Sklep internetowy Portone

Bladymis

New member
Witam.
Ponieważ nie zauważyłem na forum wątku, w którym oceniany jest sklep "Portone" właśnie to czynię. Trzy dni temu zakupiłem w tym sklepie plazmę Panasonica TH-42PV80. Jestem bardzo zadowolony. Miły kontakt, choć trzeba przyznać, że dodzwonić się do nich jest bardzo ciężko, na maile też nie odpowiadają za szybko, jednak rozmowa poprzez gg jest szybka i konkretna. Towar dotarł do mnie trzeciego dnia od wpłaty pieniążków na konto, a więc szybko. Telewizor wysłany był firmą kurierską DPD, pracownik pomógł mi wnieśc telewizor do domu, a także bez najmniejszego problemu zgodził się poczekać, aż otworzę pudełko i sprawdzę czy wszystko "gra". W dniu wysyłki od firmy Portone otrzymałem maila z nr przesyłki i adresem strony, na której mogłem śledzić jej trasę. Malutki minus za fakt, że otrzymałem nie podbitą kartę gwarancyjną, ale jest to podobno celowe działanie sklepu. Nie chcą otwierać fabrycznie zapakowanych pudełek. Kartę wystarczy odesłać im listem poleconym i bez problemu uzupełniają ją i odyłają spowrotem. Cena, którą zapłaciłem za w/w TV to 3463,00 zł.
Posumowując - z czystym sumieniem mogę polecić sklep Portone.
Pozdrawiam.

 

Tooomek

New member
A ja kupiłem od nich kino Panasonica SC-PT350 za 649 zł, w innych sklepach ceny zaczynają się od 1119, a na stronie Panasonic.pl sugerowana cena to 1549 :)
Zamawiałem w poniedziałek, sprzetu jeszcze nie mam, ale czekam z niecierpliwością...
 

autorus

New member
A ja blu ray samsunga, i na razie działa :) Szkoda ze te karty gwarancyjne trzeba im odsyłać, bo to dodatkowa robota :(

Autorus
 

pksiazek

New member
Ja również zamówiłem telewizor w Portone.
Dzisiaj dotarł. Z zewnątrz wszytsko jest w porządku.
Teraz czekam aż się trochę ogrzeje.

Obsługa bezproblemowa.
Jeden malutki minus to, że wpłata dokonana w niedzielę została zaksięgowana dopiero we wtorek po południu.
 

wader11

New member
Niektóre sklepy netowe dają naklejkę którą się nakleja w miejsce pieczątek

tak właśnie robi neo24.pl . Kupowałem u nich sporo (głownie agd ) i ten pomysł z naklejkami naprawdę mi się spodobał :). Pozdrawiam.
 

pao

New member
Naklejki daje też torres.pl - kupowalem u nich odtwarzacz przenośny LG, poza tym miła i bezproblemowa obsługa.
Tylko dziwnie doliczają 10 pln za odbiór własny sprzętu... :hmm: chyba za fatygę pracownika, który musi wraz z klientem przejść się z biura handlowego na III p. do kasy na dole i potem już sam do magazynu z WZ-ką.
Pozdr.
 

kgmed

New member
Moje spotrzeżenia odnośnie tego sklepu:
Kupiłem TV LCD i mimo wcześnieszych zapewnień że sprzęt jest fabrycznie zapakowany, otrzymałem przesyłkę wtórnie zapakowaną taśmą z folią PORTONE.
Dodatkowo ustaliłem:
wg. listu przewozowego nadawcą jest firma należąca do sieci AVANS... Market Plus Zabrze wpiszcie na google ;) Fakturującą jest PO CAPITAL Sp. z o.o.
Ponadto brak możliwości osobistego odbioru osobistego sprzętu jak i osobistego potwierdzenia gwarancji.
Wszystko to pozwala na przypuszczenie, że jest to firma sprzedająca towar z ekspozycji w sieci AVANS. Po dobrej cenie, jednakże oferowanej jako sprzęt fabrycznie nowy.
Ciekawe, czy moderatorzy moją opinię opublikują....
 

autorus

New member
A ja avio ls400 lupiłem u nich i tez było ok. Coć trzeba powiedzieć ze sprzecik trochę prymitywny to dzwiek jak najbardziej za tą cene a kolumienki po prostu piekne :)

Bardzo szybko przysyłają. Do tej pory wszystko gra. :)

Autorus
 

MarKo_wawa

New member
kgmed napisał:
... Dodatkowo ustaliłem:
wg. listu przewozowego nadawcą jest firma należąca do sieci AVANS... Market Plus Zabrze wpiszcie na google ;) Fakturującą jest PO CAPITAL Sp. z o.o.
Ponadto brak możliwości osobistego odbioru osobistego sprzętu jak i osobistego potwierdzenia gwarancji.
Wszystko to pozwala na przypuszczenie, że jest to firma sprzedająca towar z ekspozycji w sieci AVANS. Po dobrej cenie, jednakże oferowanej jako sprzęt fabrycznie nowy.
Ciekawe, czy moderatorzy moją opinię opublikują....

