MM a MM Nie zawsze to samo

xroma

New member
Jak w temacie. Mieszkancom Poznania i okolic polecam MM w King Krosie. Ceny znacznie nizsze niz w M1. Największe róznice ( procentowo ) mozna zauwazyc na Plytach DVD i CD. Tylko towar "Gazetkowy" jest w tych samych cenach w obu MM. Swoją drogą dziwna polityka cenowa. Zwłaszcza ze te dwa Markety dzieli 10 KM.
 

Piopio

New member
Zgadzam się - MM różnią się cenami.
Na Śląsku mamy 3 MM - najdroższy to Katowice, potem Zabrze, najtańszy jest w Chorzowie.
Różnica w cenach produktów od 200 do 500 zł.
Oczywiście z gazetki ceny są sztywne.

pzdr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Mam pytanko, gdzie jest ten drugi MM w Poznaniu bo M1 to wiem gdzie, a przy okazji zobaczył bym co w trawie piszczy.
 

nowy66

New member
Drugi MM jest w King Cross Marcelin, ul. Bukowska, kierunek na lotnisko Ławica. Tam jest teraz Sharp 37 GD7E za 8999! (przynajmniej jeszcze wczoraj był)
pzdr
 

pawelr

New member
MM zawsze kombinuje

Pytałem w MM sprzedawcy w Warszawie czemu na głupiej suszarce lub maszynce do strzyżenia rożnice są do 100zł!!! Odpowiedział że każdy MM sam ustala ceny mimo iż są jedną siecią. Jedynie na promocje gazetkowe wszyscy mają te same ceny, ale w rzeczywistości chodzi o to że naprawdę tych produktów(najwięcej przecenionych lub najatrakcyjniejszych) mają po kilka sztuk a jak się skończą to proponują inne modele lub te same ale już po normalnej cenie.
Dużo to zawsze mają czajników EDEK po 29,90 które i tak się psują.
Ja mam już wyrobione zdanie o nich, jeżeli są w "bogatszej" dzielnicy to są drożsi, a jeżeli w biedniejszej i gdzieś dalej na uboczu to ceny są niższe.
 

akab

New member
różnica cen

witam jesli chodzi o politykę cenową to prawda że ceny są różne a wynika to z tego że tak jak przdmówca napisał każdy sklep ustala swoje ceny jedynie ceny na promocyjne artykuły z gazety lub katalogu muszą być takie same pracuję w takim sklepie aczkolwiek sprzedajemy meble (nazwy nie podaję z wiadomych powodów ) i jest tak samo kazdy kierownik sklepu ma prawo do ogłaszania i ustalania swojej polityki cenowej na WYBRANE artykuły ps. szkoda ze w sklepie w którym pracuję nie ma rtv natomiast jest agd i przeceniamy je z ekspo o 50 % a i tak nie ma za wielu chetnych a szkoda bo warto
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Różnica cen jest ogromna. Dwa tygodnie temu, podczas wyprzedaży w MM postanowiłem rozejrzeć się za amplitunerem H/K AVR 335. Wiedziałem, ze jego ceny normalnie oscylują z granicach 3 kzł, ale miałem nadzieję na wyprzedaży upolować taniej. Wyniki:
1. Czeladź: był 335 za 3099 - uznałem, że szukam dalej.
2. Katowice: był tylko 130, powiedzieli, że mogą sprowadzić na zamówienie 335 za 3500 lub 435 za 4500.
4. Rybnik - kupiłem 435 za 2699 zł.
I co tu jest nie dla idiotów?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Sharp 32BV9 w MM w Poznaniu (ul. Szwajcarska)

Wybierając LCD wielokrotnie odwiedzałem ten sklep. Byłem zainteresowanay ww. Sharpem, ale go nie było. Kupiłem za nieco mniej niz 5tys. zł. Jestem zadowolony. Wczoraj odiewdziłem ów sklep "dla idiotów" i ...jest 32BV9 za...............7499 zł :D Cena z sufitu.
 

