Gdzie nie kupować

yanky

New member
Witajcie, przytrafiła mi sie dzisiaj taka przygoda w sklepie sieci Euro AGD RTV.
Już dawno temu upatrzyłem sobie nowy LCD TV. Wreście cud, cena w sklepie (nazwa jak wyżej) bardzo zbliżyła się do cen notowanych w sklepach internetowych. Kurcze, pomyślałem, okazja. Poleciałem do sklepu, miły pan sprzedawca z przykrością stwierdził, że tego modelu nie ma w tej chwili "na magazynie", ale ponieważ ten sklep jest siecią to w komputerze odnalazł "mój" TV w innym, dużym mieście. Nie ma problemu - powiedział, zanotował moje dane, zadzwonie jak tylko będzie. Minęło kilka dni i na stronie internetowej zobaczyłem, że ten LCD już przyjechał i czeka w sklepie. Po drodze było Wszystkich Świętych, dlatego nie mogłem doczekać się otwarcia sklepu. Wreście godzina zero. Miłego pana sprzedawcy juz nie było, podszedłem więc do innego. Pokazał mi telewizor, mówię że biorę. Coś mnie jednak tknęło i zapytałem o cenę....... i szlak mnie trafił. W czasie podróży do sklapu (15 minut) cena podskoczyła równo o 549zł !!!. Poprosiłem o sprawdzenie w komputerze, przecież przed chwilą osobiście sprawdzałem w domu. I okazało się, że wyszedłem na idiotę, ponieważ cena sieciowa rzeczywiście zmieniła się, a pan sprzedawca dał mi do zrozumienia, że chyba nie umię obsługiwać komputera.

Tak więc moi drodzy, wnioski są trzy:
1. nie ciesz się na daremno,
2. ceny nie koniecznie idą w dół (czasami wręcz odwrotnie)
3. klient nie jest konieczny dla działania sklepu, można go ... olać

pozdrawiam
 

Badyl

New member
mi sie udało kiedys kupic (dokładnie rok temu ) w euro DVD samsung hd 945 po cenie 199zł.
procedura zamawiania była dokladnie taka sama wiec nie bede sie powtarzał.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Dlatego ja też wole kupić przez internet.

Pół roku temu Kupiłem aparat Sony DSC H2 za 1380 zł w promocji internetowej, a w sklepach "zwykłych" i w tych ich gazetkach cena była 1700 zł

Kupiłem TV Philips 32' 551 HD Prepared za 2220, a w sklepach AVANs i w tych gazetkach okolo 3000 tyś a nawet ponad w niektórych

Więc chyba jestem troszkę do przodu

Teraz chce kupic Kino domowe z HDMI mój wybór padnie chba na Panasonic SC-HT855E i napewno też przez internet , kosztuje 1106 zł z przesyłka, a w tych awansach... ech szkoda gadać :)
 
Ostatnia edycja:

mardym

New member
MM Bydgoszcz

Kupilem w MM Panasonica TH-42PV600E za cene producenta tj. 8990.Przywiozlem do domku, podlaczylem co bylo do podlaczenia i nowiutka? plazme wlaczylem i co myslicie co sie stalo? prawy gorny rog plazmy wypalony. Oczywiscie plazma zostala natychwiast spakowana i reklamowana. Wprawdzie pieniadze oddano alez jakie bylo moje zdziwienie gdy po 5 dniach jestem w MM i widze moja plazme wystawiona do sprzedazy za ile? za cene producenta 8990. Moja wscieklosc nie miala granic . Nowa plazme kupilem w sklepie internetowym Domar Bydgoszcz, za ile za 7600 oryginalnie zapakowana pachnaca swiezoscia.Byl to 4 zakup w tym sklepie wszystko przebiega ok szczerze polecam.
 

K@myk

New member
Prosta sprawa >>> nie kupować w sklepach tylko przez internet, różnice są kolosalne przy droższym sprzęcie :)
 

antekone

New member
Dodam swój przypadek; pewnego razu wybrałem się do sklepu Saturn w celu zakupienia sobie słuchawek. Wybrałem słuchawki KOSS UR-20 w cenie 120zł - szybkie sprawdzenie ceny na ceneo.pl zniechęciło mnie jednak do ich zakupu, bo średnio w sklepach internetowych chodzą one po 65zł. Od tej pory chodzę do Saturna tylko po płytki ;)
 

WidziMisio

New member
Ja miałem podobnie z Sennheiserami HD-201. W Euro kupiłem za 72.90, u znajomego zapłaciłbym 65 (niestety potrzebowałem ich pilnie, i nie miałem czasu do niego jechać), zaś w tym czasie w Saturnie stały po 129 zł.
 

tomazzi

New member
ja ze swojej strony opiszę sklep pixmania - reklamują się gęsto w sieci - z każdym produktem czy to rtv czy sprzęte pc są na ceneo czy skąpcu - ceny mają nie raz konkurencyjne ale jest haczyk o którym nie każdy wie...


Niby jest to sklep w polsce - wszystko ładnie i pięknie, infolinia polska itp itd ale czas na zaksięgowanie wpłaty to do 10 dni roboczych a koszt przesyłki i czas dostarczenia "zwalający z nóg" - koszty przesyłki np pendrive który kupi się za 20 zł to 70 bo rzeczy wysyłane są z francji, lub niemiec i czas dostarczenia to od 3do 6 dni roboczych - także uczulam na zakupy w tym sklepie gdyż nie wychodzi w cale tam tak tanio to raz a dwa czas oczekiwania na zakupioną rzecz może wynosić i 3 tygodnie
 
Do góry