ekran Samsung LW46G15W jedyny LCD TFT 46" matryca 1920

janunio

New member
Bez reklam
wieża za XXXX zł pln

Jest w Saturnach w Warszawie (Arkadia i Janki) i jest tani: 29 999 zł
To jedyny w Polsce prawdziwy TV HD.
To jest bardzo atrakcyjna cena. A była jeszcze niedawno na poziomie 24 999 zł !!!! Szok !!!
Dane : telewizor LCD TFT 46" matryca 1920 x 1080 jedyna taka w polsce w sprzedaży.

Karty do komputera typu DVB są dostępne w sieciach VOBIS i też są bardzo tanie.
Ja kupiłem za 249 zł i to z pilotem ( na Jana Pawła II-go).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czy miałeś spsobność widzieć go przy pracy na HDTV ?
Jeśli tak to podziel się uwagami .Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Gratulecje

Najlepszy sygnał mam z HD1 przy użyciu karty DVB PC SkyStar 2 wraz z dedykowanym oprogramowaniem SkyView.
Sygnał jest stabilny i osiaga 68%. Jakośc obrazu w tym systemie zależy do tgz. "graphu" czyli użytych zestawów kodeków. A te zależą od posiadanych w kompie elemenów czyli karty graficznej ( ATI 9600 Pro ) i karty dzwiekowej (e-mi 1820).
Przy obrazach stabilnych jakośc jest topowa przez co rozumiem brak jakich kolwiek wad i jest jak "pocztówka". Ciekawe, że mamy duże problemy ze zdefiniowaniem wrażeń gdy patrzymy na obraz HD. Lubię obserowac ludzi w Media Markt gdy patrzą na HDTV ( w tym przypadku jest to domonstracja z twardego dysku NEC dem w WMVHD na telewizorze TLP Sagem) i nie wiedzą o co chodzi. Zresztą personel sklepu też nie wie o co chodz. Za najlepsze uważam wypowiedź 7 letniego dziecka, które właśnie powiedziało " to jest pocztówka tylko, że się rusza".
Problemy rosną wraz z procentem zmian i ich szybościa na ekranie.
I tu główną role graj wspomniane "graphy". Jest to jednak sprawa konfiguracji systemu PC i nad tym pracuję. Oczywiście dla osoby nie wprowadzonej w sprawe jest trudno wyłowic te jednak małe mankamenty. Tu trzeba by zaprosic Marfiego czyli twórcę programu SkyView. Ogólnie: jakośc powalająca, nie mająca nic wspólnego ze znaną telewizją. Lepszą jakośc osiągam jedynie z plików WMVHD w systemiem 1080 interealse. POtwredzam, że 720 p jest mniej ostry za to bardziej płynny i efekt zależy już od kondycji naszego wzroku lub stosowanych okularów. Zalecam więc: wizyta u okulisty, badanie wzroku i zakup okularów. I to nie jest żaden żart.
Na pewno zgodzicie się, że w przypadku dzwięku Hi-End należy jednak zbadac słuch i okreslic czy słyszymy liniowo a w przypadku stwerdzonych ułomności zrobic korektę w ustawieniach sprzętu z uwzględnieniem pomiarów wpływu pomieszczenia na kształt dzwięku.
Wszystko to by dotarła do nas wersja zgodna z intencją twórcy dzieła.
Osobnym zagadnieniem jest wpływ wielkości ekranu. Uważam, że 46" jest optymalnym rozwiazaniem do małych pomieszczeń. I to też nie jest żart. 46" to przecież ok. 6 ekranów 15" ( telewizorki turystyczne ) ustawionych obok siebie. Informacji jest na powierzchni wyświetlacza 6 razy więcej więc i jakośc taka sama tylko znowu 6 razy większa. I na koniec: Właśnie HD pozwala ogląda z bliska obrazbo nawet z odległości 1 m nie widac rozdzielcziści i tylko trzeba machac głową w lewo i prawo.
W mojej opinii dla 46" odległości optymalna od ekranu to 2,5 do 3 metrów. Dalsze oddalenie powoduje, że nie odbierzemy już korzyści z gęstości obrazy w systemie HD.

