Czy Media Markt jest sprzęt ?

fan

New member
Czy muszę latać po sklepach specjalistycznych , czy wystarczy zajść do Miedia ? Kto mi zainstaluje ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Skoro zajrzełeś/łaś na te strony to znaczy ,że korzystasz z internetu . Poczytaj wątki i kup w necie. Taniej i bezpieczniej w sprawdzonym sklepie. W Media śmiało pytaj . Ja pytałem - nie mają pojęcia o co chodzi? Sprzętu też nie sprzedają,
 

fan

New member
Znalazłem w gazecie artykuł ,że firma olsztyńska LOCO sprzedaje tunery hdtv .Czy ktoś zna tą firmę?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Firma jest na rynku ponad 18 lat i ma kilka sklepów w całej Polsce. Zaopatruje też sieci supermarketów i małe sklepy.
 

Erwin

New member
połączenie PC - ekran

Zapomnij o Media! Chciałem zobaczyć HDTV "na własne oczy" bo słyszłem że jest wrażenie jak widzisz szprychy w rowerze, albo trzech tenorów jak się pocą podczas arii wokalnych :wink: Pomyślałem że jak w Media mają taką dużą powierzchnie i "tyle" sprzętu oraz pełno "wyszkolonych pracowników chętnych do pomocy" to trafiłem w 10-tkę. Wchodzę do sklepu, wybieram wzrokiem najbardziej "kumatego" pracownika kręcącego się koło TV, podchodzę, grzecznie pytam czy mógłbym mi przybliżyć temat HDTV bo podobno jest to bardzo fajna sprawa. Sprzedawca z wrodzoną kulturą osobistą i wyuczoną troską o potrzeby klienta pokiwał znacząco głową, poprosił żebym szedł za nim i po drodzę zaczął tworzyć otoczkę tematu, że " jest to nowość, że zainteresowanie ogromne, że jeszcze parę lat i tylko to będzie na rynku". Podchodzimy do półki na której leży coś na kształt tunera. Nieprzerywająć sprzedawcy w jego mowie krasomówczej podziwiam "to pudełko" czekająć aż przejdziemy do pokazu co to potrafi. No i tak czekam, czekam wsłuchując się w monolog pana w czerwonym sweterku i zaczynam się zastanawiać czy ja tracę wątek czy ktoś się zapędził w swoich wywodach. Zaczyman słuchać coś o nagrywaniu, o synchronicznym odtwarzaniu i nagrywaniu i powoli głupieje. Nie będe rozwijał dalej tematu, przejdę do sedna. Staliśmy przez magnetowidem z dyskiem trardym (teraz już wiem ską się wzięło HDDTV :shock: ), nie chciałem uświadamiać człowieka, szkoda było czasu, mojego i jego. Wszytkim którzy swoją wiedzę techniczną czerpią z Media Markt gratuluję i radę żeby nie chwali się tym głośno. Na pewno znajdzieje sklepy w których ktoś z Wami siądzie przed włączonym telewizorem HDTV i pogada chwile na temat który Was interesuje. Alternatywą jest to forum (szkoda że tak późno tu trafiłem). Ale Media odradzam, szkoda czasu i nerwów.
 

fan

New member
Kupiłem . Extra działa , szkoda że tak mało programów bo jestem napalony jak szczerbaty na suchary. Ale poczytałem sobie wszystkie niusy - i jestem podbudowany.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widziałem jak sprzedawca sciemial klientowi ,że Plazma ma 300:1 kontrast i dlatego jest najgorsza na rynku / Chodziło JVC/ gdy klient poprosił o katalog okazało się że w katalogu kontrast jest 3000: 1 . Sprzedawca stwierdził ,że mimo to jest najgorsza , choć gołym okiem widać było że chodzi znacznie lepiej od innych.
 
G

gracz

Guest
Kino zintegrowane.

