kupno sprzętu w USA

pooh

New member
Czy jeżeli kupię TV LCD w USA z opcją HD Ready i będę chciał przywieźć go do Polski, to będzie ok? Czy będzie miał jakieś tam inne ustawienia/parametry (nie znam się na tym) i w Europie nie będzie dobrze działał. A tak w ogóle to jakich rzeczy w USA nie kupować, bo nie będą dostosowane do europejskich ustawień?

pozdrawiam
 

torsen

New member
Kupno Tv w USA to troche ryzykowna sprawa.
Pierwszy problem to zasilanie 110v i 60Hz w PL 230v i 50Hz.
Trzeba tu dokladnie sprawdzic czy zasilacze TV sa przystosowane do parametrow naszej sieci energetycznej. Nie polecam stosowania konwerterow napiecia i innych "sztuszek" z zasilaniem.
Jezeli chodzi o system tranmisji programow to obecnie raczej wszystkie TV sa multisystemowe (secam/pal/ntsc). Ale trudno przewidziec jak TV z USA dzialac moze w naszych warunkach. Mysle ze lepiej jednak kupic sprzet w PL nawet jezeli wychodzi troche drozej ale jest pewnosc ze bedzie to dzialalo, a jak sie cos posypie to serwis jest w kraju a nie za "wielka woda". Wiem ze w stanach ceny sprzetu sa rewelacyjne, ja przywiozlem notebook'a i aparat cyfrowy. Wydaje mi sie ze zakup Tv w stanach to wieksze ryzyko.
 

aztec

New member
=> Pooh
Też czytałem ten artykuł :D
Przykład:
SONY KDL-46S2000
Sony Polska 12kzł
Polski net 9,8kzł
USA net 6,6kzł+koszt (wg mnie) ok max. 500zł
 

apollo32

New member
Jezeli bardzo chcesz kupic w Stanach to sa specjalne sklepy ktore sprzedaja sprzet na Europe. Np w Nowym Yorku mozna kupic na 'rodzimym' Greenpoincie w Polskim sklepie RTV sprzet z z fabrycznym zasilaniem 220v i systemem PAL....Kupno Amerykanskiego tv mija sie zupelnie z celem poniewaz bardzo mało z ich telewizorow ma system PAL, wlasciwie to nie widzialem zadnego, rowniez problem z zasilaniem jest wberew pozorom dosyc trudny do obejscia , sam przetwornik napiecia nie pomoze poniewaz on tak naprawde on nie obniza napiecia a jedynie obcina wszystko powyzej 110v. Tak wiec wychodzi zupelnie inna charaktersytyka napieciowa przez co uzywanie tego wynalazku mija sie z celem.
 

machu

New member
Kupno Amerykanskiego tv mija sie zupelnie z celem poniewaz bardzo mało z ich telewizorow ma system PAL, wlasciwie to nie widzialem zadnego
Wszystkie telewizory plazmowe* i LCD odtwarzają pal i secam -(inna sprawa to jak sobie radzą z tymi systemami). Każda progresywna plazma i LCD musi przerobic sygnał interlaced (w każdej klatce wyświetlana jest co druga linia) na progresive (jedna klatka=cały obraz). Problem w tym że w większości przypadków, systemy które świetnie sobie radzą z deinterlacingiem NTSC, są fatalne przy PAL (i odwrotnie). Telewizory robione na USA są zoptymalizowane na deinterlacing z NTSC, więc może być gorzej z jakością obrazu w Polsce.
Jeżeli obraz jest skalowany przez zewnętrzny processor to nie ma żadnych obaw o jakość.

rowniez problem z zasilaniem jest wberew pozorom dosyc trudny do obejscia , sam przetwornik napiecia nie pomoze poniewaz on tak naprawde on nie obniza napiecia a jedynie obcina wszystko powyzej 110v.

Nie wiem na jakiej podstawie masz takie światłe opinie. Od 6 lat mam podłączony 32" Sony XBR, wzmacniacz i CD przywiezione z USA i podłączony do 1000W transformatora (też z USA) i nigdy nie miałem z tym problemu.
W biurze od ponad roku chodzi me monitor Dell, Logitech DiNovo i telefon wszystko z USA i podłączone do 100W (ile dobrze pamiętam) kupionego w Polsce transformatora





*Nie wiem jak jest z plazmami typu ALIS.
 