Janunio
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A jakim kablem masz połączony ekran z kompem ? Apropos tej odległości oglądania to troche przesadzasz :p bo różnice między HD a PAL widać nawet z daleka.
 

janunio

New member
Bez reklam
Brak DVI , HDMI

Mam świadomośc , że mój pogląd jest kontrowersynjny.
Mam także w sypialni TV LOEWE Calida 29" o oglądam go z odległości 2,5 m, I jest OK!
Moja teza to: odległośc zależy od rozdzielczości.
Dla mnie optymalna dla 46" ( 16:9) to 3 metry.
Moi znajomi po zkupie dużego ekranu demontrsacyjnie ustawiają go w salonach zachowując np. 5 metrowy dystans i wtedy kont widzenia jest taki sam jak przy 15" tyrystycznym TV oglądanym z 60 cm. Trzega tylko da czadu Audio bo źródło stoi bardzo daleko.
Jeszcze jeden argument, chyba kluczowy;
Oglądając widokówkę bardzo szczegółową przybliżamy ją do oczy aby zobaczy szczegóły. Kiedy mamy tego samego formatu pocztówkę np. z lat 50-tych to ją oddalamy aby nie widziec "pixeli".
Zapraszam do wymany WMVHD.
 

janunio

New member
Bez reklam
onkyo niestety lepsze

Mam w kompie karte ATI 9600 Pro z trzema outputami:
- D-SUB (zwane nie wiem czemu analogowym, znaczy wiem bo sygnał w PC jest przepuszczony przez dekoder D/A a w monitorze kompa przez A/D)
- S-Video
-DVI
Ja łączę Samsunga przez DVI-D i osobno stereo Audio z Karty dźwiękowej (E-mu 1820) przy czym tego łącza tak naprawdę nie urzywam. Z DVD dźwięk kieruję przez łącze optyczne na e-mu 1820 i dalej symetrycznymi kablami na aktywne, polskie monitory AMS-1 (Hi-End światowej klasy; zalecam bardzo).
DVD (Samsung HD-745) przez gniazdo Component Pr Pb Y aby wyegzekwowac Scanowanie w trybie Interlaced

Ważny link:
http://www.tomshardware.pl/consumer/20040805/index.html
Cytat:
"HDTV jest częścią specyfikacji telewizji DTV (Digital Television), w której zdefiniowano szereg różnych rozdzielczości obrazu. Dwie podstawowe nas interesujące rozdzielczości to 720p i 1080i. Literka "p" oznacza rozdzielczość progresywną (progressive), zaś "i" to rozdzielczość z przeplotem (interlaced). Na sekundę obrazu, w przypadku obu rozdzielczości, składa się 60 ramek. W rozdzielczości progresywnej co sekundę pojawia się 60 pełnych ramek obrazu. W przypadku rozdzielczości z przeplotem w ciągu sekundy pojawia się 30 ramek z liniami parzystymi obrazu i 30 z liniami nieparzystymi. Niektórzy widzowie narzekają, w przypadku rozdzielczości z przeplotem, na migotanie obrazu.

Rozdzielczość obrazu 720p wynosi 1280x720 pikseli, co daje całkowitą ilość 921600 pikseli. W przypadku 1080i rozdzielczość obrazu wynosi 1920x1080, co daje imponującą całkowitą ilość 2 milionów 72 tysięcy pikseli.

Która rozdzielczość jest lepsza? Wybór jest kwestią bardzo subiektywną i na pewno w przyszłości będziemy świadkami wielu bitew związanych z wyborem "lepszej" rozdzielczości. Niektórzy widzowie wolą bardziej "stabilny" obraz w rozdzielczości 720p. Z kolei dla innych lepsza jest wyższa rozdzielczość obrazu 1080i. Najlepszym sposobem na to wyrobienie sobie własnego zdania jest wizyta w salonie RTV i samodzielne przetestowanie obu rozdzielczości."


