Kupno TV za granicą (Belgia)

PersiL

New member
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem TV w tym sklepie (JVC 37P80).
W Polsce kosztuje on najtaniej 5000, a w tamtym sklepie podali mi cenę 949€ + 73€ przesyłka do Polski (razem w przeliczeniu ok 3700zł). Proszę o wasze opinie, czy warto kupować w takim sklepie? Jakie dopłaty dojdą? Nie mam doświadczeń w kupowaniu za granicą...

P.S. Chodzi mi o sklep http://www.iishop.be/
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będziesz miał gwarancji w Polsce. JVC Polska wypuścił swoje gwarancje.
Musisz to uwzględnić.
 

PersiL

New member
Na pewno?

Niedawno napisałem do JVC z takim pytaniem:

-----Original Message-----
To: jvc@jvc.com.pl
Subject: Gwarancja z zagranicy

Witam.

Ostatnio zakupiłem telewizor LCD JVC model 37P80 w Belgijskim sklepie internetowym. Chciałbym się dowiedzieć, czy gwarancja ta obowiązuje również na terenie Polski, czy tylko Belgii.
Oto odpowiedź:

Witam,

Sprzęt zakupiony na terenie UE podlega gwarancji w Polsce.

Pozdrawiam

Anna Sasak
Asystentka Zarządu
JVC Polska Sp. z o.o.
Więc jak jest na pewno? TV co prawda jeszcze nie kupiłem, ale nie chciałbym dostać jakieś niespodzianki;)

Proszę o jakąkolwiek odpowiedź.
 

p0is0n

New member
w praktyce jest tak, ze warto takiego maila sobie zachowac, zeby moc potem dochodzic swoich praw:)
a najlepiej wyslac to samo faxem i zachowac sobie taki fax:)
nawet, jesli babka z firmy JVC POlska sie pomylila, to firma wezmie na klate odpowiedzialnosc za jej blad i bedziesz mial te gwarancje.
Mozna powiedziec, ze JVC w takim razie jest chlubnym wyjatkiem z ta gwarancja UE.
Co do zakupow w UE to przede wszystkim dolicza Ci polski VAT, a przy zakupach w USA dolicza Ci i VAT i clo. Ja sie raz nacialem kupujac plyty w amazonie i zaplacilem jakies 33% drozej niz myslalem ze wyjdzie i ..wyszlo drozej niz w Polsce :(
Aha, ja zamawialem UPSem, podobno poczta morska prawie nic nie jest sprawdzane, wiec wychodzi taniej, z tym ze juz kiedys mi zaginelo w drodze wiec odradzam.
Ale..temat oplacalnego sprowadzania jest ciekawy i chetnie bym sie dowiedzial jak to robia zawodowcy.
 

ba_stek

New member
zakupy zagramianicą

Wiatam wszystkich światowców :)
z tego co mi wiadomo to:

1. gwarancje są w UE i obowiązują w UE na podstawie dokumentu zakupu. Jeżeli mówimy o gwarancji producenta, bo jeżeli mamy jakąś gwarancję sprzedawcy to...czasami przykro.

2. Podatku Vat ani akcyzy wewnątrz UE się nie nalicza ponieważ towar nie może być podwójnie opodatkowany. czyli jeżeli kupujesz w sklepie to sklep na w cenie wliczone np. 22%(w polsce) ty te 22% płacisz w cenie końcowej (brutto) i już

3. USA czy cokolwiek poza UE to już oddzielna historia bo nie obowiązuje wspólnota wię nakładane są cła/akcyzy/podatki
odnośnie stanów, to można podobno coś na przesyłke do rodziny...nie próbowałem zwłaszcza z 50" :) a jak się ktoś zcepi to trzeba zapłacić. znajomej stuardessy też nie poproszę aby przywiozła...

Proponuję konynuację wontku pod względem częstotliwości i VOLT'ów bo USA i GB mają inną częstotliwość radia jak się nie mylę. co z TV nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gwarancja europejska jest honorowana ,ale zadzwoń do serwisu i zapytaj na jakich warunkach ?
I zapytaj o wymianę na drodze handlowej .
 

baranskia

New member
Genialny topik -BRAWO, PersiL! I daje dużo do myślenia... Dzięk-You :))

:eek:k:

Genialny topik -BRAWO, PersiL!
I daje dużo do myślenia... Dzięk-You :))
wg mnie to: teraz coraz częściej będzie warto zaryzykować - zwłaszcza przy oszczędności rzędu 25% i więcej... tym bardziej, jeśli sprzęt jest firmowy, homologowany i oryginalny. A na Zachodzie sprzedawcy raczej są rzetelni i nie oszukują, tak jak u nas...

:hmm:
I jeszcze tylko - niestety - mała, ale istotna uwaga:

UWAŻAJMY NA WERSJĘ JEZYKOWĄ DOSTĘPNĄ w MENU - nie zawsze jest ona z polską... i wtedy :roll: Trzeba poduczyć się języków obcych, albo... "Huston, we've got a problem!" pozostanie korowód z wymianą - a to strata czasu i pieniędzy, słowem: NIEPOTRZEBNE NREWY ( i to na własne życzenie),
więc BĄDŹMY OSTROŻNIEJSI przy zagranicznym kupowaniu na odległość...

- a propos: :krol:
-:?: CZY i wtedy MAMy PRAWO ODSTĄPIĆ OD ZAKUPU w terminie do 10 dni BEZ PODANIA PRZYCZYNY i odesłać towar w stanie początkowym :?:
"...OTO JEST PYTANIE..." - z "Hamleta" Szekspira

Kto wie, niech się wy-powie... wy-pisze...

CZEKAMy, chyba wszyscy, niecierpliwie, a tymczasem... :grin:
życzę sobie i WSZYSTKIM MIŁEGO ŚWIĘTOWANIA WIELKIEJNOCY !
C.U.

Adam
:eek:k:
 

JanuszD

New member
Potwierdzam, że na prawdę warto kupować TV za granicą RP, ale w granicach EU. Gwarancje i rękojmie z mocy odpowiedniej dyrektywy muszą być w Polsce honorowane. Dokonując zakupu Panasonica 42PX80E,
Panasonic Polska potwierdził mi ich obowiązek realizacji ew. naprawy gwarancyjnej mimo, że ten typ TV w Polsce nie jest w dystrybucji, bo u nas Panasonic oferuje model 42PV80, będący uboższym odpowiednikiem. Problem może polegać jedynie na tym, że ew. naprawa będzie miała prawo się przedłużyć poza ustawowe 2 tyg., jeżeli zaistnieje koniecznośc sprowadzenia części z zagranicy. Poza zapłatą sklepowi za sprzęt i transport nie ma żadnych innych kosztów, (akcyzy, VAT, etc.)
 

p0is0n

New member
JanuszD napisał:
Potwierdzam, że na prawdę warto kupować TV za granicą RP, ale w granicach EU. Gwarancje i rękojmie z mocy odpowiedniej dyrektywy muszą być w Polsce honorowane.)

obawiam sie ze to nie takie proste, patrz problemy z gwarancja kupionych za granica np Sharpow.
owszem, gwarancja obowiazuje, ale strona jest juz np Sharp UK (gdy kupujemy w UK) a nie Sharp Polska.No i jak sie cos popsuje, to niestety wysylka do UK :( czytaj: wieksze koszty i dluzszy czas oczekiwania.
Z VATem tez nie tak prosto - wystarczy poczytac tabelki na amazon.co.uk.
 
Do góry