apollo32

New member
NIe mialem na mysli transformatora a zwykłą przejsciowke 220/110 do kupienia w sklepie za 100 zloty....transformator to jednak tez jest problem, bo do małych z pewnoscia nie nalezy i raczej ciężko dostac cos takiego w zwykłym sklepie, wiem z autopsji bo parokrotnie mialem do czynienia z takim sprzetem(USA) ....Do lcd i plazm moge sie zgodzic z twoją opinią, jednak w usa mimo wszystko bardzo popularne sa telewizory koneskopowe HD a takie chyba to tego segmentu sie nie zliczaja...... Rzeczywiscie nie doczytałem pierszego postu, chodzi o LCD czyli problem z systemem nie istnieje.....
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Problem z układami zasilającymi polega na tym, że łatwiej jest zmniejszyć napięcie niż go podwyższyć (vide każdy zasilacz w urzadzeniach elektronicznych). Dlatego trudniej byłoby podłączyć urządzenie ze strefy 230V w strefie 110V. Co wcale nie oznacza, że nie jest mozliwe, ale trzeba zastosować dodatkowe, drogie transformatory. Mniej problemów nastręcza w przypadku obecnie stosowanych urządzeń częstotliwość pracy sieci. Kiedyś w lampach kineskopowych stosowano wyzwalanie pola elektromagnetycznego kineskopu właśnie za pomocą zmiennej częstotliwości. Dla zasilacza prądu zmiennego nie ma znaczenia czy częstotliwość będzie mieć 50Hz czy 60Hz. Obwody regulujące i stabilizujące i tak wytworzą prąd stały. Nie ma takze problemu z zasilaczami impulsowymi, które są stosowane w PC, laptopach oraz zasilaczach do LCD i plazm. Robiłem takie próby i np. kompy powinny pracować nawet przy 50V. To samo dotyczy LCD. Problemem jest natomiast plazma, która do generowania obrazu potrzebuje wysokiego napięcia. I tutaj spadek poniżej wartości zastosowanych przez producenta (transformatory w.n.) może doprowadzić do zaniku lub nieprawidłowej pracy matrycy. Niemniej elektronika, która działa na prąd stały, będzie działać dalej.
To także zostało sprawdzone. Np. mój amplituner działa przy minmalnym napięciu około 170V (transformatory). Potem napięcie zasilania jest zbyt małe aby zasilić układy elektroniczne (za małe napięcie na wyjściu transformatora).
 

pooh

New member
Czyli jak się to wszystko weźmie do kupy to właściwie wychodzi, że można kupić LCD HD Ready w Stanach i przywieźć go do Polski.
 

torsen

New member
pooh napisał:
Czyli jak się to wszystko weźmie do kupy to właściwie wychodzi, że można kupić LCD HD Ready w Stanach i przywieźć go do Polski.

Oczywiscie ze mozna, ale jak cos strzeli to chyba bedziesz musial wracac do stanow z gwarancja. Moim zdaniem jezeli juz chcesz sprowadzic sprzet z USA to musisz wyselekcjonowac przynajmniej z parametrami zasialnia europejskimi bez posrednictwa konwerterow napiecia itd.
 

dnc

Moderator
VIP
Zapewne nie, tak jak nie można kupić TV z USA. Jednak by się upewnić lepiej zapytaj się kikiego. On jest sprzedawcą i chyba wie najlepiej.
 

Pazi

New member
kupowal ktos za oceanem?

tak sie zastanawiam czy ktos kupowal tv w USA.

np
*USA
JVC 56" Rear-Projection HD-ILA HDTV with TV Stand
http://www.bestbuy.com/site/olspage...CategoryId=pcmcat95100050004&id=1138084693793
cena: 2400$ + 150$ transport do polski (www.polamer.pl - dowoza pod dom w ciagu 4-6 tygodni) co daje mniej niz 8000 zl

*Polska
JVC HD-56ZR7U HD D-ILA
http://www.best-media.pl/product_info.php?products_id=3484
cena: 11150 zl

*Roznica: 3150 zl

*Wnioski:
- brak gwarancji no ale za 3000zl to mozna ten telewizor 5 razy naprawic a tyle razy sie nei popsuje zapewne :p
- przejsciowke do kontaktu (chyba w usa maja inne kontakty) kupi sie za 50 zl MAX wiec to nie problem
- czysty zysk ponad 3000 zl... a przeciez mzona wiecej zaoszczedzic np kupujac model 52 cale (niewiele mniejszy) za 2000$ czyli jakeis 6000zl (w tym samym sklepie co poprzednio) i zaoszczedzasz o 1000 zl wiecej na 4 calach (prawie niewidoczne zapewne)








takze... kupowal ktos w USA? bo oferta wydaje sie byc godna uwagi. Jakies obiekcje, rady, przezycia?

pozdrawiam :)
 

dnc

Moderator
VIP
No dobrze cena to cena, ale czy czasem nie trzeba bedzie przy odbiorze płacić cła!!!? To nie jest towar z EU wiec nie wiem jak się mają przepsi do tego? Wydaje mi się, ze ktoś powinien dowiedzieć się czy aby nie trzeba przy tak wartościowym sprzęcie zapłacić cło. Kto wie ile tego jest %?
 

cles

New member
Oczywiście, że trzeba doliczyć cło, koszty transportu i do tak otrzymanej sumy jeszcze naliczyć 22% vat . Chyba, że podać do deklaracji celnej inną wartość ale wtedy raz - to nie legalne, dwa nie mamy ubezpiezenia przesyłki na jej wartość rzeczywistą tylko deklarowaną.
I jescze jedno ceny podawane w USA są cenami netto. Należy doliczyć tzw sales tax , który mieści się w granicach 5-8% zależnie od miejsca zakupu.
NIestety nie jest różowo
 

torsen

New member
tak jak napisal cles - trzeba do ceny doliczyc tax, co do prezentu - ten wariant wchodzi tylko w gre w sytuacji gdy ma sie rodzine czy znajomego ktory kupi tv i go przesle jako prezent bo sklep wysylkowy nie zrobi takiej "uprzejmosci". Ale clo chyba moze byc nalozone nawet na prezent, gdyby takiego ryzyka nie bylo to elektroniczne prezenty kontenerami mozna by wysylac do PL.
I jeszcze odnosnie okazji - w stanach czesto robione sa super promocje na sprzet (komputery, telefony, aparaty cyfr itd) sa to kilkudniowe promocje gdzie mozna nabyc sprzet po naprawde rewelacyjnych cenach, a i tak ceny standardowe sa duzo kozystniejsze niz w PL co porownal Pazi.
A i jeszcze nasuwa mi sie pytanie czy taki prezent nie podlega zgloszeniu do urzedu skarbowego ;-)?
 

aztec

New member
Cały bajer polega na tym że żadnego cła nie trzeba płacić. Do tej pory amerykańskie sklepy nie chciały wysyłać nic do demoludów, a nawet jeśli to celnicy zawsze doliczali różne taxy na granicy. Wyjściem z sytuacji było kupowanie przez rodzinę w stanach (jeśli ktoś ma oczywiście) z późniejszą wysyłką wszystkiego jako gift. Ponieważ biznes nie znosi próżni pojawiły się firmy:
www.polamer.com
www.kupujwusa.com
www.shipsmartusa.com
pośredniczące w transakcjach.
Zasada działania? Kupujemy w hamerykańskim sklepie i jako adres doręczenia podajemy adres pośrednika. Kiedy przesyłka tam dociera jest wysyłanana (za opłatą) do nas przez osobę prywatną jako gift. Sprzęt dociera po 3-4 tygodniach, a my cieszymy się z nowej 60" plazmy za 3000zł :razz:

za Dziennikiem z 11.08.2006
 

apollo32

New member
Ludzie jaką przejsciowke do kontaktu chcecie kupic za 50 zloty?? Gdyby to bylo takie proste jak piszecie to dawno powstalo by 1000 firm specjalizujacych sie wsciagniu sprzetu ze Stanow tak jak to dzieje sie z samochodami..Zobaczcie na allegro sa jakies tanie tv z USA????..Pisalem pare postow wczesniej ze sama przejsciowka nie wystarczy bo ona obcina jedynie napiecie z 220 na 110 diodami co w zaden sposob nie wystarczy. Tu trzeba porzadnego transformatora a o taki w Polsce nie latwo. Napisze jeszcze raz..To nie jest takie proste jak myslicie i wam sie wydaje ze jest. Bylem w Stanach pytalem sprzedawcow, jedyne co polecili to kupno specjalnych telewizorow robionych fabrycznie po europe i takie moge wam polecic.....Chyba ze ktos odwazny chce na sobie wyprobowac i byc kozłem sa jacys chetni???
 

Ricardogo

New member
Ludzie czy wy macie nowe tv w domu?
na tabliczce mojego LG 42 jest 100-240V ~ 50/60 Hz to chyba jasne :) ,
co do podatku (tax) od paru miesięcy jest on bardzo mały lub zerowy, tak władza rekompensuje amerykanom podwyżkę paliwa.
A co do cła to w tym kraju wolna amerykanka :(
Jedyna obawa to serwis niestety nawet 30% oszczędności może niewystarczyć :( kilka pikseli i wysyłka za ocean.
 
Do góry