Onkyo DV-HD805

andy13

New member
Dzisiaj stałem się (chyba) szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza Onkyo DV-HD805.
Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zależało mi na odtwarzaczu, który dobrze będzie sobie radził z plytami CD. Zawsze wierzyłem w Onkyo i nie zawiodłem się.
Dużo czytałem o długim starcie płyt HD-DVD i dlatego zmierzyłem to. Miałem co prawda tylko 2 filmy, ale w obu przypadkach wynik ten sam.
od momentu wciśnięcia przycisku Close do momentu pojawienia się pierwszego obrazu - 17sek. (dla porównania DVD - 12sek , CD - 10sek.).
Jakość obrazu w przypadku płyt HD-DVD, taka jak ma być. Skalowanie płyt DVD najlepsza z jaką miałem do czynienia (wcześniej miałem Pioneera 696).
Co do głośności wentylatora, to tak na prawdę jest to niesłyszalne (w przeciwieństwie do XBOXa360 :) )
Odtwarzacz podpięty do amplitunera Onkyo TX-SR875 przez HDMI i dalej do lcd Samsung LE40F71B. Zero problemów z HDCP. Dekodowanie dźwięku bez zarzutu. To tyle z pierwszych wrażeń.
Jedyny minus, to niestety cena.
 

wlodek1001

New member
pytanie

ten HD DVD ma skaler Reon jak ampli 875, jak działa dvd po przeskalowaniu przez HD DVD i puszczeniu przez skaler Ampli , czy następuje podwójne skalowanie ? czy tylko działa jeden skaler
 

andy13

New member
Nie jestem pewien, ale z tego co wyczytałem na forach jeżeli do ampka dostarczony jest obraz 1800p, to nie jest ponownie skalowany.
 

wlodek1001

New member
andy13 napisał:
Nie jestem pewien, ale z tego co wyczytałem na forach jeżeli do ampka dostarczony jest obraz 1800p, to nie jest ponownie skalowany.
gnębie dalej:) czy przed nabyciem tego nowego HD DVD miałeś inne dvd i jaki był obraz popusczeniu goprzea skaler amplitiunera. Teraz dvd puszczasz przez HD DVD po HDMI do amli później dotv, i jak wygląda dvd na tv, czy jest różnica jak był tylko obraz skalowany przez amplii jak tewraz gdy działają dwa REONY/czy jeden skaler jest wyłączony/chodzi mio zwykłe dvd
 

andy13

New member
Wcześniej do ampli 875 miałem podłączone DVD Pioneer 696. Skalowanie przez 875 duuużo lepsze od skalera w DVD (max 1080i). Przy bezpośrednim skalowaniu przez DVD widoczne były poziome linie (związane pewnie z przeplotem). Również nasycenie kolorów było gorsze.
Optymalnym ustawieniem było wyłączenie skalera w DVD i skalowanie przez ampli.
Teraz obraz DVD z DV-HD805 jest bez porównania lepszy (przy dobrze nagranej płycie z odległości 3,0m jakość bliska HD). Związane jest to pewnie z lepszą sekcją video w odtwarzaczu. Podłączałem też nagrywarkę Samsung ze skalerem do 1080p (testowałem obraz z włączonym i wyłączonym skalerem). Obraz był trochę lepszy przez ampli (ale niestety nawet najlepszy skaler nie potrawi zlikwidować masy błędów pojawiających się na wyjściu odtwarzacza). Jakość obrazu z nagrywarki Samsunga - tragedia.
Aktualnie do ampli mam też podłączonego XBOXa po komponencie (tu niestety okazuje się, że maksymalna rozdzielczość jaką przyjmuje ampli, to 1080i). Jakość obrazu - bez zarzutu.
Tuner cyfrowej Multimedii nie działa po HDMI (to niestety ta sama historia co z tunerem N-ki). O jakości obrazu z cyfrowej Multimedii nawet nie chce mi się pisać. Dam im jeszcze kilka miesięcy czasu na dopracowanie oprogramowania lub wymianę sprzętu a i tak pewnie skończy się na zmianie platformy.
Podsumowując:
- skaler w ampli działa dobrze (pod warunkiem, że dostarczamy odpowiedniej jakości sygnał - niestety cudów nie ma)
- skaler wyrażnie zmniejsza smużenie programów cyfrowych Multimedii na ekranie LCD (nie jest jednak w stanie zrobić cudów z sygnałem jakości VCD, a w przypadku NG HD - średniej jakości DVD).
- gdybym teraz miał kupować amplituner, to byłby to ten sam model.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co jest lepsze który aplituner ONKYO 805 czy 875 ?

Witam !!!!
Proszę o pomoc jestem zainteresowany kupnem Ampltunera ONKYo i mam problem bo nie wiem czy wybrac mam 805 czy 875 ? Do tego bym dokupił najnowszy odtwarzacz DVD HD ONKYO więc mam pytanie czy warto jest dopłacic i kupic amplituner 875 skoro i tak filmy DVD będe oglądał poprzez HD DVD onkyo i obraz będzie skalowany poprzez dvd a nie poprzez amplituner? proszę o pomoc ( bo rozumiem że różnica między 805 a 875 to poza moca to jest różnica w prosorze którego 805 nie ma takiego dobrego jak jest w 875 ? dobrze rozumiem ). I jeszcze kwestia techniczna czy najnowszy odtwarzacz HD DVD onkyo ma wejście i wyjście w HDMI ? Pozdrawiam wszystkich. Lolek
ps.odpowiedź może też być podana na adres prywatny wlodek85@wp.pl
 

andy13

New member
875 posiada skaler (wszystkich wejść wideo), natomiast 805 posiada tylko deinterlacer. Do oglądania DVD, jeżeli kupisz DV-HD805, nie potrzebujesz skalera, bo ma wbudowany dokładnie ten sam, który jest w 875.
Odtwarzacz HD-DVD posiada tylko wyjście HDMI (wypuszcza po nim jako beatstream wszystkie formaty z DTS HD MA włącznie).
Wybór między 875 i 805 zależy tylko i wyłacznie od tego, co więcej masz zamiar podłączać przez amplituner do telewizora.
 
Do góry