Jak podłączyć 2 źródła component do 1?

Basstech

New member
Witam serdecznie.

Mam problem. :( Otóż posiadam tv lcd JVC LT26C50 (jeszcze raz dzięki KIKI :)) z 1 wejściem component. Chciałbym podłączyć do niego dvd oraz snazio hd player. Obydwa wyjściami componentowymi. Sami rozumiecie, że nie mam ochtoy bawić się w wypinanie i wpinanie kabelków. Czy istnieje jakiś switcher sygnału component? Jakie może być inne rozwiązanie? Z góry dziękuję.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
a posiadasz moze amplituner kina domowego, ktory ma 2 wejscia component in i jedno component out?
jesli tak, to podlacz przez niego.
 

Basstech

New member
No właśnie niestety mój amplituner nie posiada takiego zestawu gniazd. A to właśnie załatwiłoby całą sprawę. Macie jakieś inne pomysły? Ewentualnie gdzie mógłbym zapytać?
 

szpigiel9

New member
czy mógł byś dokładniej opisać co to jest ten przełącznik na czym to polega jak wygląda i gdzie to można ewentualnie kupić, bo też mam problem z takim podłączeniem. Dzięki:(
 

maxpoll

New member
Ja się dopiszę do wątku , otóż czy poprzez podłączenie sygnału component przez amplituner nie ma osłabienia sygnału i czy nie traci on na jakości , przecież wiemy że jest to sygnał analogowy , a każdy taki sygnał traci na jakości poprzez złączki przełaczniki i inne dodatkowe przejscia ,
 

Tom0000

New member
Czy to znaczy , ze nie ma telewizorow hdready z 3ma wejsciami HDMI ?

Policzmy :
- dvd
- tuner satelitarny
- komputer
- konsola do gier
- byc moze kablowy
- byc moze dvbt

Na chwile obecna prawdopodobne jest miec do 4rech z tej listy. Czy nowoczesny telewizor nie jest zbyt drogi na zabawe przelacznikami ? Pewnie manualnymi ?
 

Wuwo

New member
Niestety, wszystkie są manualne - jednak lepsze to niż przełączanie kabelków :mad: Są to przełączniki do przewodów typu RCA, zwanych też cinch (m. in. component), a nie do HDMI. Chociaż to fakt, że jeszcze nie udało mi się spotkać odbiornika TV z więcej niz jednym wejściem HDMI. Więc pewnie pojawienie się "przełączników" :rolleyes: do cyfrowych gniazd HDMI to tylko kwesia czasu.
 

dimas

New member
hmm rozumiem ze chcesz podlaczyc COMPONENT czyli Y Pb Pr a nie widze takich wejsc w tych przelacznikach chyba ze chcesz sie posluzyc wejsciami audio L R jezeli tak to mysle zr sygnal sie oslabi mialem kiedys taki przelacznik na scart jakosc byla fatalna
 

Wuwo

New member
Zgadza się :) - myślę właśnie o podłączeniu trzech wtyków RCA do tychże gniazd (1x video, 2x audio). Wiem, że przeznaczeniem tych audio jest przenoszenie dźwięku, ale co innego wykombinować? Sprzedawca niby poleca, że przełączniki mogą służyć do łączenia zarówno audio jak i video, więc może nie jest tak fatalnie... Bo ciągłe przełączanie kabelków to czysta masakra.

Chyba żeby sobie samemu zrobić rozgałęziacz - polutować 3 pary przewodów: 1 wtyk RCA i do niego 2 albo 3 gniazda RCA. Niby obciach, ale może jakość będzie działać.
 

dimas

New member
dobrze by bylo taki cus na probe miec zeby sprawdzic jak sobie poradzi.ale mysle ze jezeli na rynku jeszcze nie ma takich przelacznikow na component to nie jest to wina rynku.tylko jest to spowodowane czyms innym.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
jaki problem?

dimas napisał:
dobrze by bylo taki cus na probe miec zeby sprawdzic jak sobie poradzi.

jaki problem?
Kupujesz u Rumunka i masz 10 dni na testowanie, nie pasi to oddajesz, proste jak metr sznurka w kieszeni ;-)

Pozdrawiam Masta_J
 

czago

Banned
Witam,
zainteresował mnie wątek dotyczący HDMI. Jak podłączyć 2 urządzenia, na wyjściu których jest możliwy sygnał HD (np. odtwarzacz DVD HD i tuner TV sat) do odbiornika z tylko jednym wejściem HDMI? Czy istnieją jakieś przełączniki sygnału dla połączeń HDMI?
 
Do góry