JAKI TUNER NAJLEPSZY NA DZIEŃ DZISIEJSZY

dolf

New member
Noszę się z zamiarem kupna tunera do odbioru hdtv.
Nie jestem tak obcykany w tym temacie jak niektórzy na tym forum.
Mam na oku QS1080IRCI , czy to dobry wybór czy są inne alternatywy ? Chcę taki sprzęt kupić żebym odbierał c+ i inne ciekawe programy w hd.Co trzeba do kąpletu (myślę tu o czaszy większej i innym konwerterze)
Z góry dziękuję za pomoc.
Wojtek-Wadowice
 

tuptus55

New member
Aby oglądać Cyfrę+ na tym tunerze musisz dokupić moduł CAM Aston 1.5 lub jakiś uniwersalny np. Dragon 4.01 i dopiero do tego modułu możesz włożyć kartę Cyfry+.
Do odbioru Cyfry jeszcze długo spełniać będzie swoją rolę. Jesli chodzi o telewizję HDTV to niestety ale długo się nie będziesz cieszył możliwością oglądania na tym tunerze bo wszyscy nadwacy przechodzą na kompresję MPEG4, której ten tuner nie obsługuje i na modulację DVB-S2, której też ten tuner nie obsługuje. W chwili obecnej jest taka paranoja, że dwóch niemieckich nadawców nadaje program HDTV ale nie ma jeszcze tunerów, które ten sygnał odbiorą :shock: :D , a pozostali zapowiadaja przejście na nowe systemy jak tylko pojawią się tunery do nowych systemów (moim zdaniem rok będą przechodzic na nowy system, może dłużej). Poczytaj newsy na forum jakie mają być tunery i wybierz sobie jakiś i czekaj aż się pojawi. Wysyp sprzętu spodziewany jest w grudniu.
Odpowiedzi na tytułowe pytanie nie umiem udzielić. Może to będzie Reelbox jak wyjdzie z tunerami DVB-S2 (jestem zapisany na pierwszą partię tych tunerów) może to będzie Dreambox albo Humax. Jedno jest pewne. Jesli kupisz dziś to za rok będziesz musiał to wymienić. Poczekaj miesiąc.
 

pepino

New member
dolf napisał:
dlaczego u pepików jest sprzęt a u nas nie ma???
To nie do końca tak
Zittau leży przy tzw. Worku Turoszowskim - w miejscu gdzie stykają się granice Polski, Czech i Niemiec.
Dlatego mogą wysyłać bez problemu do tych krajów (+ Słowacja). Na pieszo mają do Hradka w Czechach i Bogatyni w Polsce, więc tania wysyłka pocztą nie jest problemem.
Z tego co widziałem na stronie to firma jest niemiecka (Zittau), ale pracują tam też Czesi i chyba Holendrzy (przynajmniej można się komunikować z nimi w tych językach). W angielskim i niemieckim oczywiście też.
Po prostu wykorzystują dobre położenie - i w Polsce i w Czechach mają dostęp do lokalnych firm kurierskich z pocztą włącznie (możliwość płatności przy odbiorze w lokalnej walucie - mało który sklep z zagranicy to oferuje). A dodatkowo mają ofertę rynku niemieckiego - tylko te ceny, dużo wyższe niż u konkurencji.
Ale może kiedyś spadną...
 

pepino

New member
A może warto jeszcze trochę poczekać.
Jeszcze niedawno narzekałem, że nie ma w ofercie żadnych PVR HDTV, a tu proszę:
http://www.bfm-satshop.de/pi1122981745.htm
są dwa w zapowiedziach: Kathrein USF 900 i TechniSat Digit HD-S1.
Obydwa twin-tuner z 160 GB HDD, 2xCI oraz MPEG4. Nie wspominają o DVB-S2, ale chyba będą to miały.
Z pozdrowieniami
pepino
 

mystic

New member
A ja proponuję poczekać na prawdziwy hicior od DreamMultimedia czyli DM8000 z HDMI. Jak dla mnie dreambox rządzi i nie ma lepszych tunków od tych, no może TrepleDragon.[/img]
 

braavoo

New member
Jesli chodzi o Dreamboxa 8000 (jesli takowy sie pojawi) to wyjscie HDMI ma tylko sens wtedy jesli bedzie odbieral transmisje w HDTV i to DVB-S2.
Inaczej porażka. Sygnal z satki jest tak słaby, ze wyjscie nic tu nie pomoże.
 
Do góry