X-kom

xeo151

New member
Bez reklam
Kupowałem laptopa. Nie wiem czy w innych sklepach tak jest, ale w X-komie podoba mi się możliwość kupienia laptopa bez systemu.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W przeszłości kupiłem lapka poprzez alle.... z odbiorem osobistym w sklepie. Transakcja przebiegła sprawnie więc nie dawno powtórzyłem zakup. Wszystko ładnie pięknie , ale popełniłem błąd , a mianowicie wierząc że laptop ( jak poprzednik) nówka pobieżnie przy sprzedawcy sprawdziłem matrycę , zapłaciłem i wróciłem do domku. Idąc na nockę nie uruchomiałem ( brak czasu) lapka , a rodzince której jednak mój zakup pod względem ; funkcjonalności i firmy; przyjeła nie zbyt przychylnie zapowiedziałem że następnego dnia dokładnie jeszcze raz przemyślę zakup. Po tym jak poczytałem na temat firmy i wykonaniu tego modelu zadzwoniłem do X-kom i zapytałem o możliwość wymiany na inny model innej firmy i po pozytywnej odpowiedzi pojechałem do sklepu.
Tu przestrzegam wszystkich potencjalnych klientów SPRAWDZAJCIE dokładnie każdy centymetr sprzętu ponieważ możecie mieć trudności z oddaniem czy jak w moim przypadku próbą wymiany. Sprzedawca najpierw sprawdził czy był instalowany W8 , a następnie poszukał ;szmatki; którą zaczął perfekcyjnie centymetr po centymetrze przecierać obudowę i ....znalazł dwie ryski które zadecydowały o nie możliwości wymiany. Na nic moje tłumaczenie o nie możliwości uszkodzenia przez moją osobę ( jak również rodzinę) i że ryski pewnie były w chwili sprzedaży . Jedyną możliwością zamiany była najpierw ekspertyza ich serwisu (bez daty wykonania ekspertyzy) i ewentualna przyjęcie ale po obniżonej cenie. Pomyślałem ...i podziękowałem , ale oni ........stracili we mnie klienta. Wiem że mogę mieć pretensje do siebie dlatego przestrzegam sprawdzajcie zakupywane sprzęty.
Na marginesie to nie do końca jestem pewien o całkowitej ;nowości ; zakupionego laptopa ponieważ bateria jakoś dziwnie ma ;luzy ; mimo dokładnie zamkniętych zabezpieczeń.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Załóżmy ze Tobie by przyjęli tego laptopa, a ja bym przeszedł za pare dni po tem sam model. Ciekawy jestem, czy sprzedawca by poinformował o tym ze laptop jest z zwrotu?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No może i nie musi, ale kupując za granica (a czynie to od 10lat na ebayu) zawsze jest adnotacja jak jest z zwrotu, mimo ze sam produkt jest faktycznie jak nowy ;)
Zawsze to lepiej wiedzieć czy ktoś smyrał wcześniej klawiaturę, albo może faktycznie lepiej nie wiedzieć? ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Załóżmy ze Tobie by przyjęli tego laptopa, a ja bym przeszedł za pare dni po tem sam model. Ciekawy jestem, czy sprzedawca by poinformował o tym ze laptop jest z zwrotu?

Mysle ze nie ma szans na to...w takim sklepie...Nie mowie ze to zly sklep ale to jest niemalze jak sieciowka ... iles ludzi i tak jest zadowolona i leci do przodu, a kilka osob znjadzie sie nie zadowolonych to patrzac calosciowo nie oplaca sie byc uczciwym... jakby to byl jeden sklep bardzo duzy - renomowany wtedy inna pilka jest jak chcialby utzrymac marke sklepu, mysle ze powiedziliby o tym...
Widzialem w jednej sieciowce jak przy mnie facet przyjmowal denona od kogos i postawil go na polce niemalze przy tej osobie ktora go oddawala :) , co prawda raz tylko cos takiego widzialem, a ile razy cos takiego robia w tej czy w innej sieciowce...
 

kkrupa

New member
kupowalem w x-kom juz kilka komputerow do firmy i jestem bardzo zadowolony z ich uslug.
odbior max po 24h w punkcie w krakowie, bezproblemowo, cenowo bardzo korzystnie
 

ernet

Active member
Bez reklam
kupowalem w x-kom juz kilka komputerow do firmy i jestem bardzo zadowolony z ich uslug.
odbior max po 24h w punkcie w krakowie, bezproblemowo, cenowo bardzo korzystnie

Moja opinia, jak wyżej. Kupiłem przez aukcję Laptop'a, na drugi dzień był u mnie ( fabrycznie
zapakowany-co uzgodniłem mailem ). Bardzo dobra (telefoniczna) pomoc techniczna. Działa nawet w Sobotę :) W moim przypadku dotyczyła ona pierwszej konfiguracji, sterowników itd.itd.Pozdrawiam tym samym miłą i baaardzo kompetentną Panią :)
 
I

irek6311

Guest
Co do X-kom to kilka lat wcześniej był pewnym sklepem internetowym ,
obecnie trzeba dobrze sprawdzić sprzęt bo bywają wpadki :
mniej RAM niż w specyfikacji
używany ze śladami eksploatacji
najlepsza obecnie opcja to zamówienie na www z odbiorem w sklepie i porządne sprawdzenie przy sprzedawcy .
 

ernet

Active member
Bez reklam
Co do X-kom to kilka lat wcześniej był pewnym sklepem internetowym ,
obecnie trzeba dobrze sprawdzić sprzęt bo bywają wpadki :
mniej RAM niż w specyfikacji
używany ze śladami eksploatacji
najlepsza obecnie opcja to zamówienie na www z odbiorem w sklepie i porządne sprawdzenie przy sprzedawcy .
Jak pisałem wyżej.. zabezpieczyłem się mailem... :) i przesyłka za pobraniem ( zawsze ).
 

psiaja

Member
Miał ktoś już styczność z klonem sklepu X-komp'a - tj "Zadowolenie.pl"?
Mam upatrzony u nich tv, ale nie jestem pewien co do tego, czy mi podejdzie i zostawiam sobie furtkę w postaci zwrotu 10-dniowego.. Robili komuś z tym jakieś problemy?
Korzystał już ktoś z postępowania reklamacyjnego / gwarancji ?
Jak podchodzą do klienta, ale nie tylko do tego co teraz kupuje i zostawia kasę ale też i tego co już jakiś czas temu płacił.. ?
 

Seba1

New member
Ceny OK, ale czas realizacji zamówień już budzi zastrzeżenia. Sklep nie wyrabia z natłokiem zamówień i ciągle są opóźnienia, za które ciągle przepraszają. Jak komuś zależy na czasie, to na pewno nie xkom - napis wysylka natychmiastowa ma się nijak do rzeczywistości.
 
Do góry