Ja tam polecam dobre sklepy internetowe. Kolega polcił mi e-panasonic.pl . Nie dość ,że mają super ceny / nieporownywalne niż w sklapach dla debili/ to są kompetetni i spzręt na drugi dzień w domu. I jeszcze proszą żeby nie płacić przed wypakowaniem i sprawdzeniem zgodności zamowienia. Polecam. A idiotów trzeba tępić . Bo w Polsce nie powinniśmy dać się obrażać przez gości.
 

janunio

New member
Bez reklam
najnowsze plazmy i LCD

Tylko LCD.
To bardzo ważne. Pamiętajcie, że każdy chce tu ubic swój interes.
Prawda o ekranach zaczyna się od podania maxymalnego sygnału.
Zmuście więc sprzedawcę dysponującego do:

[1] prezentacji HD Forum z Tunera Quali-TV - takie rozdaje PIOBEER.
Następna dostawa dla dealerów będzie na przełomie kwietnia i maja. Obecnie nie mają nic na stanie.
HD Forum nadaje zdecydowanie lepiej od HD-1 !!!
[1a] Oni zwykle nie mogą namierzyc HD FORUM bo nie potrafią zrobic upgrade. A bez aktualizacji softu nie będzie nigdy HD FORUM z Hotbirda.
INSTRUKCJA upgradowania:
Problem tkwi w języku angielsko - amerykańskim
Trzeba doda, że instrukcja jest napisana fatalnie.
I tak; po połączeniu kompa z STBox-em kablem RS232 należy odpalic na komie soft ZLoad. Wskazac w tej aplikacji plik upgradujący.
Teraz najważniesze !!!!!!!!!!
Wyrywamy ze kabel sieciowy od STBoxa z gniazda i wkładamy wtyczkę ponownie. W instrukcji jest :" Connect STBox to the mains"
bo The Mains oznacza siec elektryczną czyli źródło prądu zasilającego 230 Volt.
I wtedy rzeczywiści cały proces samoczynnie się w minutę przeprowadza i wszystko widac na ekranie monitora kompa.
Teraz można już reset na STB i scan całości. Oczywiscie trzeba miec "zeza" i istawic na Hotberdzie :DUAL 1" a na Astrze DUAL 2" albo przestawic antene na HOTBIRDA tj. 6 stopnie w lewo stoją za czaszą.
U mnie to działa na DiSEqC 1. i AUTO scan mode.

Teraz mamy już zawodowy (znacznie lepszy sygnał niż z HD-1) z HD FORUM.
Następnie czekamy na demo SONY z Alp i już.
Tak podany sygnał jest bezlitosny dla plazm.
Są już dwa ekrany LCD 1920 x 1080 w sprzedaży: 46" Samsung (Saturn Warszawa Arkadia) i 45" Sharp (Berlin Media MArkt)
To tyle na dziś. Muszę iśc do roboty.

Janunio

ps. Zamówiłem HD WINDOW HAWAII
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Co kupowac do HD TV

co do zakupów w saturnie to chyba ostatnie miejsce jakie bym polecił nie tylko oni mają tą 46" Samsunga, pozatym drogo sprzedają. Byłem tam w sobotę i zapytałem się sprzedawcy czy może mi podłączyć sygnał HD bo chciałem zobaczyć jak to wygląda a on do mnie, że nie mają takiej możliwości bo nie ma skąd sygnału wziąć. Stanowczo odradzam saturny i markty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic się nie zmieniło . HDTV - nie wiedzą co to jest / może trafiłem na mniej inteligentnego/ . Ceny bardzo wysokie z wyjatkiem towaru z pierwszej strony gazetki. Ale wybór i reklama - Nie dla Idiotów- oszałamia.
Nawet już nie sprawdzają cen - idą jak w w "masło".
 

