Oplata manipulacyjna w Neo24 i innych sklepach

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Wlasnie planowalem zakup TV 51 cali samsunga,skladalem zamowienie w Neo24.
Wszystko pieknie w zamowieniu podana cena TV i koszt dostawy mial byc gratisowy,a po zlozeniu zamowienia pokazala sie w kosztorysie dodatkowa suma 9zl oplata manipulacyjna o ktorej wczesniej nie bylo ani mowy. I nie chodzi o 9zl ale fakt w jaki sposob probuje sie ludzi oszukac naliczajac ukryte oplaty. Napisalem do nich ciekawe co mi odpisza.
Mozecie mi powiedziec jak to wyglada w innych sklepach w Euro Agd jak kupowalem to nie mialem niczego takiego naliczanego a jak w innych.?? Czyste cwaniactwo.
Zeby bylo smieszniej pisalem do nich kilka dni temu i pytalem czy w zwiazku z promocja jaka maja (dowoz TV gratis )jest jakas oplata gdy place przy kurierze,kobieta odpisala mi na e-mail ze nie ma zadnej oplaty tylko place za sam TV
Sylwia Bieńko s.bienko@neo24.pl
11.06 (5 dni temu)
cleardot.gif



cleardot.gif

cleardot.gif

do mnie
cleardot.gif

Witam,
w przypadku zakupu telewizora nie ponoszą Państwo żadnych kosztów zarówno e przypadku opcji przedpłaty przelewem ja i w przypadku płatności w chwili odbioru towaru.


------------------------------------------------------------
Pozdrawiam

Sylwia Bieńko
Asystent Sklepu Internetowego
email: s.bienko@neo24.pl

tel. 801 22 55 88; (71) 397 49 99
Infolinia
NEO24.PL Sp. z o.o.
ul. Nyska 48A
50-505 Wrocław

No i tak ludzi nabijaja na dodatkowe koszta a skoro oszukuja przy czyms takim to szkoda myslec jak by wygladala reklamacja TV i ewentualne oddanie TV w ciagu 10 dni.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Takie sklepy zawsze kombinują :), łącznie z automatycznym dorzucaniem szybkiej (normalnej) dostawy z 250 zł np. pixmania .
Automatyczne dodawanie karty przy zakupie aparatu fot, lub kabli hdmi przy zakupie tv .
Zdarza się też automatyczne dorzucenie do koszyka dodatkowo płatnej gwarancji na 5 lat chociaż nasz tv taka ma od dystrybutora :)
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Takie sklepy zawsze kombinują :), łącznie z automatycznym dorzucaniem szybkiej (normalnej) dostawy z 250 zł np. pixmania .
Automatyczne dodawanie karty przy zakupie aparatu fot, lub kabli hdmi przy zakupie tv .
Zdarza się też automatyczne dorzucenie do koszyka dodatkowo płatnej gwarancji na 5 lat chociaż nasz tv taka ma od dystrybutora :)
Dzisiaj do mnie odpisali ze moga mi na konto zwrocic te 9zl po zakupie TV ale nie moga zmienic w formularzu zakupu ceny. Smiac mi sie chce z tego ich kombinatorstwa,ludzie przewaznie odpuszczaja bo co tam mowia tylko 9zl . Tyle ze w skali kilku tysiecy klientow to duza suma,a druga sprawa cwaniactwo trzeba tepic.
PS. Blackninja a jaki TV ma 5 letnia darmowa gwarancje,samsung??
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Witam i dla wszystkich potencjalnych klientów, kolejny, popularny sklep internetowy , który stosuje podobne sztuczki, jak ten z tematu. DLATEGO ZANIM KLIKNIESZ - PŁACĘ - proponuję SPRAWDŹ DOKŁADNIE! i nie dajmy się nabijać w przysłowiową butelkę :p






i to by było na tyle.
 
Ostatnia edycja:

robotaxxx

New member
oplata jest widoczna nie ukryta wiec gdzie nabijanie??

Gdzie tutaj nabijanie?? 9zł najniższy koszt wysyłki , 14 kurierem , informacja o 7zł opłaty magazynowej jest widoczne , nie ukryte , nawet nie mneijszym drukiem ,ani zasloniete banerem.

Wcześniej mieli 21 zł a teraz mają 14+7 ale mi też różnica.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Tak, jest widoczna dopiero, jak już rozpoczniesz procedurę zakupu, na stronie masz jak wół najniższy koszt zakupu 9 zł, i dopiero na kolejnym etapie dowiadujesz się, że jest opłata jakaś magazynowa :blagam: :fool: Może każą zapłacić za umycie rąk magazyniera, jeżeli to oczywiście uczynił. Jest to typowa manipulacja i za takie coś UOKiK karze, karami finansowymi. Oczywiście jak Ty masz ochote płacić za wszystko, to jest już Twoja sprawa.
 

robotaxxx

New member
Tak, jest widoczna dopiero, jak już rozpoczniesz procedurę zakupu, na stronie masz jak wół najniższy koszt zakupu 9 zł, i dopiero na kolejnym etapie dowiadujesz się, że jest opłata jakaś magazynowa :blagam: :fool: Może każą zapłacić za umycie rąk magazyniera, jeżeli to oczywiście uczynił. Jest to typowa manipulacja i za takie coś UOKiK karze, karami finansowymi. Oczywiście jak Ty masz ochote płacić za wszystko, to jest już Twoja sprawa.

