naped Toshiba SD-H802 HD_DVD: uzywa ktos?

JANGER

New member
czy ktoś używa tego napędu w PC?

mam kartę NVIDIA7600 i staram się doszukać informacji czy w takiej konfiguracji pokaże to obraz w rozdzielczości 1080 czy nie?

i czy będą jakieś problemy z zabezpieczeniami HDCD (innymi?) kupowanych fiilmów za granicą.


(prosze w odp. nie uzywac polskich znakow w Temacie bo filtry blokuja)
 

Kumak

New member
Witam

Mam ten naped zainstalowany w moim HTPC – ale jeszcze nic na HD nie ogladalem – czekam na zamowione plyty.

Jesli chodzi o obsługe HD DVD to polecam program CyberLink BR/HD Advisor – pozwala przetestowac kompatybilnosc PC z HD (czy wszystkie wymagania sa spelnione).
http://www.cyberlink.com/english/technologies/next_gen/index.jsp

A jest tych wymagan kilka – między innymi:

- procesor 3,2 Ghz (lub dwujajeczny 1,8 Gh)
- pamiec 1 Gb
- naped HD DVD J
- najnowsze sterowniki Nvidia
- odpowiednia karta graficzna z HDCP (ja mam 8400GS) połaczona z TV za pomoca przewodu cyfrowego (HDMI lub DVI)
- TV z HDCP
- oprogramowanie do odtwarzania materialow HD (np. CyberLink)


Pozdrawiam
 

JANGER

New member
Dzięki za info,

ale właśnie czekam na jakąś opinię "praktyczną".
przed decyzją kupna tego napędu.

więc jak już coś potestujesz, daj znać. pilnie! ;-)

oczywiście znalazłem wcześniej ten program HD Advisor.
(rozumiem, że rozpoznał ten napęd i pokazał, że jest OK, tak?)
... przynajmniej według niego. :)

mam co prawda tylko 2.8G, 2G RAM, kartę 7600 Asusa, dźwięk wychodzi bez dekodowania łączem optycznym na zew. procesor.
i to wszystko jest według tego programu OK. (jedynie przy procku mam żółtą lampkę, no ale to jeszcze nie czerwona)

pościągałem oczywiście różne trailery i dema z sieci w rozdzielczościach 720 i 1080. i na razie, bez tego napędu, chodzą one: różnie. niektóre ślicznie, a przy niektórych zaczy skakać obraz przy szybkim ruchu poprzecznym kamery, albo ruchu dużych obiektów na ekranie. dźwięk trzyma się obrazu. te w .wmv grają najlepiej.

dlatego zastanawiam się czy jakość napędu może mieć jeszcze wpływ?
albo jakieś połączenie między napędem a płytą, czy ograniczenia samej płyty?

i czy wszystkie filmy będą ładnie grać z tego napędu?
czy będzie to zależeć od zastosowanych kodeków, kompresji, itd. przez wydawcę konkretnego tytułu. i okaże się, że niektóre zagrają, a inne nie.

o HDCP mam mgliste pojęcie. karta wysyła obraz (kablem HDMI oczywiście) do projektora.
 

Kumak

New member
Witam
No to mam juz za soba pierwszy test praktyczny. Film HD DVD 1080p smiga az milo. Osobiscie nie zauwazylem zadnych problemow, spowolnien ani „stop/klatek” – ale dodam ze mam:
- karte graf. 8400GS ktora ma wspomaganie dla HD a oprogramowanie z tego korzysta.
- Pentium Core Duo 1,6@1,8
- 3 Gb Pamieci

Zdecydowanie ten naped to dobry pomysl J

Pozdrawiam
 
Do góry