żywotność PV60 to 5 lat i w dodatku to najgorsza plazma ;-)

Hardi

New member
Dzisiaj byłem z żoną na zakupach w Auchan w Bielsku-Białej, po 2 godzinach chodzenia po różnych stoiskach znudziło mi się i poszedłem oglądać sprzęt do sklepu EURO (czy jakoś tak), który jest obok. W tym sklepie sprzedawca uświadomił mnie i dał mi sensacyjną nowinę ;) Żywotność PV60 to 5 lat i w dodatku to najgorsza plazma ;-) Płaci się tylko za logo Panasonic, byle jaki LG jest już bez porównania lepszy, ale prawdę mówiąc to najlepiej kupić nawet najtańszy LCD bo w przeciwieństwie do plazm obraz jest naturalny i nie trzeba wymieniać gazu co 5 lat jak to jest w PV60.


ps. to oczywiście powinno znaleźć się w dziale "humor" ale niestety jeszcze go niema na tym forum :)
 

Markcox

New member
Hardi napisał:
W tym sklepie sprzedawca uświadomił mnie i dał mi sensacyjną nowinę ;) Żywotność PV60 to 5 lat i w dodatku to najgorsza plazma ;-)

a z jakiego źródła ten "zawodowy" pseudo-handlowiec wziął taką rewelację??
Ps. szacuneczek dla "ekspertów" z EURO :D:D:D

Hardi napisał:
ale prawdę mówiąc to najlepiej kupić nawet najtańszy LCD bo w przeciwieństwie do plazm obraz jest naturalny

ta wypowiedź jest trochę sprzeczna z Twoim podpisem:p i rzeczywistością 8)
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Rozumiem, że ten sprzedawca ma 5-letnie doświadczenie z tą plazmą. Zastanawia mnie skąd on wziął takie informacje o ładowaniu gazu i że najlepsze i najbardziej naturalne kolory (zwłaszcza czarny ;-) fani LCD - z całym szacunkiem) mają LCD. No cóż... Muszę się przejechać do Auchan i wyśmiać tego gostka. Bo raczej przekonac go się nie da. Z drugiej strony on jest tylko, albo aż, handlowcem. Eksperci w takich dziedzinach są dosyć drodzy i raczej nie uświadczy się ich w sklepach typu Euro.
 

Mabri

New member
W sieci mix (pisałem już o tym) dowiedziałem się, że żywotność plazm jest krótka ponieważ ulatnia się z nich gaz :D

Natomiast trzeba pochwalić panów z MM Rybnik. Mają bardzo dużą wiedzę na temat plazm i zawsze je polecają - podając bardzo fachowe wskazówki.
 

pete2

New member
Z tego wynika, że największą wiedzę posiadają "fachowcy" z EURO i to bez względu na lokalizacje sklepu...
 

Szopan

New member
Eksperci W Rtv-Euro-Agd :)

Rozmawiając z Kierowniczką w/w sklepu w Lublinie (sklep na Zana) również usłyszałem,cytuję:
,,plazma to proszę Pana przeżytek,wszystkie się ROZSZCZELNIAJĄ i zaczyna się z nich gaz ulatniać.No i wie Pan,stają sie do niczego. Proszę kupic lcd".

Opinia jakże rzetelna,fachowa i zapewne (to już mój domysł) poparta długoletnim doświadczeniem i ogromna wiedzą w tym temacie.

!!! Koszmar !!! :D
 

Zorro

New member
Przeraża mnie kompetencja sprzedawców.
Niektórzy, jak plazma padnie, chcą ja napełniać "no, takim płynem, plazną"

:shock:
 

bildex

New member
Tak, widze ze wszyscy sprzedawce sa tacy sami , skąd koleś wie że ten Panas wytrzymuje 5 lat, przecież tego TV , nie było 5 lat temu na rynku, .......kretyni!!!:D
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Niestety podobne opinie o wyciekaniu gazu itp. itd. przekazuje wiele osób... nie tylko sprzedawcy :eek:
 

dnc

Moderator
VIP
ar2 napisał:
Niestety podobne opinie o wyciekaniu gazu itp. itd. przekazuje wiele osób... nie tylko sprzedawcy :eek:

