Tuner i karta do odbioru HDTV

janunio

New member
Bez reklam
Zajżyj tu:
http://shop.euro1080.tv/productdetail.php?articleno=12&catno=7&priceno=1
Cena wraz z kartą to 545 eu czyli 2 200 zł, w tym karta akcesyjna ważna do 2010 kosztuje: 807 zł wtedy tuner wychodzi za 1400 zł.
Nikt Ci takiej oferty w Polsce nie da.Ja wpłaciłem po przez PKO SA na konto w Belgii i poczta po 7 dniach mi to przyniosła do domu.
Tu masz np. tuner za 2 450 zł. Tysiąc zeta w plecy
Ta masz za 3500 zł !!! SKANDAL
http://www.profan.com.pl/product_info.php?cPath=25_45&products_id=198
Różni się tylko dodatkowym gniazdę na druga karte akcesyjną, co zreszta można samemu przerobić.
 

MRJ

New member
Powiedzcie proszę, czy jedynie tunery QualiTV są dostępne w Polsce do odbioru HD?
Bardzo mnie interesuje to opisywane wcześniej "dorobienie" drugiego dniazda do np. Cyfry+. Możesz Kolego powiedzieć, kto to może zrobić? Za ile? No i co z Gwarancją?
Faktycznie, cena zaproponowana przez Profan i Hollex - to "lekka" przesada.
A dodam tylko, że złość mnie ogarnia, bo w Polsce nikomu ze sprzedawców nie można zadać pytania, wykraczającego poza jego sklep, bo czuje się "osaczony". Jakimś dziwnym trafem na jakiekolwiek pytanie dotyczące czegoś więcej niż stoi na jego półce - natychmiast odpowiada - NIE WIEM. Zdecydowana większość "handlarzy" to du..ki. Jakoś nie mogą sczaić, że są ludzie, którzy się nie znają, a chcieliby też ogladać HD.
Powiedzcie proszę co trzeba zrobic, żeby oglądać HD i SD bez stosunkowania kart - wkładasz - wyjmujesz - wkładasz...
Pozdrawiam. MRJ
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy jedynie QualiTV?

[1] Napisz list do producenta z prośbą żeby przeróbka w ich dekoderze nie pozbawiła Cię praw gwarancyjnych. Wtedy się dowiesz wszystkiego.

[2] HDTV wymaga odbióru 6 krotnie większego strumienia i tylko dedykowane HDTV dekodery są w stanie temu podołać.
Kup sobie katrę DVB do PC np. SKy Star 2 ( cena: 249 zł) lub jeszcze lepiej Sky Star 1 i oglądaj HDTV.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Narazie nie znalazłem innej firmy mającej w ofercie tuner HDTV, cena 2 tyś może troszke odstraszać, ale jak napisał janunio, można użyć komputera do odbioru sygnału HD.


Sądzę, że sytuacja na rynku jesienią powinna zupełnię się odwrócić i powinien nastąpić wysyp tunerów HD, jednak nie oznacza to jednoczesnego spadku cen.
 

MRJ

New member
Czy ta "jesień" o której wspomniałeś, ma coś wspólnego z wejściem na polski rynek angielskiego potentata w dystrybucji sprzetu? Podobno, tam gdzie się pojawia - ceny zaczynają być normalne. Tak było przynajmniej na Węgrzech.
Tak przy okazji - gotów jestem zapłacić za tuner HD te 2 tys. ale nie 3.500 w Hollexie. Tyle to powinien kosztować tuner z dyskiem, min. 120 GB. Wtedy byłaby to pełnia szczęścia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie, na jesieni mają ruszyć duże platformy HD w całej Europie, co do wspomnianego wejścia nowego gracza, będzie raczej podobnie jak z MM czyli poza gazetką nic ciekawego nie będzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie cena to 1850 zł
Quality TV - jakość - bez dyskusji.
Dixons - szalał na Wegrzech - ale śladu po nim nie zostało. Miał pokazać inny - pokazał sobie.
Rozdawać towar darmo -to potrafi każdy głupek. Zarobić - już nie.
Pozyjmy zobaczymy . Nie znam takiej firmy na świecie która coś daje za darmo - nie licząc instytucji charytatywnych.
Pozdrawiam
 

kobayashi

New member
Chętnie odsprzedam swojego Quali 1080IR, gdyż będe ściągał z Korei Kaona z serii 1000 i Quali już mi nie będzie potrzebny. Cena będzie atrakcyjna, na pewno nie wyższa niż u kiki'ego bo w końcu u niego kupiłem... ;-)

Można pisać do mnie tutaj:
kobayashi@plusnet.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Quality kosztuje obecnie 999 zł - kilka sztuk /4 zostały/
karty nowe i tunery nowe też bedziemy sprowadzac.
pozdrawiam
 

kobayashi

New member
Nie kupiłem tego tunera. Póki co Kaon KVR-1000plus nie wspiera HD i nie zapowiada się na to. Trzeba poczekać na nową linię tunerów od Kaona. Trzeba jednak przyznać, że moc procesorów graficznych w KVR-1000 z powodzeniem wystarczyłaby do obsługi HDTV ale tuner ten został stworzony do innych celów, m.in. odbiór i nagrywanie na dysku 6-ciu różnych kanałów.
kaon ma już w swojej ofercie tunery HD z serii KAF ale tylko dla rynku amerykańskiego i australijskiego.
 

MRJ

New member
Czyli pozostaje dalej czekać, albo kupić Quali. To pierwsze staje sie nudne, to drugie jak Teściowa: mały wybór, słaby efekt.
Chyba, że ktos z Forumowiczów wie o innych tunerach, bo PC nie wchodzi w grę.
 

MRJ

New member
janunio napisał:
WYgląda jakbyście nie mieli internetu albo niepotrafili z niego korzystać.
Zacytuję fragment listu blondynki:
" Chciałam włożyć do koperty trochę kasy dla Ciebie ale już zakleiłam ją.

Kup sobie za to kwiaty! Jesteś zwycięzcą. Pokazałeś kto tu jest "the best". Wystarczyło podać link. Skąd u Ciebie tyle zadufania i ukrytej agresji?
A za link dziękuję.
MRJ.
 
Do góry