Philips 32PFL7332/10

mariusz_maj

New member
Philips TV LCD - 32PFL7332/10

Właśnie 14.07.07 nabyłem ten LCD i jestem wręcz zauroczony jego możliwościami i jakością obrazu. Do tego ma bardzo rozbudowane możliwości regulacji zarówno obrazu jak i dźwięku. Obraz ma stabilny, ostry z pięknymi kolorami i sporą głębią. Przy odpowiednim ustawieniu kolory ma neutralne, a obraz jest zadziwiająco ostry.
Zalety
Wszystkie nowe dodatki jak:
Pixel Plus 2HD , Contrast plus, Widescreen Plus,Progressive scan,3D combfilter, 3/2 - 2/2 motion pull down,Digital noise reduction, Active Control. Pozwalają na otrzymanie pięknego obrazu, nawet przy bardzo dynamicznych akcjach, a do tego dochodzi bardzo efektowny dla oczu kontrast (czerń to prawdziwa czerń) a to zwłaszcza pozwala uzyskać to sporą głębię i ostrość i tego oczekiwałem. Ten telewizor świetnie sobie radzi ze słabym sygnałem w telewizji kablowej, obraz mimo takiego sygnału, jest miły dla oka bez dropów i kaszy lub ukośnie latających drobnych linii jak w innych LCD tego typu. Dla mnie dobrym rozwiązaniem jest powłoka antyrefleksyjna umieszczona na matrycy. W pokoju z TV słońce czasami pada na matrycę LCD, ale to nie powoduje jakiegoś dyskomfortu przy oglądaniu obrazu. Sporym ulepszeniem jest możliwość aktualizacji oprogramowania przez port USB, sam proces w wykonaniu jest banalnie prosty, a ostatnie aktualizacje (łatwo dostępne) poprawiają jeszcze bardziej obraz. LCD ma spore możliwości podłączenia różnych źródeł i to na wiele sposobów np. przez 2 złącza HDMI. Ogólnie mówiąc, bardzo polecam ten TV, ponieważ jak na LCD o takich możliwościach, pewien jestem, że wart jest swojej ceny, nadmienię, że można go już kupić za mniej niż 3000 zł.
Przy wyborze LCD ważyłem się miedzy telewizorami Skarpa, a Philipsa i padło na Philka. Dla mnie ten model znacznie lepiej radzi sobie z odbiorem, przy słabym sygnale, a u mnie w domu większość oglądanych programów jest właśnie z kablówki.
Wady
Słabym elementem jest nagłośnienie, to po prostu mało spektakularnie brzmi, nawet mimo możliwości regulacji equalizerem. Następnym dość słabym elementem jest sposób zamocowania uchwytu ściennego. Sposób mocowania na tych cieniutkich śrubeczkach wygląda mało przekonywująco. Polecam dobranie tak uchwytu do LCD, aby mógł być przykręcony do TV na wszystkie 6 śrubeczek, jak dla mnie bardzo cieniutkich (waga 22 kg). Przy czyszczeniu TV trzeba bardzo uważać na element dekoracyjny umieszczony w koło matrycy, można go bardzo łatwo porysować. Mi osobiście przeszkadza sposób działania czujnika światła, według mnie, gdy się wyłączy działanie tego systemu obraz jest ładniejszy, ostrzejszy, bardziej kontrastowy. Cieszę się, że przy tym egzemplarzu, nie stwierdziłem jakiegoś piszczenia lub migotania matrycy w narożnikach, co ponoć często występuje w LCD tego producenta. Nie próbowałem jeszcze oglądania obrazu dostarczanego do TV przez złącza HDMI, ale liczę, że będzie to równie piękny widoczek.
[FONT=&quot]Realizacja w digitalo.pl zamówienia trwała, aż tydzień do tego nie dostałem zamawianego kabla HDMI - HDMI, ale przynajmniej obsługa była bardzo pomocna przy wymianie źle dobranego, uchwytu na ścianę. Poprzedni model wystawał z za LCD i fatalnie to wyglądało.[/FONT]
 

mariusz_maj

New member
obraz HDMI

Spieszę poinformować, że podpiąłem Przewód HDMI (wt. 19P/wt.19P) seria, WiresCR o dł. 2m do Philipsa 32 PFL 7332/10, obraz ze źródła DVD Sony DVP-NS 76, (zresztą tak jak się spodziewałem) jest bardzo ładny, na stopklatce można sobie obejrzeć dokładnie nawet strukturę materiału z ubrania aktorów, ale znacznie lepiej to obrazują zdjęcia wykonane Canonem 620. Więc tak jak już wcześniej wspominałem jestem zadowolony z zakupionego telewizora.
:eek:k:
 
Do góry