sitek

New member
gatar napisał:
Wybierając LCD wielokrotnie odwiedzałem ten sklep. Byłem zainteresowanay ww. Sharpem, ale go nie było. Kupiłem za nieco mniej niz 5tys. zł. Jestem zadowolony. Wczoraj odiewdziłem ów sklep "dla idiotów" i ...jest 32BV9 za...............7499 zł :D Cena z sufitu.
Co do cen to niestety nigdy MM nie wygra z internetem, ale jak ktos z Was chce zobaczyc sprzet, obejrzec jak gra to gdzie idzie? oczywiscie do sklepow RTV, miedzy innymi MM, a prad, pracownicy, koszty inne powoduja, ze maja ceny takie a nie inne(sklep internetowy albo siedziby nie ma albo zajmuje 5m2)
Jesli chodzi o dwa lub wiecej sklepow w tym samym miescie to wyglada to tak, ze np: dnia X pierwszy market zamawia TV za 1000zl, a za kilka dni drugi market zamawia ten sam TV, ale jego cena juz spadla o 50zl, wiec i sprzedaje go taniej.
Ale nie oszukujmy sie, ani MM, ani inne sklepy nie sa instytucjami charytatywnymi i musza poprostu zarabiac.
 

wojtasz

New member
pawelr napisał:
Pytałem w MM sprzedawcy w Warszawie czemu na głupiej suszarce lub maszynce do strzyżenia rożnice są do 100zł!!! Odpowiedział że każdy MM sam ustala ceny mimo iż są jedną siecią. Jedynie na promocje gazetkowe wszyscy mają te same ceny, ale w rzeczywistości chodzi o to że naprawdę tych produktów(najwięcej przecenionych lub najatrakcyjniejszych) mają po kilka sztuk a jak się skończą to proponują inne modele lub te same ale już po normalnej cenie.
Dużo to zawsze mają czajników EDEK po 29,90 które i tak się psują.
Ja mam już wyrobione zdanie o nich, jeżeli są w "bogatszej" dzielnicy to są drożsi, a jeżeli w biedniejszej i gdzieś dalej na uboczu to ceny są niższe.

BZDURA WSZĘDZIE ZDZIERAJĄ Z IDOTÓW RÓWNO. PORÓWNAJ SOBIE BYLE JAKI MAŁY SKLEP KOMPUTEROWY I RTV. CENY ŚREDNIO O 20% NIŻSZE. DLATEGO TO JEST SKLEP DLA IDIOTÓW, HEHEHE.

PROSTA ZASADA - MAŁE SKLEPY ZAWSZE BĘDĄ TAŃSZE - MARKETÓW NIE STAĆ NA NISKIE CENY !!!!!
 

wojtasz

New member
sitek napisał:
Co do cen to niestety nigdy MM nie wygra z internetem, ale jak ktos z Was chce zobaczyc sprzet, obejrzec jak gra to gdzie idzie? oczywiscie do sklepow RTV, miedzy innymi MM, a prad, pracownicy, koszty inne powoduja, ze maja ceny takie a nie inne(sklep internetowy albo siedziby nie ma albo zajmuje 5m2)
Jesli chodzi o dwa lub wiecej sklepow w tym samym miescie to wyglada to tak, ze np: dnia X pierwszy market zamawia TV za 1000zl, a za kilka dni drugi market zamawia ten sam TV, ale jego cena juz spadla o 50zl, wiec i sprzedaje go taniej.
Ale nie oszukujmy sie, ani MM, ani inne sklepy nie sa instytucjami charytatywnymi i musza poprostu zarabiac.

POWODZENIA Z OKAZJONALNYMI ZAKUPAMI W SKLEPACH INTERNETOWYCH. JESTEŚ PEWIEN ŻE TEN SKLEP ISTNIEJE, CZY PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ, CZY NIE WYSTAWIŁ FAKTURY PRZEZ FIMĘ KRZAK? JEŻELI TRAFIŁEĆ NA JEDEN Z W/W TO OBYŚ NIE MIAŁ KONTAKTU Z SERWISEM PRODUCENTA.
 

gatar

Active member
Bez reklam
sitek napisał:
Ale nie oszukujmy sie, ani MM, ani inne sklepy nie sa instytucjami charytatywnymi i musza poprostu zarabiac.
Znam (przynajmniej tak mi sie zdaje) reguły rynku. Ale taka różnica, moim zdaniem świadczy o b.dużej marży w MM (przynajmniej na ten produkt). Oczywiście mają również towary dośc tanie, zwłaszcza z tych swoich gazetek.
Marketingowo wyrobili sobie markę sklepu taniego. Fakycznie tani nie są.
Dużą ich zaletą jest mnogość towaru.
 

wojtasz

New member
W GAZETCE SĄ NISKI CENY DWA RAZY DO ROKU. WYSTARCZY PRZEANALIZOWAĆ CENY PRZEZ TEN OKRES.

