IFA 2007 - fotorelacja - Sh jak Sharp

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Powiew świeżości z zachowaniem podobnej koncepcji wystroju. Sharp po ostatnim bardzo dobrym okresie pokazał nowe produkty, które zastąpią obecne. W śród nich najmniejszy TV LCD FullHD 32X20, jak i wchodzący niedługo do produkcji największy telewizor LCD na świecie o przekątnej 108".​

DSC_0100.JPG

DSC_0101.JPG

AQUOS premium czyli seria HD1​

DSC_0102.JPG

Na ścianie LCD można było znaleźć japońskie modele.​

DSC_0103.JPG

Odpowiedź Sharpa na szumne zapowiedzi technologii OLED.​

DSC_0104.JPG

W przeciwieństwie do OLED, Sharp zaprezentował działające modele o dużej przekątnej.​

DSC_0105.JPG

Już za 2 lata mają się pojawić pierwsze chudzinki w sprzedaży.​

DSC_0106.JPG

Jednym słowem ściana marzeń.​

DSC_0107.JPG

Telewizor możemy schować w mebel.​

DSC_0108.jpg

DSC_0109.jpg

DSC_0111.jpg

DSC_0112.jpg

DSC_0113.jpg

DSC_0226.JPG

108" w technologii LCD.​

DSC_0229.JPG

Waga? razem z podstawą ponad 500 kilogramów!​

DSC_0230.JPG

A oto japońskie modele w wielkości 65"​

DSC_0232.JPG

i 57"​

DSC_0233.JPG

DSC_0236.JPG

Wysoki stopień zaawansowania, czyli najmniejszy na świecie telewizor Full HD​

DSC_0238.JPG

Nie wiadomo kiedy pojawi się w sprzedaży.​

DSC_0239.JPG

Żadna konsola nam nie straszna - mówi Sharp. Można było sprawdzić jak wygląda obraz w połączeniu z Xbox'em 360​

DSC_0252.JPG

Widzieliśmy już przenośne telewizory, więc czas na telefony z wbudowanymi telewizorami. Podobno telefony komórkowe mają zawitać także na nasz rynek, a jest z czego wybierać.​

DSC_0256.JPG

Niewiele osób wie, że Sharp jest liderem na rynku paneli słonecznych. Ok. 40% światowego rynku to imponujący wynik. Najnowsze panele potrafią przepuszczać pewien % światła, dzięki czemu architekci będą mieli duże pole do popisu.​

DSC_0264.JPG

Profesjonalne podejście do tematu, czyli porównanie SD z HD "na żywo".​

DSC_0271.JPG

Taką wielkość mają tafle szkła, z których powstają matryce. 3.05m na 2.85m czyli 10 generacja wg. Sharp'a​

DSC_0280.JPG

DSC_0282.JPG

W końcu się doczekaliśmy - odtwarzacz BD od Sharp'a. Już w najbliższym czasie do kupienia także w PL. Cena? Najprawdopodobniej poniżej 2 tyś.​

DSC_0286.JPG

64" o rozdzielczości 4096x2160 imponował ilością szczegółów​

DSC_05209.jpg

DSC_05330.jpg

DSC_0289.JPG

Koncepcja kina pokazana przez Sharp'a.​

DSC_0290.JPG

2 subwoofery KEF'a :), reszta sprzętu sygnowana znakiem Sharp'a.​

DSC_0291.JPG

Do tego odtwarzacz Bluray.​

DSC_0292.JPG

DSC_0293.JPG

W sali prezentacyjnej podłączony był system 7.2​

DSC_0294.JPG

DSC_0295.JPG

Alternatywą dla osób, które nie chcą kolumn w domu ma być stolik z dźwiękiem przestrzennym.​

DSC_0268.JPG

Znana już nam seria HD1.​

DSC_0485.jpg

DSC_0488.jpg

DSC_0489.jpg

DSC_0497.jpg

DSC_0257.JPG

Premiera: seria XL2 prosto z Torunia.​

DSC_0259.JPG

DSC_0500.JPG

W końcu 42" FullHD z systemem 100Hz od Sharp'a.​

DSC_0501.jpg

DSC_0503.jpg

DSC_0508.JPG

DSC_0513.jpg

DSC_0279.JPG

Seria X20 w pełnym składzie.​

DSC_0515.jpg

DSC_0516.JPG

DSC_0517.jpg

DSC_0521.jpg

Podobnie jak XL2, X20 są chudsze od poprzedników.​

DSC_0523.jpg

DSC_0526.jpg

Chyba na dobre pozbędziemy się sławnych przejściówek D-SUB - komponent.​

DSC_0527.jpg

I ostatnia gwiazda.​

DSC_0278.JPG

32" FullHD.​

DSC_0528.jpg

DSC_0529.jpg

DSC_0530.jpg
 

km1963

New member
Bez reklam
Jest za Sharp-em ( bo go mam :rolleyes: ) ale chyba jednak przesadzili z tym rozwojem serii

Na dzisiaj to wygląda mi na to iż aby nabyć topowy ( flagowy ) posiadający wszystkie rozwiązania model to trzeba kupić min. dwa :p i piszę to nie bez uszczpliwości ( w nadziei że marketig Sharpa czyta fora )

Liczę iż chęć posiadania TV z najlepszymi rozwiązaniami ( a w Sharpach kilka jest i nie znajdzie się ich u konkurenji np RGB II , Trud HD , tuner HD twardy dysk , czy w końcu slim ) nie zmusi mnie do zmiany marki że już o technologii nie wspomnę;) ( i tu pojawia się ukłon do strategów Sharpa )
Są ludzie którzy zapłacą więcej ale nie kupią dwóch tej samej marki :(

pozdrawiam
 

czokaj

New member
km1963 napisał:
( a w Sharpach kilka jest i nie znajdzie się ich u konkurenji np RGB II , Trud HD , tuner HD twardy dysk , czy w końcu slim )
Są ludzie którzy zapłacą więcej ale nie kupią dwóch tej samej marki :(

hmm... ciekawe:grin: , są są ;)