Ciekawe czy tak jest naprawdę bo mi się nie chce wierzyć. To tak jakby ze świetlówek gaz się ulatniał i po jakimś czasie świetlówka przestała świecić bo by nie miała czym. Jeszcze nie słyszałem o takim czymś. Wiem, że gaz po jakimś czasie nie ma już takich właściwości świetlnych jak wcześniej i przestaje świecić, ale to dosyć długo trwa. To samo dotyczy plazm. One też po kilkunastu latach będą słabiej świecić i wreszcie zgasną. W CRT też luminofor się zużywa i po jakimś czasie świeci gorzej, jest gorsze odwzorowanie kolorów itd. W LCD może się lampa podświetlająca spalić, przecież ona też ma jakąś żywotność. Zresztą kto by chciał używać TV 20 lat!!! Chociaż.. Mo rodzice mają w sypialni stary TV CRT Shivaki 20'' kupiony w 1989 r. I działa do dzisiaj!!! Oczywiście to nie to samo co kiedyś, ale jest OK. Ja nigdy nie pytałem się i nie radziłem handlowców. Szkoda czasu.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam !

Ja o zupełnie innym modelu ale w kontekscie rewelacji jakimi raczą nas niektorzy sprzedawcy
Uważam iz nic nie przebije opinii jaką usłyszałem ok 3,5 roku temu w sklepie
RTV AVANS gdzie przymierzalem sie do kupna tylnoprojektowca TV lg 44nz21RB
Pan ogólnie zaskoczony iż chcę kupowac takie coś , powiedział jako dodatkowe odstraszenie " panie w tym telewizorze jest lampa i trzy lustra.Wystarczy ze dzieciak lekko uderzy czymś w telewizor i po lustrze .A wie Pan to nie tak łatwo dostac takie lustra.:D:D:D:D
Normalnie połozyłem się!
 

dziura75

New member
A mi sprzedawca w jednym sklepie (media expert) na podkarpaciu na podchwytliwe pytanie o "żywotność tego telewizora KDF5010" powiedział ze "to jest 3LCD czyli żywotność jest taka jak innych TV LCD tj ok 100 000 godzin". Ja mu na to - "Panie tam jest lampa, która wytrzymuje zdaje się ok 8000 godzin". A on na to "taaaaak?"
 

Flapu

New member
Dobrze że nie powiedział że skoro jest to 3LCD to żywotność jest 3 razy dłuższa od typowego TV LCD... chociaż pewnie wcale bym nie był zaskoczony.
 

airjack

New member
Nie tak dawno sprzedawca w neonecie informował mnie, że plazma samsunga 42CH7 ma rozdziałkę 1768x 798 (nie pomyliłem się :) ) tak mnie zszokował tą rewelacją, że chyba zauważył jak mi się mina zmienia, choc chciałem to ukryć
i poszedł do kompa to sprawdzić i się poprawił.
Co do wspomnianego tematu ulatniania się gazu z plazmy to tanim kosztem można go uzupełnić z palnika plazmowego np. w warsztacie blacharskim, tanio :D
 

setunia

New member
Bez reklam
No to wszystko pikuś panowie.
Niedawno w Saturnie w Katowicach usłyszałem jak sprzedawca informuje klienta, że nie warto kupowac telewizora HD-ready bo praktycznie nie ma filmów w tym formacie i dopiero te co teraz kręcą to są HD!! No ta rewelacja to mnie zamurowała spytałem go, czy te ponad 50 pozycji które mam w domu to nie HD? Jak mu wytłumaczyłem zawiłości taśmy celuloidowej i skanowania, to patrzył na mnie jak na ostatniego fantastę i dopiero gdy spytałem go jakim cudem Canal+ puścił Gwiezdne Wojny w HD zmusiło go do myślenia. Ale moi mili jak on myślał! Aż mu żyły nabrzmiały!
 

rafal11998

New member
Witam.
Co do specjalistów ze sklepów Euro to powiem wam coś co niektórych powali z nóg. Jakieś dwa miesiące temu pewien artysta chciał mi wmówic ze jedynym i wyłącznym producentem paneli lcd jest firma znana pod nazwą LG. Takich to mamy speców w Siedlcach tylko pogratulowac:D
Pozdro.
 

pat0

New member
Witam.

Ja dodam od siebie taką scenkę : kiedy byłem na etapie kupna KD, w MM oglądałem dwa zestawy z amp Yamahy, spytałem się sprzedawcy o to czym się różnią te dwa zestawy, na co specjalista odpowiedział : ceną :))))

brak słów
 
Do góry