Ile kosztuie Lampa podswietlaiaca Matryce lcd ?

ortax360

New member
Re: ONKYO HTE 503 ROCK Quintas

Czy ktos wie ile moze kosztowac lampa podswietlajaca panel LCD do tv JVC C50 i SHarpa 32ga3 ? Mam te tv przywiezione z Niemiec .
Obraz widac minimalnie strasznie ciemo a potem juz nic nie widac .
W serwisie co dziwnie nie wiedzą, kazali dzwonic po nowym roku.
 

tuptus55

New member
montaż samsunga na ścianie

Nie dziwię się serwisowi. Jesli żywotność lampy podświetlającej LCD wynosi kilkanascie dobrych lat, a ty pytasz się o lampę do TV, który jest na rynku krócej niż wynosi żywotność lampy. To poprawnie myslący technik nie wskaże lampy jako przyczyny tylko zasilanie tej lampy (przetwornica).
 

SerwisSharp

New member
Dopiero teraz zobaczyłem ten topic.

Co do SHARP-a - najprawdopodobniej nic nie trzeba wymieniać tylko wyczyscić. W 90% przypadków wina takich zaciemnień to kurz pomiędzy panelem a szybą. Ale uwaga:
!DONT TRY AT HOME!.
Jest to ewidentnie robota dla serwisu. Dlaczego? Bo nagle mamy w ręku szybę grubości 1,5 - 2 mm o przekatnej 32". Przy takich rozmiarach szanse na połamanie sa bardzo duże.
I wprawa w robieraniu paneli jest bardzo wskazana.
Dodam jeszcze, że jeżeli byłaby uszkodzona któraś ze świetlówek telewizor by się zablokował i nie dał włączyć. (względy bezpieczeństwa uzytkownika). Podejrzewam że i inne marki tak samo się zabezpieczyły.
 

braavoo

New member
To bardzo ciekawa i dobra informacja. Skoro koszt wymiany lampy podswietlajacej to koszt 1/5 sprzetu to po kilku latach eksploatacji lcd wymieniajac lampe mamy odzwiezoną jakość obrazu. To tak jak w rzutnikach :). Pomijam oczywiscie element wypierania starych nowymi technologiami.
Potwierdzcie jesli mam rację lub zanegujcie ??
 
Do góry