P.S. Fotorelacja rzeczywiście interesująca.
 

bluray

Banned
AR2; Jakieś krótkie podsumowanie ?
Czy LCD ma w ogóle przyszłość czy już zbierać kasę i kupować plazmę Full HD ?
PIONEER czy SAMSUNG czy PANASA ?
Czy na IFA 2007 ktoś pokazał jeszcze PDP Full HD ?
Jak ze smużeniem plazm ?
Czy mają nadal miejsce odbarwienia przy szybkich scenach ?
I powtarzam prośbę o relację " berlińską " z LED LCD SAMSUNG seria 9xx.

Jaka pogoda dziś w olszyńskiem ?
Czy warto jechać na weekend do was ?
 
Ostatnia edycja:

czokaj

New member
No skoro zapraszasz mnie do tablicy...

niektóre rozwiązania zastosowane w nowych modelach telewizorów LCD firmy Sharp wpomniana przez Ciebie "konkurencja" stosowała już w Tv CRT (o LCD nie wspomnę) dlatego uważam, że mijasz się z prawdą - sądze - przez przypadek. Co do samych telewizorów mam pozytywną opinię na ich temat, chociaż nie znajdą sie raczej w kręgu moich zainteresowań.

Z Twojego... kropkotoku wnioskuję, że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi, stąd niniejsza odpowiedź (bez urazy).
A propos drugiej części - to po prostu potwierdzenie Twojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Olsztynie ciepełko i zawsze z otwartym sercem zapraszamy.
Ja widziałem bardzo interesujace plazmy Hitachi, Pioneera , Samsunga, Panasonica , LG.
Ale były też plazmy - różnych producentów - Daewoo, Hisense, Haier,Hyundai ,Finlux, Vestel, i dużo firm azjatyckich i trudnych nazwach.
Plazmy sie trzymają .
O kierunakch ja nie słyszałem - ale wprowadzenie do produkcji nawet gorszej jakosci LCD ale marketingowo silniejszych nie pozostanie bez wpływu na sprzedaż.
 

km1963

New member
Bez reklam
czokaj napisał:
No skoro zapraszasz mnie do tablicy...

niektóre rozwiązania zastosowane w nowych modelach telewizorów LCD firmy Sharp wpomniana przez Ciebie "konkurencja" stosowała już w Tv CRT (o LCD nie wspomnę) dlatego uważam, że mijasz się z prawdą - sądze - przez przypadek. Co do samych telewizorów mam pozytywną opinię na ich temat, chociaż nie znajdą sie raczej w kręgu moich zainteresowań.

Z Twojego... kropkotoku wnioskuję, że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi, stąd niniejsza odpowiedź (bez urazy).
A propos drugiej części - to po prostu potwierdzenie Twojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.

OK fajnie że rozszerzyłeś swoją wypowiedż ( zbyt zdawkowy komentarz był dla mnie nie zrozumiały ) urazy nie było:grin:

Pozwoliłem sobie w wątku o Sharpie na stwierdzenie moim zdaniem pewnej przewagi Sharpa nad konkurencją w tej chwili

Wymienione rozwiązania (alternatywne - inaczej nazwane) można znależć pojedyńczo i u konkurencji ale (cały czas mam nadzieje) w jednym modelu tej firmy będą wszystkie wymyślone a może i najlepsze elementy poprawiające efekt odbioru i tzw " wodotryski "

Nie wiem czy sie ze mną zgadasz ale zawsze możesz wskazać inne marki (modele) które dla Ciebie mogą być alternatywą w wyborze tego "mega wypasionego" TV ( aby Sharp -stratedzy i marketingowcy- nie wpadł w samozachwyt patrzę jeszcze na innych i w oczekiwaniu pomaga mi 32"Panas:grin: )

pozdrawiam
 

Koperfild

New member
Czy Sharp HD1E ma tuner z obsługą dvb-s2, czy tylko dvb-s? Ma on możliwość przechwytywania materiału HD na dysk? Jak jest z jakością odbioru na nim?
 

km1963

New member
Bez reklam
Koperfild napisał:
Czy Sharp HD1E ma tuner z obsługą dvb-s2, czy tylko dvb-s? Ma on możliwość przechwytywania materiału HD na dysk? Jak jest z jakością odbioru na nim?

wg materiałów oficjalnych bo jak zapewne wiesz nie ma go jeszcze na rynku

ad1 ma dvb-s
ad2 tak ma posiada 160 GB dysk własny ( około 8 h materiału HD )
ad3 wrażenia z If-y są różne ale nie wielu go widziało ( nie mylić testem - to nie egzemplarz seryjny ) poczekamy zobaczymy

pozdr
 

km1963

New member
Bez reklam
Koperfild napisał:
Wiec jak moze nagrywac / odtwarzac HD z satelity skoro ma tylko dvb-s, bez dvb-s2?

Z tego co mi wiadomo to DVB-S jest standardem cyfrowej telewizji DVB nadawanej przez satelity gdzie do kompresji audio/wideo przyjęto standard MPEG-2 i MPEG-4 AVC a DVB-S2 jest tylko wykorzystywany przez platformę N-kę do nadawania i jak wspomniał mój poprzednik posiadając tą platformę nie użyjesz tunera HD w Sharpie tylko nagrasz poprzez tuner N-ki

pozdrawiam
 
Do góry