Brawo Kolego "Detektywie" , jak widzisz Moderatorzy opublikowali Twoja opinie, mimo odkrycia ogolnokrajowego spisku firm prowadzacych sprzedaz przez internet, podejrzewam, ze teraz pluja sobie w brode jak mogli dopuscic do takiego przeoczenia ;) .
No dobrze, a teraz bez zartow, wiekszosc firm prowadzaca sprzedaz internetowa dziala na zasadzie posrednictwa i redukcji kosztow, maja popodpisywane umowy z roznymi duzymi dostawcami/dystrybutorami np. Euro AGD, Avans, Action, Brabork etc. i w chwili zlozenia zamowienia przekazuja je dalej. Z uwagi na koszty firmy te maja ograniczona powierzchnie biurowa i zwykle nie maja wlasnego magazynu, a jezeli juz to w znacznym oddaleniu od siedziby.
Sprzet najczesciej jest wysylany wlasnie przez dystrybutorow i stad wynika brak osobistej mozliwosci jego odbioru, czy potwierdzenia gwarancji.
Znacznie latwiej i szybciej jest wystawic kilkaset faktur i gwarancji dziennie siedzac przy komputerze, niz inwestowac w kosztowne BOK'i (biuro obslugi klienta) ktore trzeba wyposazyc i w ktorym trzeba poswiecic min. 20 min na obsluge jednego klienta.
Dzieki takiemu dzialaniu mozemy kupowac taniej.

pozdrawiam serdecznie :cool:
 
Ostatnia edycja:

arxell

New member
Jako, że dokonałem zakupu lg 42pc51 w tym sklepie, podzielę się wrażeniami.

Wg ceneo sklep ten miał w chwili zakupu najniższą cenę tego modelu (2199zł). Szybki telefon i uprzejmy pan z obsługi stwierdził, że tak, TV jest dostępny od ręki z magazynu. Dodał również, że system mają automatyczny, jeśli coś znika z magazynu i system pokazuje zerową ilość sztuk, to oferta natychmiast znika ze strony sklepu. To, jeśli jest prawdą, ciekawa informacja - brak "wirtualnej" oferty?

TV kupiłem za pobraniem w poniedziałek, koło 11. Paczka została wysłana kurierem w dniu następnym, i już w środę o 10 rano miałem kuriera u siebie. Co ciekawe, obejrzeliśmy TV jeszcze przed zapłatą, ale to akurat detal, znam zasady. Nie było żadnych problemów z kurierem - firma DPD.

Telewizor zdecydowanie nowy. Menu serwisowe - na liczniku zero. Wszystko okrejone foliami zabezpieczającymi. Pełen komplet i zgodność numerów seryjnych. Po włączeniu - wszystko gra (a nawet lekko bzyczy, ale taki model ;))

Trzeba tylko odesłać kartę gwarancyjną, ale to już wiadomo :)

Generalnie było OK. Wiem, że to żadna miara, bo dopiero sposób załatwiania reklamacji jest najlepszą formą oceny sklepu, ale myślę, że ten opis może się do czegoś przydać.

BTW, nie jestem pracownikiem firmy. A w innym wątku pytam o połączenie tej plazmy z PC (kryptoreklama :p) Nie wystawiam opinii na ceneo, bo nie uważam tamtego serwisu za wiarygodny. Tutaj społeczność jakby lepsza ;) Przy okazji dzieki za temat o agito - miałem tam kupować :p
 

analityk200

New member
avans zabrze

PortOne to jest ukrywająca się firma AVANS ZABRZE, ceny ok ale popatrzcie na transport bez mozliwości osobistego odbioru. Wiec co z tego że tanio jak dostawy zaczynaja się od ponad 100zł.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Samsung PS50A451

TV z tytułu zamówiłem w poniedziałek wieczorem. We wtorek rano sprawdziłem, że ten model zniknął z ich strony, napisałem maila z pytaniem i wieczorem dostałem odpowiedź, że tv jest już zapakowany i zostanie wyslany w środę. W czwartek tv już u mnie był (kurier przedzwonił godzinę wcześniej). Żona była wściekła, bo musiała pomagać kurierowi przy wniesieniu pudła na 3 piętro (ale zanim wróciłem z pracy, to jej przeszło). Zanim kurier wyszedł, to zdążyła jeszcze sprawdzić, czy tv działa.
Koszt przesyłki 77PLN + 20 PLN za pobranie.
Karta gwarancyjna (PL) nie podbita, muszę wysłać do podbicia (nie rozumiem tego podejścia - zdecydowanie lepsze rozwiązanie jest z nalepkami zastąpującymi pieczątkę sklepu, które mogę sobie przykleić sam)...

P.S.
Większość firm kurierskich stosuje zasadę (przy pobraniu): najpierw pieniądze, potem sprawdzenie - jeśli sprzęt lub opakowanie zostało uszkodzone w czasie transportu zostaje sporządzony protokół i na tej podstawie dopiero można dochodzić swoich roszczeń.

P.P.S.
To tylko opinia dotycząca zakupu. Obym nie musiał sprawdzać gwarancji (przez Samsunga) tudzież ustawy konsumenckiej...
 

herkules_minus

New member
Kilka dni temu na portone pojawiła się kamera samsung hmx20c za bardzo atrakcyjną cenę. Z niedowierzaniem, napisałem maila do firmy, czy cena jest wporządku. Odpisali mi że cena się zgadza i kamerka jest na stanie.
Przed samym zakupem zadzwoniłem do firmy i też wszystko było ok. Zamówiłem, potwierdzenie przyszło, zapłaciłem.

Po 4 dniach dzwoni do mnie pracownik, że niestety nastąpiła pomyłka i sprzętu nie dostanę. Ja na to, że musiały zajść cztery pomyłki, bo:
1. cena na stronie internetowej się nie zgadzała
2. mail z firmy oznajmił, że wszystko jest ok
3. pani z firmy powiedziała, że wszystko jest ok
4. dostałem potwierdzenie zamówienia

Na szczęście kasę zwrócili.
Widać że oszustów ceneowych i skąpcowych przybywa.
pozdrawiam
 
Do góry