NIE MA CO SIE OSZUKIWAĆ TO JEST SKLEP DLA IDIOTÓW !!!!
JEŻELI KTOŚ REKLAMUJE ŻE JEST COS TANIE A FAKTYCZNIE JEST DROGIE TO MOŻE TO KUPIĆ JEDYNIE IDIOTA
jEŻELI SKLEP REKLAMOWAŁ SIĘ ZE MA NAJWIEKSZY WYBÓR, MOZLIWOŚĆ PRZETESTOWANIA ITP - BYŁBY OK I SZANOWAŁBYM JEGO KLIENTÓW
 

gatar

Active member
Bez reklam
Nie krzycz Wojtasz. !!!

Wojtasz --> drugi Twój post pisany WIELKIMI literami. To oznacza, że krzyczysz. Nie warto. Lub lepiej......naduś "caps lock" :)
Przepraszam, że NTG.
 

shat

New member
Hello, hello...

Nie zawsze ceny w Internecie sa nizsze niz w MM... Ja moj LCD Philips 37PF5320/10 kupilem w MediaMarkt w Pazdzierniku 2005 roku za 5060 pln (faktycznie byla to wyprzedaz rozpoczeta w piatek ja kupilem w niedziele godzine przed zamknieciem sklepu). Cena w Internecie tego modelu oscylowala w granicach >7000 pln a w ElektroWorld w grudniu 2005 roku widzialem go za 8000 pln...

Takze moim zdaniem gdy chcemy cos kupic musimy poprostu wszedzie poszukac a i przy okazji troche sie potargowac...

PZDR
:cool:
 
Ostatnia edycja:

wotan66

New member
wojtasz napisał:
BZDURA WSZĘDZIE ZDZIERAJĄ Z IDOTÓW RÓWNO. PORÓWNAJ SOBIE BYLE JAKI MAŁY SKLEP KOMPUTEROWY I RTV. CENY ŚREDNIO O 20% NIŻSZE. DLATEGO TO JEST SKLEP DLA IDIOTÓW, HEHEHE.

PROSTA ZASADA - MAŁE SKLEPY ZAWSZE BĘDĄ TAŃSZE - MARKETÓW NIE STAĆ NA NISKIE CENY !!!!!

piękna zasada, powinieneś napisać podręcznik z ekonomi handlu :p
 

lipa_ml

New member
zasadniczo sie zgadzam ale sie bardzo zdziwiłem jak zobaczyłem jaką promocje na lg lc2r zrobili w tym tygodniu w mm w poznaniu: za 32 cale 2789 zł a za 37 cali 4099 zł to dosc tanio i chyba w sieci taniej sie nie znajdzie. promocja trwa 4 dni. ale tak jak pisałem kilka postów wyżej 1 produkt w dobrej cenie a następne 50 w koszmarnej wiec ja dadal obstaje ze MM nie jest w cale tanie
 

bio_hazard

New member
sadzac po wielce profesyjonalnych opisach sprzetu w ich gazetce reklamowej, odnosze czasem wrazenie, ze jesli jakis dobry produkt jest rzeczywiscie tanszy to... przez pomylke ;)

jednakowoz - jesli kogos nie stac na wywalenie od reki np. 5 kawalkow na TV czy inny sprzet, to ichnie raty 5% nie sa znowu wcale taka zla alternatywa...
 

gatar

Active member
Bez reklam
bio_hazard napisał:
jednakowoz - jesli kogos nie stac na wywalenie od reki np. 5 kawalkow na TV czy inny sprzet, to ichnie raty 5% nie sa znowu wcale taka zla alternatywa...

Oczywiście. Kupiłem 2 lub 3 razy jakiś produkt w cenie nie wyższej niz z netu na raty 3x0%. To sie opłaca. Trzeba po prostu szukać, liczyć i wybierać. Ogólnie nadal uważam,że MM nie jest tani.
 
Do góry