Test na sprawność umysłu...

kaszub

New member
Fajna zagadka- pierwsze wrazenie ze nie da sie tego zrobic. Ale sie da;-) Zmiescilem sie ponizej 10 min -jakies 6.
 

baranskia

Member
;) Wystarczy najwyżej ok. 90 sekund - jeśli już znasz rozwiązanie ;)

:krol:
Jak w temacie - really. :eek:k:
pod warunkiem, że już znasz rozwiązanie :hmm:
Dla ułatwienia dodam, iż ja rozpocząłem od... i... :D wielokrotnie zmieniałem przewoźnika, który czasem musiał mieć tzw. "puste przewozy"! :fool:

Jeśli ujawniłem ciut za dużo to... trudno! Najwyżej donieście na mnie do Admina :cool:

Adam B. (Bia - PL)

PS:

A gierka sama w sobie super!
Pozdrawiam autora po japońsku, czyli JAKO-TAKO!
 
Ostatnia edycja:

setunia

New member
Bez reklam
8 minut, chociaż wydawała sie niemożliwa logicznie. To nie dla mnie - umęczyłem się jak po 8 godzinach łopatologii stosowanej.
 

gregorp

New member
5 minut ale z tego minuta stracona bo nie zauwazylem opisu po olsku i zastanawialem sie o co chodzi-chyba bym jednak tej pracy w Japonii nie dostał ;-((
lepszy jest kawal na dole z zebra i pingwinem ;-)))
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
mozna nawet na zasadzie prób i błędów.

Ale są też ciekawe zadania.
Oto one:
Pewien Arab miał trzech synów . Ponieważ jego żywot dobiegł końca zostawił synom w spadku wielbłądy . W testamencie podzielił je między dzieci w nastepujący sposób :
- najstarszy otrzymał 1/2 stada
- średni otrzymał 1/3 stada
- najmłodszy / nieletni/ 1/9 stada
Udali się na pastwisko gdzie okazało się że stado liczy 17 szt.
Po ile sztuk dostał każdy z synów / dla ułatwienia dodam ze każdy dostał więcej niż z pierwotnego wyliczenia mogłoby się wydawać/.
Przeprowadź rozumowanie.
 

baranskia

Member
:) 2+6+9=17 :)

kiki napisał:
witam
mozna nawet na zasadzie prób i błędów.

Ale są też ciekawe zadania.
Oto one:
Pewien Arab miał trzech synów . Ponieważ jego żywot dobiegł końca zostawił synom w spadku wielbłądy . W testamencie podzielił je między dzieci w nastepujący sposób :
- najstarszy otrzymał 1/2 stada
- średni otrzymał 1/3 stada
- najmłodszy / nieletni/ 1/9 stada
Udali się na pastwisko gdzie okazało się że stado liczy 17 szt.
Po ile sztuk dostał każdy z synów / dla ułatwienia dodam ze każdy dostał więcej niż z pierwotnego wyliczenia mogłoby się wydawać/.
Przeprowadź rozumowanie.


:) 2+6+9=17 :)
I szlus!

:cool:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla Arabów nie było to takie proste .
Ponieważ 17:2 to nie jest 9
inne działania się też nie zgadzają.

OK. Ale przeprowadź rozumowanie.

Wszystkie te i inne łamigłówki znajdują się w książce "Lilavati" i dają wiele do myślenia. Znakomite są zwłaszcza dla dzieci - bo uczą bawiąc.
 
Do góry