W mojej opinii dla ekranów LCD tylko 1080i bo obraz to brzytwa i widac każdy szczegó. Dla plazm zalecał bym720p.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:D Na temat która rozdzielczość jest lepsza na pewno będą toczyć się zacięte batalie, wg pism amerykańskich jest to 720p 60 fps, póki co, uważam że obie są dobre :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy na testach Full HD 46 "Sharpa , ale zachwyty wzbudza caly czas Plazma Pioneera. Co raz więcej klientow pieje z zachwytu.
Rzeczywiście robi niesamowite wrażenie. Tak jak spełniłbyś Swoje największe marzenie.
Szczerze polecam . O Sharpie więcej po testach.
 

janunio

New member
Bez reklam
hdtv .ts

kiki napisał:
Mamy na testach Full HD 46 "Sharpa , ale zachwyty wzbudza caly czas Plazma Pioneera. Co raz więcej klientow pieje z zachwytu.
Rzeczywiście robi niesamowite wrażenie. Tak jak spełniłbyś Swoje największe marzenie.
Szczerze polecam . O Sharpie więcej po testach.

[1] Z pewnością chodzi o Sharpa 45'' To jest LCD 1920x1080.
Jest od dwuch tugodni exponowany w Warszawie w MM al.Krakowska.
[2] Przestańcie wreszcie lansować plazmy, króre są z innej półki jakościowej. Mają małą rozdzielczość i ich żywotność jest o 50% krótsza od LCD a co najgorsze nikt nie ujawnia jak w czasie przebiega degradacja obrazu w plazmach. A podejżewam, że krzywa jest niekorzystna. Takich podejżeń nabrałem po porównaniu wystawowych plazm pracujących w Saturnie - Arkadia non-stop od otwarcia marketu czyli ok pół roku i nowych ekponowanych egzemplarzy.

Janunio
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No tutaj się muszę niezgodzić jeżeli chodzi o plazmy. Narazie wysztkie profesjonalne ekrany są produkowane w technologii plazmowej dopiero następna generacja LCD będzie powoli wchodzić na rynek profesjonalny. Żywotność była 50% krótsza, lecz to się zmieniło, tak samo jak kąt patrzenia w LCD. Poprzednie generacje plazm nie były rzeczywiście najlepsze jakościowo ale dokładnie to samo tyczy się LCD i obie technologie są ulepszane.
 

MRJ

New member
ar2 poszedł "o jeden most za daleko" :D Okazuje się że potentaci zamykają fabryki plazm. Pewnie pozostanie kilku producentów plazm, ale ta technologia już za bardzo się nie rozwinie. Nie ma co udoskonalać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie tak źle. Pioneer na wystawie w Amsterdamie pokazał plazmę z obrazem trójwymiarowym.
Więc nie wiadomo. Koszt plazmy 50 cali to - 20.000 zł
LCD 50 " to 50.000 zł.Więc na świecie plzmy idą swoim torem a LCD swoim .
Nawet specjaliści z branży nie wypowiadają sugesti - co ?
Plazmy mają łagodne przejście obrazu ,Palzmy nawet tańsze mają bardziej naturalną kolorystyke obrazu i łagodniejsz przejścia. Plazmy o wyższej rozdzielczości - chodzą z dobrego sygnału - rewelacyjnie.
Nie promujemy plaz czy LCD - staramy się pokazywać piękno i radość w obcowaniu z ekranem. Czy to jest LCD czy Plazma zależy wylącznie od właściciela.Gdyż każdy wybiera to co mu pasuje.

pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
fscynacja KIKI pastelami plazm to pozostałość z dzieciństwa.
KIKI pamietasz kredki świecowe ?
Patrząc na plazmę koncentrujcie uwagę na czarnej kratownicy.
Oddalcie sie o 5 m a wtedy będzie ok. O kontraście zapomnijcie.
Są super do normalnej TV bo są płaskie. Nie kurzą się.
Wot wsjo.
No i są tanie ale LCD także tanieją niesamowicie i to te bardzo dobre.
przykład:
40" z serii 51 SAMSUNG kosztuje 16 000 pln.
Super oferta Saturn Arkadia Warszawa ! ! !
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Oj janunio jesteś anty plazmatyczny :) poczekajmy na nowe pioneerki :D

P.S. denerwuje mnie troche w samsungach ciemniejszy obraz w stosunku do innych producentów, może jest jakaś opcja co to wyłącza bo się takiej nie doszukałem
 

janunio

New member
Bez reklam
Niebójmy się tego powiedzieć:
firmware w samsungach jest do DUPY !!!
Natomiast w serii 51 jest juz pewna poprawa.
Za mistrzowski uważam soft w LOEWE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdyby to bylo takie proste. Wielu klientom podoba się plazma i to nie tylko z powodu wyglądu zewnętrznego ale rownież z powodu jakości obrazu.
Płynność obrazu plazmy to jeszcze dla wielu modeli LCD - marzenie.
Łagodne -kolory , wielkość obrazu i cena to dodatkowe zalety plazm . jeśli ktoś ma duży pokój - wybiera Plazmę . Plazma też tuszuje nie dokladności ktore wychodzą w LCD.
Dziś w porównaniach LCD - Nowości Sharpa 32 P 50, JVC S 60, JVC C 50, Panasonica 32 LX 50 , Sharpa 32 GD1, Sharpa 37 Ga5 , Samsunga 32 a 41, Samsunga 26 a 33 ,Thomsona 32 LB 115 - wzięła plazma JVC z wyższej półki 42 PX 50. Wiele TV LCD - nie mialo szans .
Wg kilku osób obserwując porównania - najlepiej po raz kolejny wypadł 32 C 50 JVC - wspaniale też chodzi GRD1 Sharp.
Plazma była w czołówce.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Nieco głupie pytanie a'propos VLC Playera.

Drogi KIKI;

[1] co to za parametr: Płynność obrazu i czy jest on aby na pewno cechą ekranu ?
Czy chodzi o szybkość reakcji ? Bo cecha negatywna a więc długi czas reakcji może właśnie powodować tgz. ładną płynność przy źródle mającym problem z obsługą strumienia.

[2] Łagodne kolory ?! to właśnie nazywam pastelowym odcieniem plazm ( czytaj : zamglonym i ze znaczącym udziałem szarości).

[3] Wielość to rozmowa o 4 calach, bo 50” plazmy są obecne na sklepowych półkach tak jak 46” LCD.

[4] argument, że z powodu niedoskonałości technologicznej plazma maskuje niedoskonałość nadawanego sygnału to nie jest argument dla fana HDTV

[5] 32 C 50 JVC jak sprawdziłem to taka malutka plazma. Wydaje mi się, że im mniejsza plazma tym ładniejszy obraz bo wzrasta tam udział aktywnej części pixela.

PODSUMOWANIE:
To jest forum miłośników HDTV !
Nadrzędną misją jest krzewienie idei obcowania z estetyką na miarę naszych czasów.
Dlatego jestem na Waszym forum. Inne fora są poświęcone wymianą informacji gdzie kupić najtaniej to jest celem głównym. Tam króluje Allegro itp. I właśnie dlatego tam mnie nie ma.
To prawda, że LCD wymaga topowego źródła obrazu. Więc szukajmy takich źródeł.
Spalił mi się LOEWE CRT CALIDA 29” do oglądania TV kabel ASTERCITY i DVD (kineskop od dawna miał takie skłonności – kineskop Philips USD made; super slim ale nie FLAT.
Obraz TV jest tam poza zasięgiem wszystkich nowych technologii. Pewnie z resztą o tym dobrze wiesz.

Pozdrawiam

PS mam taka nadzieję, że 10 nowych programów HD od wrzesnia zmieni dużo na rynku.
 
Do góry