Rozumiem o co chodzi , moze mnie to mniej drazni bo wczesniej zamawialem od nich i placilem 21zl a teraz jesr 14+7 czyli 21. Wiec mi to lotto . Ale kumam o co chodzi.
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Tak, jest widoczna dopiero, jak już rozpoczniesz procedurę zakupu, na stronie masz jak wół najniższy koszt zakupu 9 zł, i dopiero na kolejnym etapie dowiadujesz się, że jest opłata jakaś magazynowa :blagam: :fool: Może każą zapłacić za umycie rąk magazyniera, jeżeli to oczywiście uczynił. Jest to typowa manipulacja i za takie coś UOKiK karze, karami finansowymi. Oczywiście jak Ty masz ochote płacić za wszystko, to jest już Twoja sprawa.

To samo mialem w neo24. Do chwili wyswietlenia rachunku nie bylo zadnej oplaty poza kosztem TV a wysylka miala byc gratis, po kliknieciu kup na rachunku doszla ukryta oplata.
Defacto TV wzialem a oplate maja oddac,zobaczymy
 

kriswas

Member
Bez reklam
Sprawa jak się okazało miała swój dalszy bieg, w korespondencji mailowej, ponieważ chciałem u źródła w uzyskać odpowiedź na takie pytanie:
Pytanie: Witam, mam pytanie na jakiej podstawie do zamówienia doliczana jest cyt.\"Opłata przygotowawcza (magazynowa) - 7 zł\" i czy jest naliczana zawsze oraz czy jest zgodna z obowiązującymi przepisami prawa? Pozdrawiam

Na tak postawione pytanie otrzymałem od koordynatora AGD następującą odpowiedź (podkreślenie moje):
Dzień dobry
Rozdzieliliśmy koszty wysyłki na kwotę którą pobiera kurier i opłatę magazynową za przygotowanie towaru do wysyłki.

Pozdrawiam
__
Tomasz ******
Koordynator AGD

Zwracam uwagę w tym momencie, że firma świadomie podjęła decyzję o rozdzieleniu kosztów wysyłki na dwie składowe 1) Opłata kuriera i 2) Opłata magazynowa.

W takim razie po raz kolejny drogą mailową uściślam (podkreślenie moje):

Witam ponownie,
czy w takim razie koszty wysyłki wynoszą 14 zł, jak jest napisane na stronie www, czy te koszty to kwota 14 zł + 7 zł, czyli 21 zl? Pozdrawiam.

Odpowiedź (podkreślenie moje):
Dzien dobry
14+7

Pozdrawiam
__
Tomasz ******
Koordynator AGD

W tym momencie dowiedzieliśmy się, że firma , skądinąd porządna firma, o czym sam przekonałem się kilka razy, będąc ich klientem, świadomie zaniża koszty wysyłki, nazywając tak, właściwie opłatę kurierską, a tym samym wprowadza potencjalnych klientów w błąd, czego czynić jej NIE WOLNO! Chyba, że chce się ich pozbyć :fool:.

Dla wyrażenia swojej dezaprobaty takim poczynaniom wysłałem kolejnego maila:

Witam i proponuję przestać ściemniać, jak to mówi młodzież, bo tak nie wolno.
http://www.hdtv.com.pl/forum/794907-post6.html

Pozdrawiam i życzę sukcesów biznesowych.

I w tym momencie pełne zaskoczenie z mojej strony (podkreślenie moje):

Dzień dobry
Jeżeli pan jest autorem tego to gratuluje... tylko nie wiem czego.

Najniższy koszt przesyłki 9 zł i najniższy koszt przesyłki jest 9 zł pocztą Polską . Więc nie wiem czemu ktoś zaznacza 14zł kurierem.
Wiec nie rozumiem w czym ściemniam i prosiłbym o sprostowanie tego pomówienia. Poinformowałem Pana że koszt przesyłki plus 7 zł.
Czekam na sprostowanie.


