Panasonic Dmr Eh 57 Ep S Dvd-hd ?

Status
Zamknięty.

Golgota

New member
:confused: Witam,
Mam pytanie, ktore co po niektórych na tym forum może wydąć się śmieszne, ale jeszcze nie mam w tej dziedzinie zbyt dużego doświadczenia.
Tak jak w tytule, czy na nagrywarce PANASONIC DMR EH 57 EP S będę mógł odtwarzać filmy HD DVD i czy uzyskam wysoką jakość
A może podacie jakis inny sprzęt w rozsadnej cenie.
Pozdrawiam
 

Flapu

New member
Nie da rady odtwarzać na tej nagrywarce płyt w formacie HD DVD, ale bedziesz mógł sztucznie zwiakszyc rozdzielczość zwyczajnej płyty DVD do jednego z formatów obrazu HD (wysokiej rozdzielczości)
 

Golgota

New member
Flapu napisał:
Nie da rady odtwarzać na tej nagrywarce płyt w formacie HD DVD, ale bedziesz mógł sztucznie zwiakszyc rozdzielczość zwyczajnej płyty DVD do jednego z formatów obrazu HD (wysokiej rozdzielczości)

Dziękuję za odpowiedz,
Widze ze posiadasz cos podobnego, co ja chce kupić, i moje pytanie, napisałeś ze sztucznie podwyższę rozdziałkę- a jaką wtedy masz jakość, czy jest naprawdę dobra?
:eek:k:
 

Flapu

New member
Moja nagrywarka moze podnieść obraz "sztucznie" do 720p lub 1080i - ta o której piszesz jeszce dodatkowo do 1080p. Ja oglądam na plaźmie obraz "podbity" do 1080i (co prawda przy 720p nie widzę różnicy) i szczerze mówiąc nic mi do szczęścia więcej nie potrzeba - obraz przepiekny.
Jest to co prawda moja subiektywna opinia ale w dziale poswięconym plazmie PV60 wiele osób to potwierdzi. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie że z pewnej odległości najprawdopodobniej nie zauważyłbyś różnicy czy jest to DVD HD czy zwykłe DVD "podbite" do 1080p.
 

Flapu

New member
Konkretnie nie znam modelu o który pytasz bo to jest nowość i jeszcze nikt chyba jej nie przetestował. Jeśli Panasonic nie zrobił kroku w tył i jest co najmniej tak dobry jak model który ja uzywam to polecam na 100%.
Natomisat co do Pioneera to nie znam konkretnie tego modelu który bierzesz pod uwagę ale sądzę że konstrukcyjnie nie odbiega za zabardzo od modelu 530 którego miałem okazje uzytkować przez pół roku zanim kupiłem obecnego Panasonica EH65 - i szczerze Ci odradzam Pioneera. Nie dlatego że był zły czy cos tam (mam na mysli oczywiście Pioneera 530), tylko po prostu jak sie przesiadłem na Panasonica to tak jakby z Volkswagena do Mercedesa (chociaż Pioneer to też dobry sprzęt ale Panas moim zdaniem lepszy). Poczytaj ponizszy tekst - jakiś czas temu zrobiłem małe porównanie:

"Poprzednio miałe Pioneera 530 i tylko do niego moge porównywać ale z tego co wiem to obecne modela Pioneera zbytnio sie nie różnią poza dodaniem HDMI i Divixa. Innych firm nie brałem pod uwagę.
Ogólnie rzecz biorąc gdybym miał wybór to kupiłbym ją jeszcze raz.
Poniżej jedna z moich wcześniejszych wypowiedzi, może Ci pomorze:

"Panasa moge tylko porównywać do Pioneera 530.
Na +:
- super szybki start. W sekunde rozpoczyna nagrywanie. U Pioneera trwało to chyba ze 20s
- błoga cisza podczas pracy urządzenia. Pioneera było słychać w nocy jak pracował
- oczywiście więcej funkcji takich jak Divx, HDMI, wiekszy dysk, SD slot itp... ale Panas to nowszy i droższy model więc to zrozumiałe
- chyba najważniejsze (jak sie podłacza analogowo do TV), przetwornik obrazu 12 bitowy. W innym poście opisałem to dokładniej.
Na -:
- Pioneer szybciej ładował miniaturki nagranych rzeczy podczas przeglądania zawartości dysku twardego
- no i chyba tyle... "
 
Status
Zamknięty.
Do góry