Czy Denon1940 jest odtwarzacze HD-DVD?

Georg1005

New member
Mam pytanie,czy odtwarzacz Denona1940 jest odtwarzaczem HD-DVD
czy też HD-DVD to zupełnie inna bajka???
Czy zwykłe filmy dvd na takim odtwaraczu będą w lepszej jakości obrazu widocznym gołym okiem niż na starszym modelu denona1710 bez hd?
Dodam że mam tv LCD Samsung LE32M87BD.
Proszę o pomoc czy warto wydac 1400 zł na nowy odtwarzacz dvd Denon1940? :confused:
I jeszcze jedno, czy na tym odtwarzaczu mozna oglądać filmy nagrane w formacie DVDHD ?
 
Ostatnia edycja:

bebzoon

New member
- ten Denon nie jest odtwarzaczem HD-DVD;
- skaluje do 1080p więc jeśli starszy model tego nie robił może byc lepszy
obraz
- sporo kasy jak na zwykły odtwarzacz dvd, choć opinie ma b. dobre;

pozdr

bebzoon
 

@ndrew J.

New member
Denon DVD 1940 a może 1930 ?

Sam sie przymierzam do zmiany DVD (obecnie Denon DVD 1400). Posiadam tez Samka LE32M87BD.
Mój typ to Denon 1930 - prawie to samo, a można kupić juz za 800-1000 zł.
Według mnie ładniejszy panel przedni.Obydwa posiadaja ten sam procesor skanowania progresywnego Faroudja DCDI FLI-2301.
Zmiany to :
Przetwornik C/A video:
Denon 1930
216 MHz / 11-bitowy (ADV7322) dla sygnału progresywnego
108 MHz / 10 bit dla sygnału Interlaced

Denon 1940
216 MHz / 12-bitowy (ADV7320)

Nadpróbkowanie obrazu wideo międzyliniowego/progresywnego:
Denon 1930
8-krotne / 8-krotne
Denon 1940
16-krotne / 8-krotne

Reszta specyfikacji identyczna

Czy zmiany te maja istotny wpływ na znaczne polepszenie jakosci obrazu .
Jestem w tych sprawach zielony wię moze wypowiedza sie znawcy tematu.
Ja jednak stoje przy 1930

@Georg1005
Skąd cena 1400 zł. ? Cena sugerowana przez Denon.pl to 1.395 zł.
Model 1930 to cena sugerowana 1.595 zł a ja zamierzam kupic w granicach 800-900 zł
Ceny sugerowane przez dystrybutorów to prawie zawsze kosmos.

PS Tydzien temu byłem w MediaMarkt i mnie powaliło. Samek wyzej cytowany cena 4,499 zł . Ja za swój dałem 3.390 zł i to oficjalnie w sklepie w Polsce z gwarancja Samsung Polska.
Tak ,że szukaj a znajdziesz.
 
Ostatnia edycja:

Georg1005

New member
Szczerze mówiąc chyba wstrzymam się z zakupem Denona1940.
Może uda mi się gdzieś go pożyczyć na jeden dzień i wtedy porównam go z Denonem 1710.Nie jest on tani i dlatego muszę go najpierw przestestować czy jest warty swojej ceny i czy rzeczywiście jest wielka różnica w jakości obrazu przeskalowanego do HD.
Ale wielkie dzięki za odpowiedż na moje pytanie,znowu jestem mądrzejszy!
A co do cen Samsunga LE32M87BD w Media Markt to rzeczywiście kosztuje tam 4.499zł. I jak tu wierzyć że to sklep nie dla idiotów???
Ja za swojego dałem 3,700 a kupowałem go w MegaHz w K-cach,w profesjonalnym sklepie Audio-Video.
Powiem tak: MEDIA MARKT TO SKLEP TYLKO DLA IDIOTÓW ! ! ! :p

Pozdrawiam!!!
 

kajot04

New member
odradzam 1949. Kupiłem i porownalem z Toshiba E1 tansza o polowe (1400 a 1000 z 3 filmami). Denon niby doskonały skaler z wieloma regulacjami, Toshiba bezz - ale denon nie ma redukcji szumu co niestety powoduje ze starsze filny dvd ida zs sporym ziarnem, a skaler Toshiby okazał sie rewelacyjny - nasycenie, kolory głebia i czystosc obrazu ze zwyklej plyty dvd doskonała, na a dodatkowo mozna poogladac Hd. dzwiek rewelacyjny z toshiby z denona taki sobie... Szkoda kasy, moze juz Yamaha 1800 bedzie lepsza, ale w tej cenie Toshiba nie ma konkurencji.
 

Archie

New member
pozwolę nie zgodzić się z kolegą kajot04. Denon 1940 to oczywiście "tylko" DVD, ale jakość obrazu jest rewelacyjna. Cóż może kolega oglądał na Toshibie płytkę HD DVD i stąd te zachwyty. Ja też miałem okazję porównywać te odtwarzacze, HD DVD z Toshiby rzeczywiście rewelacja, ale obraz z DVD jest wyraźnie lepszy z Denona (zarówno 576 i, jak i skalowany-oglądałem 720p). Myslę, że to coś jak z płytą CD odtwarzaną na porządnym odtwarzaczu CD a następnie na odtwaraczu np. SACD, za podobną cenę. Jeszcze nie zdarzyło mi się abym stwierdził, że CD lepiej zabrzmiało na maszynie SACD niż na porównywalnym cenowo "zwykłym" CD.
 
Do góry