Pozdrawiam
__
Tomasz *****
Koordynator AGD

A więc Wielce Szanowny Panie Koordynatorze Tomaszu, jeżeli chce Pan nazwać opłatę kurierską kosztami wysyłki, to niech Pan tak sobie to nazywa, ma Pan do tego prawo. Tylko niech Pan tego nie czyni publicznie, świadomie wprowadzając w błąd potencjalnych klientów i jeszcze każe im Pan w to wierzyć. Gdzie jest etyka kupiecka, och przepraszam, biznesowa? Przecież wspólnie walczymy i sprzedawcy i klienci o ten kapitalizm, kapitalizm z ludzką twarzą. Pozdrawiam i życzę naprawdę wielu sukcesów w TAKIEJ działalności. A tak prywatnie i bezpłatnie udzielę Panu i firmie, którą Pan reprezentuje, dobrej rady: ZACZNIJCIE PODAWAĆ KOSZTY WYSYŁKI na swoich stronach, a nie opłaty kurierskie, ponieważ mnie jako klienta niewiele obchodzi, ile z tego co Wam zapłacę, idzie na pensje Pana Prezesa . Nic mi do tego.
 

robotaxxx

New member
Tak prawdę mówiąc, podziwiam tych ludzi pracujacych na takich stanowiskach. Sklepów pełno do wyboru , ten kapitalizm o którym piszesz , a wymyslasz jakies glupie posty, zawracasz gite czlowiekowi ktory i tak ma 1500 meili dziennie pewnie. Ten sam czas który tracisz na pisanie tutaj i meili , poświecil na przeczytanie raz i uwaznie tego co się kupuje i co tam pisze.

"A więc Wielce Szanowny Panie Koordynatorze Tomaszu, jeżeli chce Pan nazwać opłatę kurierską kosztami wysyłki, to niech Pan tak sobie to nazywa, ma Pan do tego prawo. Tylko niech Pan tego nie czyni publicznie,"

jak narazie to tylko Ty wrzucasz publicznie ,prywatne meile. Więc nie bronie electro.pl , ale mają wmiare czytelnie napisane te koszty , fakt ze mogly by być razem , ale wszyscy kombinują to i też musisz.

Bez obrazy ale "Witam ponownie,
czy w takim razie koszty wysyłki wynoszą 14 zł, jak jest napisane na stronie www, czy te koszty to kwota 14 zł + 7 zł, czyli 21 zl? Pozdrawiam."

Sam zadajesz o to pytanie czemu jest naliczana do 14 zl jeszcze 7 a potem pytasz czy to jest doliczane.
Ogolnie to Ci powiem że zapewne jestes na emeryturze i nudzi Ci sie w domu... bo to pytanie , dobrze ze Ci ludzie nie mogą odpisać co myślą , bo by linijek zabrakło...
 
Ostatnia edycja:

matiss88

New member
Opłaty są ciekawe :) prosiłem kiedyś o wysyłkę w innej formie niż , mają na steonie ( najtańszy był kurier 25 zł płatne z góry ) część którą zamawiałem kosztowała 35 zł , spytałem czy można inną formą ( np poczta polska list ) zostałem zbesztany .. :)
 

syllic

New member
nabijanie w butelkę i niekompetencja :)

Witam.
To co pisze mój poprzednik to jeszcze nic..
Tak jak i On poszukiwałam w necie stosunkowo niedrogiej lustrzanki. Wśród wielu ofert była i ta z neo24. Zaaferowana licznymi modelami plus obiektywami plus wyszukiwaniem ofert tych z obiektywem i bez w podobnych cenach...znalazłam w dobrej cenie lustrzankę Nikona D3100. W opisie było napisane body+obiektyw.. Ale jaki ten obiektyw?? Przez formularz kontaktowy zadałam proste pytanie: jaki model obiektywu jest do tego aparatu? I tuż po wysłaniu dostrzegłam,że już w podstawionym automatycznie tytule mam odpowiedź, gdyż brzmiał: "Dotyczy produktu NIKON D3100+ 18-55 VR".
Moje niedopatrzenie,bądź mało przejrzysta strona sklepu.
Zorientowałam się szybko. Każdy kto tak jak ja, szuka chociaż pól godziny sprzętu, nie wiedząc o nim za wiele, już by się zorientował że 18-55VR TO WŁAŚNIE TEN OBIEKTYW!

Odpowiedź od NEO24 przyszła na drugi dzień :eek:k:


Dnia Środa, 9 Stycznia 2013 12:39 Sylwia Bieńko <s.bienko@neo24.pl> napisał(a)
Witam,
w dostarczonej nam specyfikacji producent nie podaje innych danych na temat dołączonego do aparatu modelu.
:hmm:

Jak widać bardzo profesjonalne i rzetelne podejście do klienta. Podejrzewam,że Pani S.B. akurat przechodziła obok komputera jak przyszło natrętne i głupie pytanie..

Nic dodać nic ująć..
Oczywiście wspomniana opłata manipulacyjna również została mi doliczona pomimo dostawy gratis. Z zakupów zrezygnowałam.

Pozdrawiam
 

kuba78

New member
Przyłączam się do opinii
Dokładnie czytać oferty sklepu.
Sprawdzać jakie koszty są dorzucane, nie musimy się na nie zgadzać, nikt nam na siłę nie karze korzystać z tego czy innego sklepu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry