Zakupy u WEGATV na Allegro

mc_daniel

New member
Moi panowie jakiś czas temu juz udzielałem się we wątku KDF tylna projekcja,,, juz miałem kupić i okazało się, że wyszedł nowy model KDF-50E2010 no wiec zacząłem szukać. No i się natknąłem na allegro na pana Wegatv. Telefon i wio,, rozmowa zacząłem się targować, że po za allegro i tak dalej. Stanęło na 4700 i przesyłka pana Wegi. Była to środa i uprzejmie mnie powiadomił ze w piątek będzie sprzęt u mnie. Moi drodzy czytelnicy wyobraźcie sobie piątek prze siódmą rano telefon od pana z masterlink z zapytaniem, o której ma się u mnie stawić, bo ma przesyłkę dla mnie,,,, hmmmm myślę sobie jest git,, więc mówię poproszę w okolicy dwunastej godziny, pan powiedział, że dostosuje się do godziny i prosi o przygotowanie gotówki,,, i tu mały zong,,, 4920zł. Okazało się, że pan wega nic mi nie obniżył z ceny allegro ze o przesyłce nie wspomnę.. Ale cóż przyjechał sprzęt gra mam fakturę wszystko oki.
PS oczywiście, że zadzwoniłem ze miało być taniej jednak rozżalony głos oświadczył mi ze by musiał po kosztach sprzedać by utrzymać tą cenę. Ale myślę, że i tak dobrze w sklepach internetowych najniższa cena na stronie cenio była 4950 plus przesyłka.
Reasumując nie zawiodłem się, dostałem taki sprzęt jak chciałem bardzo szybko jedynie nie domówienie odnośnie ceny, ale i tak byłem przygotowany na wyższy wydatek, jeśli chodzi sprzęt TV.Nie jestem zawiedziony z wyboru tak sprzętu jak i sprzedawcy..
Pozdrawiam Daniel z Bydgoszczy.
 

Tanhauser

New member
mc_daniel napisał:
PS oczywiście, że zadzwoniłem ze miało być taniej jednak rozżalony głos oświadczył mi ze by musiał po kosztach sprzedać by utrzymać tą cenę. Ale myślę, że i tak dobrze w sklepach internetowych najniższa cena na stronie cenio była 4950 plus przesyłka.
Szczerze mówiąc odesłałbym kuriera w pieruny. Dałeś się złapać na klasyczny chwyt socjotechniczny.
 

mc_daniel

New member
Wiem ze to typowy chwyt ale przy tej kwocie 200zł pal licho. Co prawda pieszo 200 nie chodzą ale wszędzie indziej bym zapłacił jeszcze więcej .
 

Sober

New member
A więc jednak krętacz z tego gościa :( Trudno, trzeba będzie kupić gdzie indziej ten TV. Ja bym odesłał kuriera, jakby gość zapłacił za przesyłkę tam i z powrotem to by może nabrał normalnego nastawienia do klienta...
 

mc_daniel

New member
Co będę gadał, kupujesz coś o czym czytałeś ,, oglądałeś w MM parę tygodni a nawet miechów i stoi to u ciebie w przedpokoju a ja mam się kłócić o dwie setki , i tak przy dobrej cenie. Podjaranie wzięło górę i został :mrgreen:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
ten typ tak ma

mc_daniel napisał:
Podjaranie wzięło górę i został :mrgreen:

Takie ciemne typy na takie coś właśnie liczą - gdyby w grę wchodziły 3 lub 4 setki dalej byłbyś podjarany?
Takie zachowanie należy bezwzględnie tępić!!

Pozdrawiam Masta_J
 
Ostatnia edycja:

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
chwaliłem, chwaliłem a tu taku ***** ZONK !!!!!!
powiem szczerze że nie przyjąłbym tej przesylki - chodzi o zasady !!!!!!!!
Najlepsze jest to że nawet nie zadzwonil (Wega) i nie uprzedzil Ciebie (tylko pewnie dał cynk kurierowi żeby cię przygotowal ) o zmianach.

Ale niema tego złego ... , najważniejsze że ty jesteś zadowolony !!!!
A MY już wiemy lepiej co z niego za typ !!!!


