontakcie okazało się że ma kilka dziwnych plam na ekranie, wyglądało to jak rozlany atrament, widać że technologię tę czeka jeszcze kilka lat ewolucji zanim trafi pod nasze strzechy.
Prezentacja TV 200Hz pokazywała jedynie minimalnie lepszą ostrość aniżeli modele 100Hz.

Stoisko Sony miało według mnie najbardziej klimatyczną ekspozycję i design.
"Pluszowa" , biała podłoga,wszędzie lustra,przyciemnione światło, ogromnych rozmiarów projekcja na ścianie, tylko TV troszkę w tym wszystkim ginęły.

System Motion Flow 200Hz poprawia jeszcze bardziej płynność, likwiduje w większym stopniu smużenie, ale nadal wprowadza artefakty co widać było gołym okiem , nawet na materiałach udostępnionych przez Sony.Czerń po raz kolejny - bardzo głęboka.

Kilka ciekawych konceptów, które możecie podziwiać w galeriach ze zdjęciami(chociażby głośnik - stożek),robocik MP3...

Mam jeszcze mnóstwo innych przemyśleń ale może zostawię je na inną okazję bo robię się już śpiący:)

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

030173

New member
Witam Was. Ar2 co z Toshibą. Z popularniejszych marek tv lcd brakuje tylko opisu stoiska i produktów właśnie Toshiby. Czekam z niecierpliwością. Trochę podłamał mnie opis który zamieścił Romanoff, ale może nie jest aż tak źle?
 
Do góry