RheeTCT

New member
To najlepiej świadczy o tym,że w MM nic się nie zmienia.Od lat trzymają wysoki poziom.Czasem warto zajrzeć do archiwum,żeby się dobrze bawić.
I to ich niezwykle celne hasło: MM nie dla idiotów - wyłącznie dla wyjątkowych idiotów.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Hasło reklamowe tego marketu rzeczywiście finezją nie grzeszy. Jednak, jak wszedzie, można trafić okazyjnie. Jakiś rok temu znajoma kupiła subwoofer JLB EP150 w cenie, o jakiej można sobie tylko pomarzyć. Był bez opakowania. Ja zaś niedawno kupiłem plazmę Samsunga w dobrej cenie. W internecie najtańsza znaleziona przeze mnie ofeta była korzystniejsza jedynie o 30 zł. Jeśli zna się realia cenowe panujące na rynku, to MM jest równie dobrym miejscem do zakupu, jak każde inne. na plus muszę im przypisać to, że mają polską gwarancję i stanowią dobry punkt orientacyjny w zakresie tego, co się dzieje na rynku. Przynajmniej pod względem telewizorów. Hi-Fi i Kino domowe już gorzej, ale nieźle.

Kto kupuje z głową, ten nawet może kupować w MM. Ale należy być bardzo ostrożnym, to fakt. Nierzadko promocje wyglądają atrakcyjnie, a później się okazuje, że nie były tak korzystne. Zanim więc coś się wybierze, lepiej poszperać w internecie i popytać.

ArtS :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że to po prostu wyjątkowa sytuacja. Niemniej jednak w tym właśnie dniu tak było. Pbserwowałem ceny już od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, że markety typu Euro, czy MM utrzymują stosunkowo wysokie ceny na codzień, jednak zdarzają się chwilowe obniżki i bywają całkiem atrakcyjne. Osobiście mam sporo rezerwy przy kupowaniu w sieci, gdyż specyfika polskiego rynku powoduje, iż nie zawsze wiadomo, czy towar pochodzi od polskiego dystrybutora. A to jest dla mnie kluczowe.

ArtS :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie takie be Media jest...

Skoro trzyletni kotlet został odgrzany to pozwolę sobie na mały wspominek sprzed 6...7 lat.
Rzecz działa się w Gdańsku. Miałem w planie kupno TV 28" 16:9, i możliwość wydania do 3000 pln. Kręciłem się po sklepach i sklepikach (te ostatnie jeszcze wtedy istniały) ze sprzętem, oglądając podstawowe modele, gdy Panasonic ogłosił promocję (czyli wyprzedaż schodzącego modelu). Za 3300 lepiej wyposażony niż podstawowe TV (100 Hz i różne ulepszacze no i kineskop Quintrix).
A że akurat ten model był tylko w F.H. Jończak (to taka sieć sklepów z pretensjami do ekskluzywności, Sony, JVC i PanSłoik), wziąłem więc ze sobą parę dobrze opatrzonych płyt dvd i udałem się do Jończaka.
Wzmiankowany PanSłoik stał sobie na regale i wyświetlał jakiś mecz w Polsacie z kablówki. Obraz lekko zaszumiony no i ówczesna polsatowska jakość (jej brak). W sklepie pustawo, poczekałem aż wyjdą inni klienci, coby nie robić za dużych problemów.