***** - kobieta lekkich obyczajów, wykonująca najstarszy ponoć zawód świata :))))))

do ar2 - aż tak ostra cenzura ?????

ar2: PROSZĘ PANOWAĆ NAD JĘZYKIEM
 
Ostatnia edycja:

czaki

New member
Panie i Panowie czy kogoś ten człowiek okradł ?? chyba nie wiec nazywac go oszustem jest zbyt pochopne, tak wg mnie

druga strona medalu. to gdyby mowil "nie wiem" badz "niema" mial by natym interes ? bo watpie zeby facet mial hangar sprzetu rtv,

nastepnym powodem to zapewne sa pieniedze zeby miec trzeba wyłozyć,

a jeśli komus nie pasuje obsługa to trzeba ich w taki sam sposób potraktować , to działa :)

zawsze znajdzie sie ktos kto chce zarobić.
 

flipers

New member
WegaTv - porażka!!

Witam!
Szczerze odradzam zakup poprzez Allegro!! Gość sprzedaje np. TV LCD których aktualnie nie posiada od ręki a przez tel. czy emial wciska ludziom ciemnotę że "Tak oczywiście proszę przyjechać, TV już czeka na Pana/Panią" - ja się na to nabrałem i przejechałem pół Polski żeby odebrać go osobiście, i co odebrałem?? - powietrze!!
Nie polecam tego sklepu, facet sprawia wrażenie że to jego sklep jest dla nas a nie my dla niego!! Cwaniak któremu ewidentnie nie zależy na kliencie.
Jeżeli chcecie coś tam kupić to zastanówcie się dwa razy, bo komentarze które ma wystawione na Allegro nijak się mają do rzeczywistości!!
Zresztą sam sklep też wygląda troszkę inaczej niż na zdjęciach - jeden wielki bałagan!!
PRZESTRZEGAM!!
 

derykus

New member
ODRADZAM: WEGATV z Oleśnicy pod Wrocławiem.

Powody: (niech urzeknie Was moja historia)

Kolejny raz, tym razem osobiście doświadczyłem spełnienia się przysłowia "mądry Polak po szkodzie"
W styczniu na Allegro wyszukałem TV Toshiba Regza 47z3030DG w rewelacyjnej wtedy cenie niewiele ponad 7000. Sprzęt sprzedawała WegaTV... Po otrzymaniu zapewnienia, że oczywiście sprzęt posiada polską gwarancję, honorowaną w polskich punktach serwisowych Toshiby, zdecydowałem się na zakup z pobraniem kurierskim... Oczywiście nie dało się zamówić telewizora przez aukcję na Allegro (numer z aukcją prywatną do której i tak nikogo nie dopuszczamy - po prostu tania reklama sklepu, nic więcej), zamówiłem telefonicznie... Po dwóch godzinach otrzymałem numer przesyłki kurierskiej i drugiego dnia kurier przywiózł do mnie nowiutką, zapakowaną wzorcowo Tośkę... Sprawdziłem zawartość kartonu, nawet udało mi się ją w obecności kuriera podłączyć... Wszystko działało wyśmienicie... Zapłaciłem i pożegnałem się z kurierem... Miałem super telewizor...!!! W kartonie był komplet dokumentów (faktura VAT, instrukcje w 153 językach i coś co miało być gwarancją, a przypominało jakąś śmieszną kserówkę z niewpisanym numerem seryjnym ale z pieczątką i podpisem sprzedawcy)

I w tym momencie ktoś zapyta: "No to o co Ci chodzi???" Wzorowa transakcja, wszystko co chcesz masz... Otóż, nie - nie mam... Dzisiaj nie mam mojej własności i powoli tracę nadzieję, że ją kiedykolwiek zobaczę... Dlaczego??? Poczytajcie dalszą część mojej opowieści...

Mniej więcej po miesiącu używania, coś się zepsuło... Całkowicie zgasła matryca... Był dźwięk, nie było obrazu... Cóż, pomyślałem - to tylko elektronika ma prawo się zepsuć... Na drugi dzień zawiozłem tośkę do serwisu... Została przyjęta na podstawie tylko faktury zakupu, nikt nie żądał ode mnie gwarancji... Po trzech dniach, a więc jak dla mnie w ekspresowym tempie odebrałem telefon z serwisu, że po konsultacji z niejakim p. Łysoniewskim z Serwisu Centralnego i przebadaniu mojej tośki, nie podejmują się naprawy gwarancyjnej, należy mi się wymiana detaliczna u sprzedawcy. Taki sam przypadek jak Norbunia przedstawiony na innym forum o HDTV (nawet konsultant ten sam). Otrzymałem stosowną ekspertyzę w dwóch egzemplarzach i zamówiłem kuriera wprost do siedziby serwisu, żeby nie wozić w tę i z powrotem... Oczywiście zadzwoniłem też do WegaTV i poinformowałem o sytuacji... Osoba, która odebrała telefon potwierdziła, że oczywiście wymienią mi telewizor na nowy w ciągu kilku dni, bo teraz "nie mają na stanie". Nie chciałem i nie chcę zwrotu gotówki bo telewizor bardzo mi odpowiadał...

