Komputronik

koczownik

New member
Witam!
Niedlugo bede kupowal tv lcd i jestem ciekaw czy ktos z forumowiczow korzystal z uslug sklepu komputronik.pl?
Oni teraz oprocz tego, ze dzialaja w necie, maja normalne placowki i jest opcja taka, ze kupuje sie przez internet i zaznacza mozliwosc odbioru osobistego w dowolnej placowce Komputronika w danym miescie.
Zamierzam z tego skorzystac i przy odbiorze w sklepie sprawdzic sobie telewizor.

Jakby ktos mial opinie dot. tego sklepu to prosze odpowiedzi w tym temacie, dzieki.

Pozdrowienia!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Korzystam z tej firmy jako klient biznesowy.
Ceny maja nie najniższe, ale na współprace nie narzekam.
Mają duży wybór "dóbr wszelakich".
Osobiście polecam.
 

mirecore

New member
ja podobnie, ale TV to raczej maja drogie. Na twoim miejscu to bym sobie przez Ceneo znalazł cos blisko ciebie.
Biznesowo, polecam Action (ceny hurtowe tylko dla firm)
 

Ru$lan

New member
Mój tv ( Sharp 46X20e ) kupiłem wlaśnie u nich - cena na ten tv była wtedy u nich ciut wyższa niż w innych sklepach internetowych (inna sprawa, że w ostateczności i tak zapłaciłem mniej, bo bez problemu udało mi się trochę urwać z ceny początkowej ), ale nie o samą cenę chodzi (kupując tv za kilka tysięcy złotych, różnica 200-300 zł to żadna różnica ) - kupiłem w Komputroniku bo mam pewność że to solidna firma, a nie jakaś "firma-krzak", która kusi niskimi cenami, a jak przyjdzie co do czego to szukaj wiatru w polu.
Reasumując poza zakupem ww tv, w firmie K. zakupiłem w przeciągu ostatnich kilku lat sprzęt komputerowy za kilka(naście) tysięcy złotych i nigdy nie miałem problemu z gwarancją, serwisem itp. Obsługa jest naprawdę na wysokim poziomie - szczerze polecam.
 

DanielKK

New member
Ja kupiłem u nich dwa tv. Odbierałem w normalnym sklepie. Obsługa dobra, sami się kontaktowali, można jeszcze trochę zbić z ceny, która jest w internecie (ja wziąłem drobiazgi, które wrzucili w cenę telewizora). Ceny mają trochę wyższe niż sklepy internetowe ale w razie czego jest się do kogo zgłosić. Polecam.
 

mirecore

New member
200 zł żarty jakieś

aktualna cena w komputroniku:
46" Sharp LC46XL2E 100Hz 8742,-

w ceneo znajdziesz nie żadne krzaki za 7890,-
odbierasz osobiście towar zapakowany fabrycznie, gwarancja producenta, minęły czasy ściemniaczy, teraz to są działalności jedno osobowe we własnym domu, w Warszawie jest takich wiele.
 

Ru$lan

New member
mirecore napisał:
teraz to są działalności jedno osobowe we własnym domu, w Warszawie jest takich wiele.

czyli w praktyce wygląda to tak, że Pan Henio ciągnie sprzęt z Berlina, a w razie ( nie daj Boże ) awarii można obudzić się z ręką w nocniku.

Sorry ale jakoś nie mam zaufania do tych "jednoosobowych" firm, czasami wolę zaplacić trochę więcej ale mieć pewność, że w przypadku awarii będę miał gdzie reklamować sprzęt...

A i jeszcze słowo nt. dostępności towaru w tych sklepach, które wg ceneo oferują atrakcyjniejszą cenę - często kończy się to tym, że tv występuje jedynie wirtualnie, na witrynie internetowej danego sklepu, a jak przyjdzie do zakupu to okazuje się, że trzeba czekać, i to całkiem sporo ( no ale w końcu Pan Henio musi doieźć sprzęt z Berlina ;) )...
 

radzique

New member
No ale przecież Pan Henio ci tego sprzętu nie naprawia jak sie zepsuje.
Dostajesz karte gwarancyjną od producenta i dzwonisz bezpośreniu do serwisu.
No ale komputronik też musi zarobić ;)
 

mirecore

New member
a dlaczego z Berlina ???

widać że pojecia o interesach nie masz...

mój sąsiad to firma VENECJA - moze znasz z Centrów Handlowych
buty włoskie, drogie i eleganckie... jak zaczynał miał jeden mały dostawczy samochodzik, dzisiaj ma kilka TIRÓW i wozi owszem z Włoch... to normalne.

a jak myslisz skąd ma komputronik - prosto z Japoni własnym samolotem
w białych rękawiczkach ???
 