Na moją prośbę o możliwość oceny jakości obrazu, czyli podłączenie dvd i odpalenie kilku płyt pan z obsługi SALONU zrobił zdziwioną minę i stwierdził że przecież leci TV i widać. Na to ja że nie oglądam TV ino niemal wyłącznie DVD. Po krótkiej wymianie zdań, pan łaskawie i z boleściwą miną przeniósł jakieś dvd z jednej na drugą półkę i połączył oba urządzenia kablem.....composite video.:roll:
Biedak, trafił na namolnego klienta. Poprosiłem o połączenie scartem, bo cincha, to ujmujjąc rzecz innymi słowami i uprzejmie, może sobie gdzieś indziej wetknąć. Pan z jeszcze większym cierpieniem wymienił kabelki.
Obraz fikuśny, nie łączyła składowa B, ja proszę o inny scart, pan że moje płyty muszą być be, ja wciąż grzecznie że widziałem je nie raz (Matrixa naonczas to chyba z 10 razy...). Z wciąż rosnącą boleścią na twarzy pan wymienił scarta. Niebieski powrócił, ale obraz był kiepski (jakieś kłaczki na obrazie, efekt mokrej szyby). Przypuszczałem że wina leży raczej po stronie jakiegoś ulepszacza obrazu albo i nawet techniki 100 Hz niż jakości toru video, ale nie zweryfikowałem moich podejrzeń....bo nie dostałem pilota i nie mogłem popatrzeć co i jak jest ustawione! Po krótkiej wymianie zdań, gdy pilot wciąż polegiwał sobie w szufladzie za panem z obsługi, zawinąłem się i do Jończaka już w życiu na zakupy nie chodziłem.

Za to w Media Markt, pan z obsługi z leciuteńko kwaśną miną, za to bez zbędnych dyskusji wytargał z zaplecza dvd i kabelek, podłączył to wszystko do 28" Thomsona (tego PanaSłoika nie mieli) i zostawił mnie z pilotami i ze sprzętem. Tak więc mogłem sobie popatrzeć na tą scenę z tego filmu i tamtą z tamtego, poustawiać parametry regulacji, przelecieć wszystkie testy z płyty testowej i w miarę spokojnie ocenić jakość obrazu. Kupiłem oczywiście Thomsona, był trochę słabszy ale bez "kłaczków" i wiedziałem CO kupuję.

Tak więc reklama jednego z salonów ze sprzętem high-end, "Nie kupujcie tam, gdzie powinni tego zabronić!", nie podziałała. ;)
 

jacek76

New member
I to ich niezwykle celne hasło: MM nie dla idiotów - wyłącznie dla wyjątkowych idiotów.[/quote]

Witam,

ja dla odmiany kupuję elektronikę tylko u nich.
Nie liczę na wiedze i doradztwo sprzedawcy, bo nie ma się co łudzić - zazwyczaj nie są specjalistami, więc trzeba samemu wiedzieć co się chce kupić.
Mają za to duży wybór i serwis z którego zdarzało mi się korzystać i tu spełnili moje oczekiwania.
Co do ceny - pewnie że zazwyczaj jest wyższa niż w necie (zawsze można coś wytargować), ale ja wolę zapłacić trochę drożej i kupić coś co widzę, mogę sprawdzić i zabrać od razu do domu.
Jak kupuję TV za 10000pln i przepłacam w stosunku do netu np. 1000pln wiedząc, że przez rok stracę na nim 4000-5000pln (chcąc sprzedać) to patrząc na serwis (pewna gwarancja, zwrot w 10 dni, akcja typu tv na próbę na 2 m-ce, brak problemów z ewentualną wymianą, brak pośredniczącego transportu kurierem-ryzyko uszkodzenia itp.) zgadzam się na to i wiem za co przepłacam.
Jeżeli ktoś patrzy tylko na cenę i chce zawsze jak najtaniej to net jest właśnie dla niego i wtedy trzeba tylko znaleźć w gąszczu różnych sklepów (czasami niepewnych) ten, który spełni oczekiwania i zapewni obsługę na odpowiednim poziomie.
Na to ja akurat nie mam czasu ani rozeznania, a ewentualne nerwy i niepewność (ryzyko) nie są dla mnie warte wkalkulowanej nadpłaty.
Pzdr
Jacek
 

PWK

New member
Warto kupować w sieciach MM czy Saturn, tylko trzeba wiedzieć co, gdzie i kiedy. W promocjach miewają takie ceny, że sklepy internetowe mogą tylko pomarzyć.
 
Do góry