I TERAZ DOPIERO ZACZĘŁY SIĘ SCHODY... Następnego dnia zadzwoniłem do WegaTV upewnić się, że telewizor dotarł... Dotarł... Zapytałem się, kiedy mogę spodziewać się nowego telewizora... Pan (zadaje się Paweł) powiedział, że najpierw musi go oddać do serwisu... Zdziwił się i przyznał że nawet nie zaglądał do kartonu w którym była ekspertyza... Zajrzał i przyznał rację, że skoro tak, to oni mi wymienią ale ponieważ "nie mają na stanie" a jest dwa dni do świąt wielkanocnych to mam zadzwonić zaraz po świętach... Co też uczyniłem, zadzwoniwszy we środę (wtorek zostawiłem im na "rozruszanie" sklepu po świętach)... Miły głos poinformował mnie, że "dzisiaj już nie wyślą ale w czwartek na pewno i mam zadzwonić jutro aby uzyskać numer przesyłki kurierskiej"... Zadzwoniłem w czwartek około godz. 16.00. Pan poinformował mnie, że właśnie wysłali ale prosi, żebym zadzwonił około 18.00 to poda mi numer przesyłki... Około 18.00 nikt nie odbierał ani stacjonarnego ani komórki lub numer był co chwilę zajęty (zdaje się, że mój numer był już "naznaczony" i nie odbierano telefonów ode mnie).
W piątek zadzwoniłem znowu i o dziwo dodzwoniłem się... Pracownik, który odebrał telefon przekazał słuchawkę p. Pawłowi, który rzucił tylko że nie ma teraz czasu i mam zadzwonić później po czym odłożył słuchawkę... Po kilku godzinach dodzwoniłem się na komórkę p. Pawła i ten obiecał że zaraz smsem wyśle mi numer listu kurierskiego... I za chwilę faktycznie otrzymałem smsa - następującej treści: "Nr listu 01641###se. Będzie u pana w poniedziałek. Proszę o zrozumienie"... Coż, pomyślałem - chłopy mają duży przerób, coś im się pokręciło i wysłali dopiero dzisiaj... No trudno, straciłem tylko jeden dzień pracy, gdzie musiałem wziąć wolne czekając na kuriera który nie dotarł bo nie miał z czym... Wezmę i drugi w poniedziałek... A co...??? Stać mnie!!! Niestety nie dawało mi spokoju, że "tracking" przesyłki na stronie DPD (dawny masterlink) uparcie wyrzucał, że podano błędny numer przesyłki lub przesyłka nie została jeszcze dodana do bazy... Weekend - pomyślałem... Zaczekam... W poniedziałek rano na pewno już będzie w bazie firmy kurierskiej i będę mógł śledzić jak zbliża się do moich drzwi... MOJA TOŚKA!!!
Teraz jest poniedziałek, godzina 22.30 a ja nadal patrzę na stelaż na którym powinna wisieć moja własność za ciężko zarobione 7000zł... Dlaczego nie wisi??? Bo nie dotarła... Ani DPD ani ich pracownik, nic nie słyszeli o tej przesyłce a "tracking" z uporem maniaka wyrzuca ten sam komunikat co poprzednio...
Oczywiście dzisiaj rano wysłałem do p. Pawła smsa (bo cały czas było zajęte) o następującej treści: "Prawdopodobne podał mi Pan błędny numer list przewozowego. W DPD nic nie wiedzą o przesyłce o tym numerze. Proszę o sprawdzenie i podanie prawidłowego numeru". Po mniej więcej godzine odebrałem telefon (huuuurrrraaaa!!!!) od rzeczonego p. Pawła, który zachowując się jakby o niczym nie wiedział i wypytawszy mnie po raz kolejny o wszystkie szczegóły, stwierdził że "myśmy wysłali w piątek i może faktycznie podałem Panu zły numer, za chwilkę sprawdzę i oddzwonię"... Nie oddzwonił... Zdołałem się dodzwonić po dwóch godzinach na stacjonarny, gdzie kolejny pan (z którym na pewno już nie raz rozmawiałem) znowu udał, że nie wie o co chodzi w sprawie i zażądał opisania problemu, po czym zapewnił, że "już zaraz skontaktuje się z szefem i on na pewno oddzwoni do mnie i poda tak upragniony przeze mnie numer"... Nikt nie zadzwonił... Około 17.30 udało mi się po kilkunastu próbach (permanentnie zajęty numer komórki) dodzwonić do p. Pawła, który poinformował mnie znów bardzo grzecznie, że zajmował się czymś innym i w ciągu 10 minut oddzwoni i poda numer przesyłki... I oczywiście... NIE ODDZWONIŁ...!!!! Dzwoniłem jeszcze kilkakrotnie i około 19.00 udało mi się "wstrzelić" pomiędzy nieustannie rozmawiającego p. Pawła. Ten jednak poznawszy mój głos od razu odłożył słuchawkę i wyłączył telefon...

