IFA 2007 - fotorelacja - J jak JVC

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W tym roku wyjątkowo szybko trafiłem na stoisku JVC. Wystrój hali bardzo skromny, ciężko było zauważyć jakiś wysiłek ze strony marketingu. Proste ściany, półki a na nich w większości znane już nam produkty.​


DSC_0080.JPG

Seria BoomBlaster, ten potężny bas rozkręci nie jedną imprezę.​

DSC_0081.JPG

DSC_0083.JPG

DSC_0082.JPG

System dźwiękowy dedykowany konsolom do gier, na stoisku podpięty był do xboxa360.​

DSC_0084.JPG

Dla większości osób była to premiera, długo musieliśmy czekać na najnowsze tylnoprojekcyjne telewizory HD-ILA o rozdzielczości FullHD.​

DSC_0085.JPG

Koncepcyjnym odtwarzacz Bluray. JVC nie zamierza w najbliższym okresie produkować odtwarzacze Bluray.​

DSC_0087.JPG
Japan Victor Company, przedstawił kilka konceptów, które nie były ogólnie dostępne dla zwiedzających. Niestety w strefie, w której znajdowały się owe produkty był zakaz fotografowania. Nie zmienia to faktu, iż udało nam się jednak zrobić jedno ujęcie, które przedstawia nagrywarkę HD dla kamery Everio. Nośnikiem danych jest specjalny dysk twardy (tutaj akurat w wersji 80GB). Po zgraniu materiału dysk materiał można było odtworzyć na specjalnym urządzeniu posiadającym kilka wejść na dyski twarde.​

Innymi konceptami, których niestety nie możecie zobaczyć, były: Telewizor LCD z podświetleniem LED. Nagrywarka Bluray, Telewizor LCD SLIM - mający ok 6 cm grubości i bardzo małą ramkę.​

DSC_0088.JPG

Każdy miał możliwość sprawdzenia jak działa profesjonalna kamera HD.​

DSC_0089.JPG

A oto najbardziej oczekiwani, czyli seria V.​

DSC_0090.JPG

100Hz panel FullHD w połączeniu z nowym systemem Clear Motion Drive II już niedługo zaprezentuje swoje faktyczne możliwości.​

v80.jpg

Na rynku obecnie brakuje 42" TV LCD z systemem 100Hz, na pewno sprawdzimy co potrafi seria V.​

v801.jpg

A oto i zasada działania nowego systemu.​

DSC_0091.JPG

Najwięksi Vdeo maniacy będą zawiedzeni iż telewizor nie posiada możliwości odtworzenia HD w 24 klatkach na sekundę, dla przeciętnego użytkownika nie będzie to miało większego znaczenia.​

DSC_0093.JPG

Wiszące 58" w tak dużej hali nie robi wrażenia, ale w przeciętnym domu okazuje się olbrzymem.​

DSC_0094.JPG

110" o poborze mocy 200 W, czyli tyle ile ok 40" TV LCD​

DSC_0095.JPG

Jak widzimy nawet w systemie tylnej projekcji zużycie prądu jest zmienne, dlatego nie warto zwracać zbytni uwagi na etykiety ze zużyciem prądu ponieważ podawane są tam maksymalne zużycia.​

DSC_0097.JPG

JVC jako sponsor nadchodzących mistrzostw Euro 2008 zaprosił oficjalne maskotki z tejże imprezy.​
 

Deimos

Banned
No wszystko pięknie, ale gdzie projektor JVC DLA-HD100 ???
Pozdrawiam
Pytam, bo redaktor z miesięcznika "Kino Domowe" zauważył go właśnie na IFA i napisał o nim: obraz jak marzenie...
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Nie wiem czy chodzi o ten konkretnie projektor ale w małej, całkowicie zaciemnionej salce(nie można było dostrzec własnych dłoni po ciemku!!)
był uruchomiony jakiś projektor który rzeczywiście imponował kontrastem,szczegółowością i gradacją kolorów-czerń była niesamowita.
Leciały jakieś materiały na Blu-Rayu -"Fantastyczna4" i inne.
Stałem tam i byłem pełen podziwu dla jakości obrazu.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
hd100.jpg

hd100_1.jpg

Rzeczywiście zdjęcia gdzieś mi się zapodziały :roll: i w końcu nie pojawił się na stronie.​

Jest to kolejny model po HD1, tym razem kontrast wg producenta wynosi 30000:1. Dodajmy do tego HDMI w wersji 1.3 i materiał w 1080p a zobaczymy to o czym mówicie, czyli jeden z lepszych projektorów w swojej klasie.​
 

Deimos

Banned
No to fajnie, że się fotki znalazły, bo przymierzam sie do nowego projektora (stary Panasonic 500 zmienił właściciela).
I dlatego zależało mi na opinich osób, które już go widziały w akcji.
Pozdrawiam i dzięki:) również Koledze Romanoff za cenne spostrzrżenia.
 

scott

New member
Te wymienne dyski na "zakazanej sali" to coś nad czym pracuje m. in. Hitachi. Widziałem je na wystawie w Krakowie. Śpiew przyszłości.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zgadza się, dyski dostarczył Hitachi, a na targach pokazał TV który nagrywał na ten dysk.
 
Do góry