HD DVD i rozdzielczosc 1024 x 768

T

TESTER

Guest
Witam!

Chce kupic HDDVD, ale niewiem czy jest sens poniewarz muj tv ma tylko rozdzielczosc 1024 x 768, a wymiana tv niewchodzi w gre muj tv to Panasonic Th 42PX 600E jestem z niego bardzo zadowolony,jakie jest wasze zdannie jest sens zakupic hddvd albo nie?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oczywiście, że warto. Właśnie do takiego sygnału tworzone są wszystkie plazmy, LCD i inne teraźniejsze technologie. :krol:
 

aqk40988

New member
Hdcp

A wiesz może kiedy będzie można obejść HDCP ?

Jestem nowym posiadaczem n-ki i tak jak pewnie wielu innych naiwnych "nadziałem" się na zabezpieczeniach HDCP. Mój telewizor to Sony Bravia KLV S32A10E. Po podłączeniu n-boxa przez kabel HDMI wyświetla się komunikat o braku zabezpieczenia HDCP i niemożności podłączenia.
Czy to naprawdę uniemożliwa mi oglądanie w rozdzielczości HD ?

Pozdrawiam

aqk40988
 
T

TESTER

Guest
Dzieki za odpowiec to nic tylko kupowac tylko obawiam sie tego ze morze muj tv sobie nieporadzi z hddvd ma tylko 1024 x 768 a do hddvd powino byc 1920 x 1080 ?

Admin: proszę zwracać uwagę na ortografię
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
HDTV to zarówno 720p jak i 1080i i 1080p. Twój telewizor jak najbardziej się nadaje.

Rozdzielczość 1080 stworzona jest dla ekranów od 50" wzwyż (w takiej sytuacji widać (choć nie wszyscy widzą) różnice między 720 a 1080 (z normalniej odległości oglądania)) także śmiało, na pewno będzie widać różnicę między SD a HD choć niektórzy mogą powiedzieć, że jak będziesz za daleko siedział to nie zobaczysz.


Odnośnie HDCP nie do końca wiadomo, ponieważ ten protokół ewoluuje razem z rynkiem, wszystkie materiały HD miały być zabezpieczane przez HDCP od początku a jak na razie jest z tym bardzo różnie. Na 90% w przyszłości będzie niezbędne.

Pozdrawiam
 

ein

New member
Toshiba

E-1. Obecnie do wyrwania juz za 1400zl. Ja dalem ponad 2k i nie zaluje, bo nie tylko obraz zyleta z nowych plyt wizyjnych ale takze bardzo dobry dzwiek (dobre komponenty audio) i doskonalej jakosci skalowanie plyt DVD (naprawde widac spora roznice). Nie ma co prawda rozdzielczosci fullHD (1080p) ale to akurat nie problem, biorac pod uwage moj ekran. Dla kogos ze spora kolekcja DVD dodatkowy zysk. Duzym udogodnieniem jest pobieranie via internet nowych wersji oprogramowania oraz mozliwosc puszczenia sygnalu HD JEDNOCZESNIE laczem HDMI oraz komponentem.

Jednym slowem - szczerze polecam!
 

autorus

New member
To ja bym sie dopytał o E1. czy kolegfa aktualizował? Jak to zrobić i co to daje. Nie mam podłączonego sprzętu do sieci ale moge wypalić płytkę.

Autorus


ein napisał:
E-1. Obecnie do wyrwania juz za 1400zl. Ja dalem ponad 2k i nie zaluje, bo nie tylko obraz zyleta z nowych plyt wizyjnych ale takze bardzo dobry dzwiek (dobre komponenty audio) i doskonalej jakosci skalowanie plyt DVD (naprawde widac spora roznice). Nie ma co prawda rozdzielczosci fullHD (1080p) ale to akurat nie problem, biorac pod uwage moj ekran. Dla kogos ze spora kolekcja DVD dodatkowy zysk. Duzym udogodnieniem jest pobieranie via internet nowych wersji oprogramowania oraz mozliwosc puszczenia sygnalu HD JEDNOCZESNIE laczem HDMI oraz komponentem.

Jednym slowem - szczerze polecam!
 
Do góry