Czy warto trzymać HD-DVD czy się pozbyć?

BekonKG

New member
Sam sie zastanaiam nad zmianą na nowszy sprzęt obsługujący wyższe rozdzielczości. Kabel HDMI nie da mi pełnej jakości z filmu o pojemności dajmy na to 2,5 GB. Więc trzeba będzie pomyśleć nad nowszym sprzętem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Ddox --> z allegro. Ilość ofert (filmów) BR-2449, HD-DVD-72.
I wszystko jasne. Tylko BR.
BekonKG --> o czym Ty piszesz ? Co ma "Kabel HDMI" do" pełnej jakości z filmu o pojemności dajmy na to 2,5 GB" :shock:
 

bolo80

New member
ja mam pewne obawy z BR czy nie bedzie tak jak kiedys z VHS i Betamaxem czy jak sie nazywalo to co umarlo, moze sie zaraz okazac ze inny format wyprze BR
 

Przemek_PC

New member
VHS był najgorszym z trzech formatów domowego video (były jeszcze Video 2000 i wspomniany Betamax) jednak w tym wypadku wygrał marketing. A co dy wypierania formatów to między DVD a VHS była przepaść nie tylko jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku ale w ogóle jeśli chodzi o możliwości nowego formatu. Bluray już taką przepaścią nie jest, oczywiście obraz lepszy i dźwięk również ale potrzebny jest dodatkowy sprzęt jak duży TV i amplituner plus głośniki, które pozwolą usłyszeć różnicę między DTS z DVD a DTS-HD MA z BD. Pomija już takie rzeczy jak wzrok i przede wszystkim słuch. Różnicę między DVD a VHS było widać już na 21" TV, między DVD a BR potrzeba czegoś znacznie większego. Mam sporą kolekcję płyt DVD. Mam TV 42" i projektor. Często oglądam DVD mimo, że obraz gorszej jakości bo szkoda mi pieniędzy na wymianę całej kolekcji DVD na BD. Kupuję tylko moje ulubione filmy lub jakieś wyjątkowe realizacje typu dobry koncert.
Następny po BD format zaoferuje pewnie rozdzielczość 4k tylko jaki sprzęt trzeba będzie mieć aby dostrzec różnicę? 80"? Może więcej?
 
Do góry