HD DVD Toshiba

Storm

New member
:) Czy warto już teraz kupić odtwarzacz HD DVD np firmy Toshiba model HD-E1. Można go już kupić za 940zł. A co z tą promocją w Media Markt za 270zł to była chyba kaczka puszczona na forum!
 

autorus

New member
Za tą cenę moim zdaniem warto, choć ja bym się już zastanawiał nad nowym samsungiem seri 5000 który ma wyjść w styczniu i cena jest atrakcyjna tzn 800$ , a to jest cudeńko dwuformatowe więc wojna formatów właściciela nie będzie dotyczyć. Sam się na niego zasadzam. Jak kolega może poczekać to może moje hd-e1 bym odsprzedał po zakupie nowego :grin:

Autorus
 

robert99

New member
Full HD

Witam wszystkich :)
Ja z zapytaniem,czy na tym odtwarzaczu obejże film zapisany w rozdzielczosci 1080p czy tylko 1080i, zakładając ze mam telewizor Full HD?Bo w opisie tego sprzetu pisze tylko o 1080i
Z góry dzięki za odpowiedz
pozdrawiam
 

bluray

Banned
Oczywiście, że na E-1 obejżysz film 1080p.
I tak jak piszesz: w trybie 1080i.
Telewizor zrobi sam 1080p. Różnic w jakości nie zobaczysz.
Pamiętaj, że to jest jednak Low-End cenowy. E-1 sprawdza się jako wysokiej klasy DVD player ( jednak z ograniczeniem regionalnym).
Ale trudno jest namawiac Cię w tej sytuacji na Hi-END czyli model XE-1 za 2 700 zł.
 

kajot04

New member
bluray napisał:
Oczywiście, że na E-1 obejżysz film 1080p.
I tak jak piszesz: w trybie 1080i.
Telewizor zrobi sam 1080p. Różnic w jakości nie zobaczysz.
Pamiętaj, że to jest jednak Low-End cenowy. ....

no, cednowy low-end to od niedawna, kilka miesiecy wczesniej jednak 2tys kosztował. Jak nie masz wielkiej płytoteki w HD, i masz zamiar kozystac głównie z czerwonego lasera i płyt SD to mmo dobrej ceny sugerowałbym cos w okolocach Yamaha 1800 / 1700, Marantz 6001 czy Denon 1740 / 1940 - mają doskonałe skalery do 1080, a Marantz dodakowo niezle spisuje sie jako odtwarzacz CD plyt audio. Ta Toshiba nieco przereklamowana choc 900 zł wartna, 2tys nigdy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jakość tego HD DVD Toshiby - powala na kolana . ja testowałem na różnych telewizorach - bomba, rewelacja . Jedyny problem to dość głośna praca urządzenia.
Ale jeśli oglądasz film z dźwiękiem na normalnym poziomie - to jakość wręcz urzekająca . Od razu otrzymujesz odpowiedź dlaczego warto kupować duży ekran . Właśnie HD DVD - rozwiewa wszelkie wątpliwości - jeśli ktoś jeszcze je ma :)
Polecam przy okazji niesamowity film właśnie na HD DVD "Cesarzowa "
 

Storm

New member
Skalowanie obrazu vs HD.

A jak skaluję do 1080P materiał DVD Pioneer DV-400S czy jakość obrazu jest na dobrym poziomie? Teraz kosztuję 260zł( ma HDMI i USB) i chcę nadmienić że na jego bazie( praktycznie to klon) zrobione jest Onkyo DV-SP405. Może nie ma sensu kupować na razie Toshiby bo wojna formatów trwa nadal?
 

Storm

New member
Toshiba The Best!!!

Ja myślę że format HD DVD wygra. Nawet taki renomowany producent A/V japońska firma Onkyo wypuściła fajny model HD DVD który bazuję na Toshibie. Jest to tańsza technologia jak Blue Ray i dodatkowo nie ma ograniczeń w produkcji płyt można to robić na tych samych liniach co płytki DVD. Sam nazwa jest też fajniejsza ja bardzo lubię nazwę DVD a HD oznacza DVD wysokiej rozdzielczości. Nazwa blue ray czyli niebieski promyk mi osobiście nie odpowiada. Jakby ten odtwarzacz o który piszesz pojawił się u nas w cenie 500zł od razu w to wchodzę. Pozdrawiam:)
 
Ostatnia edycja:

robert99

New member
Onkyo

Storm mogł byś napisać jaki to model Onkyo HD DVD? Na dniach musze coś kupić i fajnie jak by to był własnie odtwarzacz tej firmy,i czy jest wogóle dostępny w Polsce?
I jezeli ktos by mi mógł wytłumaczyć o co chodzi z tą blokadą regionalną w Toshibie E1 a XE1 to co ten wyzszy model nie ma tej blokady i można oglądać filmy z wszystkich stron swiata:) o to chodzi?
 

bluray

Banned
Bluray ma blokadę ( jeszcze lepiej: może miec i to się zdaża)
HD DVD nie może miec żadnej blokady bo tak jest uzgodnione w specyfikacji DVD FORUM - czyli organizacji definiującej format DVD i HD DVD,
Niekiedy podają ( zwłaszcza na AMAZON COM), ze jest region.
To dotyczy WYŁĄCZNIE dodatków w formacie DVD.

Sprawa druga:
jakości żródła nigdy nie przeskoczysz.
i dlatego skalowanie DVD SD nigdy nie dorówna DVD HD.
W związku z dramatycznym ostatnio ( spodziewanym od dawna) spadkiem cen na HD DVD stawiał bym na ten właśnie format. Tym bardziej, że obóz Bluray ciągle majdruje przy własnej specyfikacji.
Oficjalnie dlatego studio PARAMOUNTH zrezygnowało z tego formatu na rzecz HD DVD.
Coraz lepsze skalery sa bardzo kosztowne (z uwagi na ilośc wykonywanych obliczeń) bo wymagają kosmicznej sprawności układów CPU.
HD DVD nic nie przelicza tylko streamuje.
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
HD DVD Onkyo

Najnowszy odtwarzacz renomowanej firmy Onkyo HD DVD ONKYO DV-HD805 :
ADVANCED FEATURES
• Decodes and streams Dolby® TrueHD and Dolby® Digital Plus with bit-for-bit reproduction
• Uses Silicon Optix HQV Reon-VX video processing to ensure full HD potential and to upscale DVD Video to 1080p/1080i/720p
• Supports HDMI version 1.3a with Deep Color™ technology to improve color tones and achieve finer color gradation
• Supports 1080p video at 24 frames per second for smooth, stable reproduction of HD DVD
Wiecej na www.onkyo.de:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry