Rtv Euro Agd

mr_pit

New member
Sklep RTV EURO AGD.Nie tyle co nie polecam ale może opiszę praktyki tam stosowane i kompetencję sprzedawców.
Wrocław.Centrum Borek.
Szukałem Tośki 42Z3030 a że widziałem takową w ich sklepie internetowym to poszedłem zobaczyć ją na żywo.
Nie znalazłem w salonie wiec pytam sprzedawcy, poszliśmy zerknąć w komputer czy jest na stanie. Gdy ten stwierdził że jej nie ma i nie ma też w żadnym magazynie powiedział że tego telewizora nie było i nie będzie ale on może mi sprzedać coś innego i oczywiście lepszego. Gdy się jednak uparłem przy tośce i powiedziałem że jest w ICH sklepie internetowym to powiedział że to jest CAŁKIEM inna firma i oni nie mają z NIĄ nic wspólnego po czym dalej chciał mi wcisnąć inny TV. Oczywiście gdy zadzwoniłem do sklepu internetowego to usłyszałem całkiem coś innego.
Wrocław. Arkady.
Zamówiłem Tośke w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Super za dwa dni do odebrania w sklepie w Arkadach i tam załatwię raty do spłaty za TV. Troszkę mnie to zmartwiło ponieważ miałem wyjechać na święta w piątek a odbiór miał być w sobotę rano. Udało mi się przekonać rodzinę że wyjedziemy na święta dzień później ponieważ odbiorę piękny telewizor. Pojechałem w sobotę do sklepu załatwić raty i odebrać TV. Telewizor był tylko pani od rat stwierdziła że na moim zaświadczeniu nie ma PESELU i że bank na pewno mi to odrzuci. Po krótkiej dyskusji że nic nie można zrobić (nawet nie spróbowała wpisać wniosku choć później po dwóch rozmowach z tym właśnie bankiem stwierdzili że może by to zaświadczenie przeszło) udałem się zrezygnowany do domu bez TV i wkurzony że straciłem czas i nie wyjechałem wcześniej na święta. Po świętach we wtorek jak już wcześniej napisałem rozmawiałem z bankiem i doradzili mi żeby ta pani wprowadziła wniosek z tym moim zaświadczeniem i zobaczą czy to przejdzie. Pojechałem do sklepu gdzie inna pani z uśmiechem powiedziała że faktycznie może ten wniosek nie przejść ale DA MI RATY NA TAKICH SAMYCH ZASADACH 20x0% TYLKO W INNYM BANKU. Tylko czemu tak nie można było przed świetami!!!!!!!!! Żenada
Inna sprawa to ta że pani stwierdziła że powinienem (oczywiści nie że muszę) ale doradza mi wykupienie gwarancji za 10% ceny produktu na trzeci rok bo inaczej bank może mi odrzucić wniosek kredytowy. Podobno tak często robi.
Więc się skusiłem żeby tylko mieć wreszcie ten TV który tam na mnie czekał. Podpisałem umowę, odebrałem TV i udałem sie do domu. Gdy szukałem warunków gwarancji na ten trzeci rok doczytałem się że to udziela Hestia i że w ciągu 30 dni mogę odstąpić od umowy. Pojechałem więc po raz kolejny do sklepu żeby jednak odstąpić od ubezpieczenia. Pani w sklepie powiedziała że oczywiście mogę odstąpić ale ubezpieczyciel odlicza sobie 25% z ubezpieczenia.(OCZYWISCIE KŁAMAŁA W ŻYWE OCZY JAK Z TYM ZE BANK MI NIE DA KREDYTU). Gdy poprosiłem żeby pokazała mi na jakiej podstawie to zaczęła szukać gdzieś w papierach i oczywiście nie znalazła ale znalazła warunki umowy z ubezpieczycielem których wcześniej nikt mi nie dał i gdy się spytałem dlaczego powiedziała że pewnie nie mieli wydrukowanych (he he).
Powiedziała że mam sobie dzwonić do ubezpieczyciela bo to już muszę sam załatwiać. Gdy poprosiłem o nr stacjonarny do Hestii powiedziała że nie ma, gdy poprosiłem żeby w takim razie zerknęła w internecie to powiedziała że nie ma ineternetu. Sklep XXI wieku.Brak mi słow.
I na koniec zadzwoniłem do Hestii i pan powiedział że oczywiście mogę odstąpić od umowy ubezpieczenia beż żadnych kosztów, zwrócą mi całą kasę i gdy nim chwilę porozmawiałem powiedział że już się spotkał z tym że sklep okłamuje w kwestii ubezpieczenia sprzętu swoich klientów.
Dlatego nie tyle przestrzegam przed tym sklepem ile przed praktykami tam stosowanymi.
Pzdr
 

boncio1

New member
Moja przygpoda z tym sklepem była milsza.
Kiedyś upadł mi panel od radia samochodowego i część wyswietlacza przestala działać. Udając głupa oddałem sprzedawcy. Po około 2 tygodniach zadzwonili, żebym przyjechał po odbiór, podczas którego przeczytałem odmowe, bo uszkodzenie mechaniczne. O tym akurat wiedziałem i spodziewałem się takiej odpowiedzi ;) Ale sprawdzając sprzęt zauważyłem, że brakuje paru elementów opakowania i elementy mocujące panelu są pogiete i połamane.
Oczywiście odmówiłem przyjęcia ze wzgledu na uszkodzenia mechaniczne, których nie było jak je oddawałem. Później rozmowa z kierownikiem, propozycja innego sprzętu, ale ja uparłem się na konkretnego producenta i model.
Stanęło na tym, że obniżyli mi cenę tego radia co chciałem o ponad 300pln do kwoty za którą kupiłem pierwszy egzemplarz, a była to wtedy cena promocyjna. Więc jak się chce, to można.
pzdr,
Boncio
 

ciaki

New member
mr_pit napisał:
Sklep RTV EURO AGD.Nie tyle co nie polecam ale może opiszę praktyki tam stosowane i kompetencję sprzedawców.
Wrocław.Centrum Borek.
Szukałem Tośki 42Z3030 a że widziałem takową w ich sklepie internetowym to poszedłem zobaczyć ją na żywo.
Nie znalazłem w salonie wiec pytam sprzedawcy, poszliśmy zerknąć w komputer czy jest na stanie. Gdy ten stwierdził że jej nie ma i nie ma też w żadnym magazynie powiedział że tego telewizora nie było i nie będzie ale on może mi sprzedać coś innego i oczywiście lepszego. Gdy się jednak uparłem przy tośce i powiedziałem że jest w ICH sklepie internetowym to powiedział że to jest CAŁKIEM inna firma i oni nie mają z NIĄ nic wspólnego po czym dalej chciał mi wcisnąć inny TV. Oczywiście gdy zadzwoniłem do sklepu internetowego to usłyszałem całkiem coś innego.
Wrocław. Arkady.
Zamówiłem Tośke w sklepie internetowym RTV EURO AGD. Super za dwa dni do odebrania w sklepie w Arkadach i tam załatwię raty do spłaty za TV. Troszkę mnie to zmartwiło ponieważ miałem wyjechać na święta w piątek a odbiór miał być w sobotę rano. Udało mi się przekonać rodzinę że wyjedziemy na święta dzień później ponieważ odbiorę piękny telewizor. Pojechałem w sobotę do sklepu załatwić raty i odebrać TV. Telewizor był tylko pani od rat stwierdziła że na moim zaświadczeniu nie ma PESELU i że bank na pewno mi to odrzuci. Po krótkiej dyskusji że nic nie można zrobić (nawet nie spróbowała wpisać wniosku choć później po dwóch rozmowach z tym właśnie bankiem stwierdzili że może by to zaświadczenie przeszło) udałem się zrezygnowany do domu bez TV i wkurzony że straciłem czas i nie wyjechałem wcześniej na święta. Po świętach we wtorek jak już wcześniej napisałem rozmawiałem z bankiem i doradzili mi żeby ta pani wprowadziła wniosek z tym moim zaświadczeniem i zobaczą czy to przejdzie. Pojechałem do sklepu gdzie inna pani z uśmiechem powiedziała że faktycznie może ten wniosek nie przejść ale DA MI RATY NA TAKICH SAMYCH ZASADACH 20x0% TYLKO W INNYM BANKU. Tylko czemu tak nie można było przed świetami!!!!!!!!! Żenada
Inna sprawa to ta że pani stwierdziła że powinienem (oczywiści nie że muszę) ale doradza mi wykupienie gwarancji za 10% ceny produktu na trzeci rok bo inaczej bank może mi odrzucić wniosek kredytowy. Podobno tak często robi.
Więc się skusiłem żeby tylko mieć wreszcie ten TV który tam na mnie czekał. Podpisałem umowę, odebrałem TV i udałem sie do domu. Gdy szukałem warunków gwarancji na ten trzeci rok doczytałem się że to udziela Hestia i że w ciągu 30 dni mogę odstąpić od umowy. Pojechałem więc po raz kolejny do sklepu żeby jednak odstąpić od ubezpieczenia. Pani w sklepie powiedziała że oczywiście mogę odstąpić ale ubezpieczyciel odlicza sobie 25% z ubezpieczenia.(OCZYWISCIE KŁAMAŁA W ŻYWE OCZY JAK Z TYM ZE BANK MI NIE DA KREDYTU). Gdy poprosiłem żeby pokazała mi na jakiej podstawie to zaczęła szukać gdzieś w papierach i oczywiście nie znalazła ale znalazła warunki umowy z ubezpieczycielem których wcześniej nikt mi nie dał i gdy się spytałem dlaczego powiedziała że pewnie nie mieli wydrukowanych (he he).
Powiedziała że mam sobie dzwonić do ubezpieczyciela bo to już muszę sam załatwiać. Gdy poprosiłem o nr stacjonarny do Hestii powiedziała że nie ma, gdy poprosiłem żeby w takim razie zerknęła w internecie to powiedziała że nie ma ineternetu. Sklep XXI wieku.Brak mi słow.
I na koniec zadzwoniłem do Hestii i pan powiedział że oczywiście mogę odstąpić od umowy ubezpieczenia beż żadnych kosztów, zwrócą mi całą kasę i gdy nim chwilę porozmawiałem powiedział że już się spotkał z tym że sklep okłamuje w kwestii ubezpieczenia sprzętu swoich klientów.
Dlatego nie tyle przestrzegam przed tym sklepem ile przed praktykami tam stosowanymi.
Pzdr


Czy to miało miejsce w RTV EURO AGD Katowice Dąbrówka ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Panowie, gratuluję "umiejętności" cytowania. Szczególnie Ciakiemu. Cytowanie długaśnej wypowiedzi po to tylko, aby napisać jedno zdanie?

Z premedytacją zostawiłem te cytaty, aby przypomnieć, że cytować warto, gdy ma to sens.

ArtS :)
 

blackholesun

New member
Moje wrażenia z RTV EURO AGD:
W poniedziałek zamawiam w sklepie internetowym Panasa 50PV8 (też nie było go w żadnym RTV do obejrzenia na żywo).
W środę dostaję mejla z RTV, że mogę podpisać umowę w Rumi.
Na decyzję kredytową czekam 10 minut (jeden kredyt w GE Money już jest). Żeby nie było za słodko, w kolejce do stanowiska ratalnego czekam godzinę.
Umawiam dostawę na piątek między godz. 11-16.
W piątek o 11:30 telewizor jest w domu. Nie mam pytań. Thank you drive thru.
 

flex-service

New member
Witam kolegów , już od jakiegoś czasu dokonuję zakupów w EURO AGD i z cała pewnością jeszcze nigdy się nie zawiodłem. Może nie mają najniższych cen , zwłaszcza porównując ze sklepami internetowymi , ale przynajmniej gwarantują zadowolenie klienta co się opłaca .

Jakiś czas temu kupowałem DVD Pioneer-a i przez własne niedbalstwo wybrałem model bez wyjścia optycznego co uniemożliwiało mi podłączenie sprzętu. Wystarczył jeden telefon do ich centrali , wyjaśniłem sprawę.
Naprawdę miła Pani powiedziała mi żebym wybrał jakikolwiek inny model , firmę itp z ich oferty i sprzęt zostanie wymieniony. Jeśli droższy dopłacę różnicę , jeśli tańszy różnica zostanie mi zwrócona.Tak więc zrobiłem , wybrałem sprzęt i zadzwoniłem jeszcze raz. Pani zapytała mnie o kolor jaki sobie życzę i podała numer referencyjny jakim mam się posłużyć w sklepie za dwa dni.

Po dwóch dniach stawiłem się w sklepie , podałem numer , otrzymałem sprzęt .
Pan z obsługi sklepu zapytał czy mam ochotę sprawdzić go na miejscu czy w domu...

Do tej pory kupiłem u nich LCD 42 , pralkę i DVD.
Nie mam najmniejszych zastrzeżeń !

Pozdrawiam
FS
 
Ostatnia edycja:

artur_sk

New member
Zakup plazmy w Euro RTV Agd

Witam,

ostatnio kupowałem w tym sklepie plazme i jestem bardzo zadowolony, mimo pewnej przygody: Zamówiłem przez internet z opcją raty w sklepie i dostawą do domu. Na drugi dzień pojawiłem sie w sklepie załatwiłem raty (kolejka była to fakt ale raczej bez problemu) a kurier z telewizorem pojawił sie nazajutrz. Zaoferowany nowym sprzętem przy kurierze tylko otworzyłem pudełko i podpisałem papiery. Kurier pojechał a za chwilę konsternacja matryca okazała sie potłuczona. Zadzwoniłem do kuriera powiedział żeby sie nie przejmować bo tak sie czasem zdaża że jutro przywiezie nowy i wymieni. Trochę sie denerwowałem bo przecież mogłem przy nim sprawdzić ale na drugi dzień wymienili i gra do dziś. Moim zdaniem szybka i profesjonalna obsługa. Kolega miał trochę chyba pecha do Pani od kredytów.

Pozdrawiam
 

bietka

New member
Dokładnie tak j.w. kupowałam lodówkę ze sklepu internetowego w zadowalającej promocji,raty w sklepie,dostawa do domu,rozpakowanie i ustawienie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
To firma o ugruntowanej pozycji na rynku, więc można mieć do niej zaufanie. Wpadki, czy niedociągnięcia zdarzają się każdemu. Jednak spokojnie mogę polecić. Szczególnie, że poprzez stronę internetową można trafić na przyzwoite okazje cenowe.

ArtS :)
 

darek_09

New member
Praktyki w euro agd

Ja natomiast kupowałem telewizor w warszawie na ul. Bema - piękny sony którego tak naprawdę nie chciałem ale tak jak w przypadku kilku z nas danego egzemplarza nie było na sklepie więc musiałem się zdecydować na inny - notabene w sklepie internetowym moje wymarzone cacko było dostępne lecz pomimo że magazyny są oddalone o około 10-12 km miałem czekać tydzień czasu- poprosiłem o wystawienie po dokonaniu zapłaty dokumentu na odbiór osobisty z magazynu - niestety takie praktyki nie są stosowane !!!!! Ale nie to jest istotne - po dokonaniu zakupu udzielono mi DOBREJ RADY że jak mam dziecko to mogę ubezpieczyć TV w HESTII - przed zalaniem uszkodzeniem kradzieżą itp - co niniejszym uczyniłem . Pech chciał że faktycznie dziecko zrobiło sobie z TV tablicę do pisania i porysowało bardzo mocno ekran. Szczęśliwy niezmiernie że jestem posiadaczem ubezpieczenia zgłosiłem szkodę w firmie ubezpieczeniowej HESTIA - gdzie otrzymałem odp. na piśmie ponieważ słowom w telefonie nie uwieżyłem- cyt."ODMOWA WYPŁATY ODSZKODOWANIA ZOSTAŁA OPARTA NA ZAPISACH WARUNKÓW UBEZPIECZENIA SPRZĘTU GOSPODARSTWA DOMOWEGO ZAKUPIONEGO W SIECI SKLEPÓW RTV EURO AGD OBOWIĄZUJĄCEGO OD DNIA 2008-07-22. Z PRZEDSTAWIONEGO OPISU USZKODZENIA WYNIKA IŻ USZKODZENIE MA JEDYNIE CHARAKTER ESTETYCZNY I NIE WPŁYWA NEGATYWNIE NA DZIAŁANIE URZĄDZENIA . PRZEDMIOTOWE USZKODZENIE NIE JEST OBJĘTE OCHRONĄ UBEZPIECZENIOWĄ . Najciekawszy jest fakt , że kilkanaście lat wstecz pracowałem dla tej firmy i przez te wszystkie lata nie słyszałem o problemach związanych z zakupem gwarancja itd. a wręcz sam kupuj namawiałem do zakupów inne osoby z najbliższego otoczenia - do dziś . MÓJ APEL DO WSZYSTKICH BRZMI --- LUDZIE TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD EURO AGD -pracują tam ludzie bardzo niekompetentni z brakiem podstawowej wiedzy.
 

żona

Banned
ArtS007 napisał:
To firma o ugruntowanej pozycji na rynku, więc można mieć do niej zaufanie. Wpadki, czy niedociągnięcia zdarzają się każdemu. Jednak spokojnie mogę polecić. Szczególnie, że poprzez stronę internetową można trafić na przyzwoite okazje cenowe.

ArtS :)
Potwierdzam,szczególnie zakupy na raty,ceny wyższe od innych sklepów internetowych(nie najwyższe),ale w zakupie na 30 rat wychodzi taniej, w sumie jak zakup w najtańszym sklepie internetowym na tyle samo rat.
 

wojkor12

New member
uwaga na raty

Kupiłem telewizor, a dokładniej mój ojciec, bo ja mam za krótką umowę pracy. Przy telewizorze była kartka 30rat 0% RSOP 0%. Tak jak już napisałem ja nie mogłem kupić, bo mam za krótką umowę. Kupił mój ojciec emeryt, ale pani od kredytów kazała wykupić ubezpieczenie 0,75% za każdy miesiąc kredytu. Co na 20 rat przy kwocie 1490 dawało około 200zł. A ja mówię że jest kartka przy telewizorze że przy 30 ratach rata wynosi 49,67 nie ma tam mowy o żadnym ubezpieczeniu. podobno bank wymaga ubezpieczenia a ja uparłem się że nie chce żadnego ubezpieczenia. "poprosiłem" ładnie pani żeby złożyła wniosek a ja poczekam i zobaczę co bank odpowie. po półgodzinie okazało się że wniosek jest przeznaczony do przedłużonej weryfikacji. Mówię ok poczekam i pojechałem do domu. po jakiś 6godz. pani zadzwoniła z sklepu że mogę podpisać(ojciec) umowę bank przyznał kredyt na raty. Także nie należy słuchać pań od kredytów tylko upierać się przy swojm. Jeśli jest napisane rzeczywista stopa oprocentowania 0% to taka ma być i wymuszanie ubezpieczenia jest łamaniem zasad promocji 30 rat 0%.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja bym sie nie do konca zgodzil, ubezpieczenie jest po to ze bank sie ubezpiecza od niesplacenia
ale jedno jest fakt ubezpieczenie nie zawsze jest konieczne, ale zawsze jak sie nie powie to dopisuja

co do stopy rzeczywistej powinni podawac, ale nie musza
jest natomiast wymagane przy kredycje na hipoteke (mieszkanie)
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co się orientuję podawanie rzeczywistej stopy procentowej jest koniecznością przy każdym kredycie a nie tylko przy hipotecznym.
 

krzychd

New member
0%to bez ubezpieczenia kredytu, jak stracisz pracę czy coś w tym rodzaju to towar przepada. Ubezpieczeniem jakoś się zabezpieczasz, nie wiem w jakim wymiarze. A babki wciskają kredyt bo bank więcej zarabia i zapewne RTV EURO AGD również. Trzeba najpierw dokładnie przeczytać informację na stronie internetowej, potem umowę, a na końcu podpisywać. Żyjemy w takich czasach, że ludziom się wciska wszystko a i pomyłem w bankach jest dużo.
 

Ator

New member
krzychd napisał:
0%to bez ubezpieczenia kredytu, jak stracisz pracę czy coś w tym rodzaju to towar przepada. Ubezpieczeniem jakoś się zabezpieczasz, nie wiem w jakim wymiarze. A babki wciskają kredyt bo bank więcej zarabia i zapewne RTV EURO AGD również. Trzeba najpierw dokładnie przeczytać informację na stronie internetowej, potem umowę, a na końcu podpisywać. Żyjemy w takich czasach, że ludziom się wciska wszystko a i pomyłem w bankach jest dużo.

Co Ty gadasz?? Co ma utrata pracy do kredytu?? Jeżeli dalej spłacasz kredyt mimo utraty pracy to nikt Ci towaru nie zabierze. Chodzi tu bardziej o to, że w razie utraty jak nie będzie Ciebie stać na spłatę to są dodatkowe ubezpieczenia. A co najwyżej mogą Ciebie postawić w stan wymagalności czyli natychmiastowej spłaty kredytu ze względu na to, że bank uzna Ciebie za potencjalnie niewypłacalnego klienta. Ale nikt nie zabierze Ci towaru dopóki wywiązujesz się ze swojej umowy.
 

bochendaro

New member
Hm ja mam same pozytywne doświadczenia z tym sklepem ;)
Co to ubezpieczenia to czytać umowę. Jeżeli sklep wymaga podpisania ale w umowie masz że możesz odstąpić w ciągu 30 dni to jaki problem :)
Ja tak brałem kuchnie ele. Pani od kredytów podała mi jasno treść odstąpienia oraz adres gdzie mam wysłać. Więc jeden list i już miałem 30x0%.
Polecam ten sklep już kilka rzeczy tam kupiłem i nadal działają.

PS. Miałem zamiar kupić lodówkę przez internet w promocji. Na drugi dzień zaglądam a tu brak obniżonej ceny, jaki był mój zawód :(. Piszę maila kiedy ten model znowu w promocji będzie: ODP: "zapraszamy ponownie do naszego sklepu internetowego jutro" i kupiłem w promocji :)

pozdrawiam i POLECAM
 
Do góry