Wykonałem następny telefon... tym razem do zaprzyjaźnionej kancelarii adwokackiej... Podjęli się sprawy!!! Od jutra zaczynają... Najpierw postarają się załatwić sprawę polubownie... Ale czy ja wiem...??? Czy to się tak skończy???

I co? Urzekła Was moja historia...??? Ja jestem u kres sił... I to nie dlatego, że nie mam mojej własności... Ale z powodu w jaki jestem traktowany przez właścicieli???/pracowników??? WegaTV. To jakaś schzofrenia... W najczystszej postaci... Albo zwykłe oszustwo... Chętnie poznam Wasze opinie, szczególnie opinie osób, które miały podobne przejścia z WegaTV i mogą się podzielić swoimi doświadczeniami z ww. panami...

pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ja mam na temat takich "drobnych cwaniaczków" ugruntowaną opinię i strategię ale ona się nie nadaje do opisania publicznie.Takich pajacy trzeba tępić a coraz większa konkurencja tylko nam w tym pomoże.Problemem jest jednak duża tolerancja krajanów dla takich naciągaczy i niskie wymagania większości klientów.Na zachodzie jak ktoś zarabia i za coś płaci to ta jego kasa to świętość a u nas "wielki Pan" sprzedawca w mniemaniu wielu klientów jest panem i władcą i robi wielką łaskę że raczy wogóle coś nam sprzedać.ZEBY UNIKNąC TAKICH SYTUACJI POLECAM KUPOWAC U KIKIEGO.PROFESJONALNE I BEZPROBLEMOWE PODEJSCIE DO KLIENTA CZYLI PEłEN LAJT.

ps napisz DERYKUS co tam wyszło z tej sprawy bo mam nadzieje ze ten tivik Ci w zębach koleś przyniesie i jeszcze ładnie przeprosi i dołoży jakąś rekompensate bo jak będzie tak w gume walił to wróże mu szybki koniec.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak tak czytam to aż mi się nie chce wierzyć, że takie rzeczy się obecnie jeszcze dzieją...

Rozumiem, że masz daleko do niego żeby się przejechać i "porozmawiać".

Pozdrawiam,
 

01959

New member
zakupy w WEGATV z Olesnicy

Witam wszystkich na forum. Chcialbym sie wypowiedziec na temat zakupow w sklepo-hurtowni WEGATV z Olesnicy pod Wroclawiem.
Z gory zaznaczam ze nie jest to kryptoreklama a tylko przekazanie faktow ktore mialy miejsce ( wszystko jest do sprawdzenia ).
Jakis czas temu zainteresowalem sie telewizorem lcd Toshiba 37Z3030 i bylem bliski decyzji o jebo zakupie. Ale gdy sie pojawil model 40ZF355 ( ten model ma podobne wymiary co Z a inny do mojej wneki sie nie zmiesci) zdecydowalem po dluzszym porownaniu tych modeli na zakup ZF.
I teraz konsternacja. Gdzie kupic zeby nie narobic sobie potem klopotow.
Przegladalem rozne fora w poszukiwaniu uczciwego solidnego i rzetelnego sprzedawcy. Wyznaczylem kryteria takie jak.

