czy faktycznie Toshiba E1 jest tak głośna ?

kajot04

New member
nie miałem mozliwosci posiedzieć z E1 spokojnie w "domowym zaciszu". Poza opiniami o doskonałym obrazie czesto pojawia sie zdanie - "niestety głosna praca chłodzenia" - czy faktycznie tak jest ? bardziej w kierunku wentylatorów PC czy laptopa ? przeszkadza to np. przy cichym nocnym oglądaniu dvd ? bo juz wystarczy mi szumiący n-box recorder, mam bardzo wyczulony słuch i takie dzwieki mnie denerwują...
To własciwie jedyny powód ze jeszcze nie kupiłem tej Toshiby, wprawdzie w sklepie sprzedawca powiedział ze jak głosna praca bedzie mi przeszkadzała to moge oddac, ale nie mam czasu na eksperymenty, rozpakowywania , pakowania odwożenia itp...
Wiec jak to jest z praca tego wentylatora w e1 - SŁYCHAĆ ?
 

jacek76

New member
Witam,

w miom przypadku siedząc ok. 3 m od tv i toshiby muszę stwierdzić że wentylator słyszę przy oglądaniu cicho - wieczorem.
Jest tr. głośniejszy od ps3, ale nie uważam tego za mankament.
Chyba że jesteś mocno wyczulony
Pzdr
Jacek
 

kajot04

New member
dziękuję... czyli jednym słowem chyba nieunikniona jednak zabawa w "test". Sądzę że spore znaczenie ma tez umiejscowienie sprzetu. Jak n-box stał na zewnatrz na szafce generalnie nie wiedziałem ze jest, jak wylądował w "meblu" wyraznie słychac buczenie potęgowane przez rezonans i odbicia od mebla który zamienił sie w "tube wzmacniającą" . Czasem wystarczy lekka zmiana ustawienia o centymetr i szum staje sie zdecydowanie mniejszy...lub odwrotnie. :)
Chyba wezma do sprawdzenia te Toshibe bo tu przynajmniej wiem ze obraz bedzie doskonały (notabene tam nie ma zadnej korekcji obrazu w ustawieniach ?) A tak to pozostaje mi zakup w ciemno pomiedzy Denon 1940 Yamaha 1700 lubOnkio 504. Obraz dają tez ładny ale ... nie moglem porównać wszystkich, a dodatkowo to co widziałem to nie "natchmiast po sobie" czy równolegle i nie mam punktu odniesienia który lepszy :) A E1 obrazek daje perfekt.
 
Ostatnia edycja:

kajot04

New member
wiec jest cicha...

no nikt nie chciał powiedziec - to mam w domu od dwu dni - jest generalnie niesłyszalna. Z odległosci 2 m postawiona na półce emituje szum mniejszy wysokiej klasy laptop HP - tylko w absolutnie cichym mieszkaniu w nocy słychac delikatny szum-szmer znikajacy natychmiast jak sie uruchomi jakiekolwiek zródło nawet cichego dzwięku, tak wiec albo zmieniono w cyklu produkcyjnym wentylator albo trafiaja sie wadliwe egzemplarze, bo tak jak ja niecirpie obcych dzwieków to juz chyba trudno zlaleźc drugiego takiego - wiec mowy nie ma abym miał "złe odczucia własne" :) Jest cicha i tyle.
PS.
dodam jeszcze ze obraz ze zwykłych DVD skaler obrabia doskonale - kolory, szczegóły i trojwymiarowość przbija Yamahe 1700 i Denona 1940.
Minimalnie ale zdecydowanie.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Oglądałem co prawda dopiero 3 filmy i w dzień, a nie późno w nocy. Ale specjalnie dawałem cicho dźwięk i nasłuchiwałem i .... nic nie słyszałem :-D
 
Do góry