Kiedy kupić?

2w

New member
Witam,
Jestem tu nowy, przejrzałem posty na temat co kupić, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, które brzmi kiedy kupić.
Precyzuję:
Zamierzam kupić telewizor LCD 32" HDTV Ready. Aktualnie rozważam Samsunga LE32M51B lub JVC LT-32S60BU. Nie upieram się, że tylko jeden z nich, jestem otwarty na inne propzycje :)
A teraz meritum. Mogę kupić już teraz, ale rozważam poczekanie do listopada - grudnia, licząc na promocje, upusty, obniżki cen itp.
Czy jest duża szansa, ze za miesiąc - dwa będzie taniej?
Czy moze lepiej juz gnać do sklepu?

--
Pozdrowienia
2w
 

tuptus55

New member
Kiss Dp-600 to jest to? A może poczekać na Dp-700? (komenta

Jeśli nie potrzebujesz TV na święta (dziękczynienia, mikołaj, boże narodzenie) to w połowie stycznia zawsze są znaczne obniżki cen.
Bo na święta to mam wrażenie, że ceny nawet idą w górę.
 

2w

New member
Jednak grudzień jest już ostatecznym terminem (święta - dużo czasu na obejrzenie zaległych filmów).
Liczyłem, że być może w branży RTV istnieją plany roczne sprzedaży, które za wszelką cenę należy wykonać, co spowoduje obniżkę pod koniec roku. Nie znam tej branży o podszewki, w wielu innych tak jest.
Jeżeli jednak jest odwrotnie, to pozostaje mi już kupować.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
tu jest inaczej
wiekszość firm pochodzi z Azjii -a tam rok rozliczeniowy kończy się 31.03.
Rzeczywiście może się zdarzyć że na święta ceny lekko pójdą do góry. Już dziś brak dostepnosci towarowej, a przecież bardzo daleko do sezonu. Fabryki na całym świecie nie nadążają z produkcją LCD i Plazm.
A przecież CRT - już nie produkują bądź , ograniczają dostepność. Nikt już nie inwestuje w telewizory kinaskopowe.
Więc wzrośnie znacznie sprzedaż Płaskich.
pozdrawiam
 

funatic

New member
2w napisał:
Czy jest duża szansa, ze za miesiąc - dwa będzie taniej?
Czy moze lepiej juz gnać do sklepu?


2w

Sam z własnego doświadczenia wiem, że decyzja jaki sprzet wybrac jest trudna. Nie jest to fajne uczucie jak kupisz "wymarzony" sprzęt i później za miesiac zobaczysz go w cenie o połowę niższej.

Ba, za parę miesięcy będzie sprzęt o lepszych paramatrach ... w międzyczasie czytasz, że "niedługo" pojawi się nowa technologia... i jak tu podjąć decyzję?

Tak można czekać do emerytury. Jeśli mogę Ci coś zasugerować, zrób tak jak ja ... wybierz sobie model, który Cie teraz zadawala. Lepiej "wysoki" model ale nie nowość i poszukaj najlepszej ceny na niego. Jesli dalej myslisz o JVC spróbuj zobaczyc JVC C50 (moim zdaniem bije na głowę S60).

Ja kupilem ubozszego brata najlepszego LCD-ka w krainie 32 cali - sharpa'a GD-1 - model GA4. No i cóż, ze to model sprzed 1,5 roku ale za b. dobra kase i dokupuje zdecydowanej wiekszosci nowosci...

Spróbuj ...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kiedyś i tak musisz wsiąść do pociągu z napisem zakup. Inaczej sie zestarzejesz i nie bedziesz się mógł cieszyć z wydanych pieniędzy. Chodzi o to aby wybrać dla siebie i sowich mozliwości coś co się nie zestarzeje w najblizszych latach.
W zależniści od środków.
pozdrawiam
 

2w

New member
Witam,
Macie rację. Nie można czekać na nowsze modele, czy niższe ceny, bo można emerytury doczekać :). Decyzję o zakupie już podjąłem. Muszę jedynie rozejrzeć się trochę po sklepach, aby na żywo porównać moich faworytów. Upatrzyłem sobie już JVC LT-32S60, a tu już czytam o C50. Z opisu widzę, że ma tuner cyfrowy (rozumiem, ze do naziemnych stacji?) . Widzę jeszcze większy kontrast 1000:1, więcej różnic nie dostrzegam. W internecie lepszego opisu, niż dostępne w sklepach internetowych karty produktów, nie znalazłem. Warto dołożyć ok. 500 zł więcej? Tunera cyfrowego nie wiem, czy wykorzystam kiedykolwiek, na plus przemawia jedynie lepsza jakość.
Dziękuję za sugestie
--
2w
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dla Twoich potrzeb ten LCD 32 C 50 bedzie extra.
NIESPODZIANKA !!!
JVC do ostatniej dostawy dołożyl do każdej sztuki
TUNER Quality TV - gratis.
Jest to nie lada atrakcja - dla każdego kto się zastanawiał na temat HDTV.
Wiec kupując ten LCD / 10 sztuk/ - otrzumujesz najpiękniejszy obraz /sygnał/ na rynku.
Warto !!!
pozdrawiam
 

Juchy

New member
lcd czy tradycyjny "rympał"

KIKI: to jak jest w koncu z tym JVC, w cenie jest ten tuner czy go nie ma bo tak to napisales ze nie wiadomo, to ze Tobie chyba daje dystrybutor nie oznacza ze Ty dodasz klientowi i tu pytanie czy Ty dodajesz i jaka aktualna cena tego JVC? (z gratisowym tunerem HDTV)
 

Veto-ri

New member
Dołąnczając sie do tematu zadam szanownemu gronu to samo pytanie, ale może jednak w innym wymiarze. Nie interesuje mnie kalendarz i święta, bardziej mam na uwadze sam standart HDTV, a może nie standart, gdyż na dzień dzisiejszy to okreslenie na wyrost. Przynajmniej tak twierdzili sprzedawcy ze sklepow, które odwiedziłem (nadmieniam, z listy sklepów zamieszczonej na forum), już na samym początku podważyli celowość zakupowania w obecnej chwili odbiorników HDTV, demonstrując obraz konwencjonalnej telewizji i HDTV na plazmach w standarcie SD i HD i cóż jak przypuszczacie poległem. Szczególnie po przystosowaniu plazmy do odbioru standardowego sygnału. Dlatego niezależnie od rodzaju matrycy (LCD lub plazma), świąt, promocji i wyprzedaży, kiedy nadejdzie czas na zakup odbiornika z symbolem HD?
Dodam tylko, że nie zmieniłem zdania sprzedawców, informując ich, że nie korzystam od lat z telewizji, a jedynie bazuje na sygnale z PC i DVD. Proszę o pomoc (może jakieś prognozy)

Dzisiaj posiadam LCD 19', przewiduję zakup 37-42', jednak nie jest to moja paląca potrzeba, a raczej zależy mi trafnym wyborze.
 

Veto-ri

New member
Zapomniałem dodać, że podczas rozmowy sprzedawcy w obu sklepach z właściwą delikatnością nie zostawili na LCD suchej nitki, twierdząc, że czas LCD jeszcze nie nastał i być może już nigdy takowy nie nadejdzie? Zbiło mnie to z tropu, bo raczej przymierzałem się na ten rodzej matrycy.

pozdrawim/udaengo weekendu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
obie technologie są równoległe
Jeśli kupujesz telewizor do 32" - to wybierzesz LCD
jeśli kupujesz 42" i powyżej - wybierzesz Plazmę
problem masz tylko z telewizorami 37"
Zamów pokaz do domu i określ co Tobie bardziej dopowiada .
Jeśli masz dobry sygnał , dvd , cyfrę , polsat - odpowiednią odległość od ekranu. Będzie extra.
Ja jestem ze swojego wyboru bardzo zadowolony. Setki osób ze swoich również.
Decyzja należy do Ciebie
Wpadnij do nas to postaramy rozwiać Twoje wątpliwości.
pozdrawiam
 

IRKO007

New member
WYBóR LCD'ka

Witam wszystkich !

Śledze forum od niedawna, i jak pewnie większość mam nadzieję że pomożecie mi w wyborz LCD'ka.

Wybrałem wstępnie trzy modele : PHLIPS 32PF9830; SHARP 32BV9E; SAMSUNG LE32N72B

Proszę o jakieś rady spostzeżenia opinie o tych modelach. Może tacy eksperci jak KIKI mi coś doradzą, bo zajmują się tym zawodowo.

Pozdrawiam !!!
 
Do góry