-gwarancja orginal Toshiba Polska
-dowod zakupu orginal
-zaplata u mnie w domu po sprawdzeniu lcd
- dostarczenie kurierem danego dnia o ustalonej godzinie
Droga selekcji wybralem paru sprzedawcow wsrod ktorych byla WEGATV.
Ale czytaja post DERYKUSA z 31-03-2008 bylem lekko mowiac zaniepokojony zeby nie powiedziec przerazony. Chociaz prawde mowiac bylo tez sporo opini pozytywnych o tym sklepie a ze maja jedne z najlepszych (jak nie najlepsze ceny) postanowilem sprawdzic ten sklep i przekonac sie gdzie lezy prawda. Wiadomo ze "jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil"
Zadzwonilem do Wegatv i telefon odebral pan Wojtek ktory prowadzil mnie przez caly czas dopinania tranzakcji. Zeby nie przeciagac i nie zanudzac powiem tylko ze co ustalilem z p. Wojtkiem bylo zrealizowane w 100%
Ze wzgledu na odleglosc nie moglem sam go obejrzec przed zakupem ale p. Wojtek obiecal ze wszystko osobiscie sprawdzi i dopilnuje zeby bylo OK.
Obiecal ze telewizor bedzie sprawdzony przed wyslaniem pod wzgledem technicznym ( kolor kontrast barwa bad pixele odbior SD ) i przygotuje odpowiednie dokumenty.
Dzien przed dostawa po telefonie od kuriera ustalilismy godzine spotkania
Telewizor zostal dostarczony sprawnie calo zapakowany z kompletem wymaganych przez serwis dokumentow.
Nie wspomne ze po wlaczeniu i ustawieniu parametrow( korzystalem z ustawien kolegi GILEK - DZIEKI) telewizor gra przepieknie jak bajka. Ale to temat na inny post.
Na zakonczenie chcialem jeszcze raz podziekowac Panu Wojtkowi Goralczykowi ( chyba sie nie obrazi ze podaje nazwisko ale w dobrej wierze) Z firmy WEGATV za uczciwe rzetelne solidne i profesjonalne podejscie do mojego zakupu.
Tak powinno byc zawsze i wszedzie. Polecam goraco zakupy w /w firmie.
Ja sie na nich nie zawiodlem i jestem bardzo zadowolony.:eek:k:
 

tomek1948

New member
Uwaga Dla Wszystkich

Sklep WEGATV to banda oszustów!!! Nie jestem konkurencją lecz zwykłym kupującym. Kupiłem TV u nich w firmie przez allegro. Dostałem TV uszkodzony. Tv zostal wymieniony dopiero po około 2 tyg, ale mało tego zostałem obziązony kosztami wysyłki - uwaga 150 zł!!!! Skandal!!! Paczka nie została odebrana. Teraz ma straszne problemy aby odzyskac pieniądze. Dzwoniąc do szefa ten ciagle mowi ze juz wysłał ale jak ich nie było tak nie ma. Nie chce nawet wysłac potwierdzenia ze zostały wysłane. Sprawa została zgłoszona na policję!!! Jak ktoś chce kupić sobie telewizor to niech nie robi tego w tym sklepie!!!
 

soliver11

New member
uwaga na oszusta Pawła R. który jest prezesem zarządu firmy "zając" (właściciel sklepu wega tv) z oleśnicy. Jezeli lubicie ryzyko i macie chęci na dalsze ewentualne problemy z człowiekiem dla którego liczy się przede wszystkim jak wyrolować klienta to probujcie. Ja sie już przekonałem na własnej skórze...
 

Misiolbn

New member
Witam, chciałem kupić Soundbara Q90r od Wega TV (raty 0%) przez allegro. Pytałem sprzedawcy i podobno dystrybucja EU na PL i gwarancja ma normalnie działać w PL. Czy ktoś coś wie ? Dałem ciała bo mialem ofertę na tego soundbara z Brand store Samsunga za 4500 z ratami 0% i nie wzialem... teraz dają mi oferte za 5k ;/
 

MusiC

Member
Myślałem u nich o zakupie Słuchawek Bang&Olufsen Beoplay H9i cena bardzo atrakcyjna , mailowo potwierdzili że towar fabrycznie nowy, komentarze też same pozytywy poza jednym, trochę dziwne jak na tak długi staż na alledrogo. Cena atrakcyjna ale w xkom 100 pln drożej i wyraźnie zaznaczone że outlet. Faktycznie sklep do d... ? pytam bo kilka dni temu jeden z sprzedawców zapewniał mnie że sprzedaje mi nie używane Zidoo X20 pro , a po odebraniu przesyłki okazało się że sprzęt nie działa, na szczęście szybko kasę oddali.
 

MusiC

Member
Myślałem u nich o zakupie Słuchawek Bang&Olufsen Beoplay H9i cena bardzo atrakcyjna , mailowo potwierdzili że towar fabrycznie nowy, komentarze też same pozytywy poza jednym, trochę dziwne jak na tak długi staż na alledrogo. Cena atrakcyjna ale w xkom 100 pln drożej i wyraźnie zaznaczone że outlet. Faktycznie sklep do d... ? pytam bo kilka dni temu jeden z sprzedawców zapewniał mnie że sprzedaje mi nie używane Zidoo X20 pro , a po odebraniu przesyłki okazało się że sprzęt nie działa, na szczęście szybko kasę oddali.
Olałem ten sklep i bajki że ma znajomosci... na iSpot cena fabrycznie nowych 1199,25
 
Do góry