Ru$lan

New member
radzique napisał:
No ale przecież Pan Henio ci tego sprzętu nie naprawia jak sie zepsuje.
Dostajesz karte gwarancyjną od producenta i dzwonisz bezpośreniu do serwisu.

a z tym może być problem biorąc pod uwagę to jak Sharp Polska podchodzi do produktów pochodzących spoza oficjalnej polskiej dystrybucji - jakis czas temu pisał o tym kiki, poszukajcie

a wracając do Pana Henia, to sorry może Was stać na zaufanie dla kogoś kto kręci lody na sprowadzaniu sprzętu zza granicy (poza oficjalną dystrybucją ), ale Mnie nie. Dlatego kupując jakiś sprzęt nie kieruje się tylko ceną.
 

Holt_

New member
Bez reklam
radzique napisał:
No ale przecież Pan Henio ci tego sprzętu nie naprawia jak sie zepsuje.
Dostajesz karte gwarancyjną od producenta i dzwonisz bezpośreniu do serwisu.

mhm....a serwis pyta - czy ma pan gwarancję wystawioną przez firmę X (Shsrp, Panasonic, Sony, etc) POLSKA.

A Ty niekoniecznie musisz mieć taką gwarancję. Całe mnóstwo sklepów intyernetowych prowadzonych przez panów Heniów oferuje TV LCD sprowadzane głównie z Niemiec, które polskiej gwarancji nie mają.

W razie awarii szukaj sobie serwisu w Niemczech. Pół biedy, jeśli sklep oferuje ci gwarancję door to door jak Max24. To oni ci go tam zawiozą i przywiozą. Potrwa to dłużej, ale przynajmniej masz to z głowy.

Tyle, że o ile wiem - nie wszystkie sklepy tak działają.
 

Deimos

Banned
Oj nie daj Boże Sony Polska! Ostatnio zwróciłem się do nich na piśmie z zapytaniem ile otrzymam gwarancji w przypadku zakupu projektora VPL -VW 60? No odpowiedź mnie zszokowała - 0 godzin (słownie zero)! a TU DRUGI PRZYKŁAD: Ponieważ w sklepie nie mieli pojęcia czym się różni Pioneer LX508D od 5080D, więc skierowali mnie na strone DSV do prównywarki produktów, gdzie oczywiście nie było można zobaczyć żadnych różnic między tymi modelami. Wówczas w swojej naiwności wysłałem maila do DSV jak to jest i oczywiście totalne lekceważenie - jakiejkolwiek odpowiedzi !!! Oni mają klienta w d... to ja ich tym bardziej!!!
Więc dałem sobie już dawno spokój z zakupami w kraju..:)
 
Ostatnia edycja:

koczownik

New member
Wow jaki odzew :) dzieki za odpowiedzi!
Ja rowniez wole miec sie do kogo zwrocic osobiscie w przypadku naprawy gwarancyjnej.

Ruslan, DanielKK: rozumiem, ze na gwarancji moge oddac sprzet do ktoregos z salonow komputronika, a nie wysylac jakims kurierem, tak?

Pozdrawiam!
 

Deimos

Banned
Jeżeli sklep Komputronika masz na miejscu i tu kupisz, to w razie naprawy gwaranyjnej dajesz do sklepu i dalej sklep załatwia. W innym przypadku zgłaszasz mailem do głownego serwisu w Poznaniu, że coś nie gra - oni nadają Ci nr, reklamacji i na tej podstawie wysyłasz do nich sprzęt - na ich koszt. To tyle. Pozdrawiam
 

ipkiss

New member
kiedys potrzebowalem komputery do firmy i czekalem na realizacje zamowienia ponad 2 tyg.
ludzie z obslugi niezorientowani kiedy cos bedzie - wybrane sluchawki creative kupilem gdzie indziej.
a teraz juz wiem ze to chyba najdrozszy sklep w sieci...
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest masa sklepów internetowych, które nie są firmami "krzak" ani jednosobowymi panami Heniami. Dostarczają sprzęt z polską gwarancją i są dużo tańsi od Kompu. Kompu ze sklepu dość taniego stało się jednym z najdroższych w sieci. Stało się tak po wejściu Kompu na giełdę. W Poznaniu większość sklepów tradycyjnych bije ich z cenami na łeb. Nie polecam.
 

mirecore

New member
czekam już prawie dwa tygodnie na zamówione programy, obiecywali że w dni robocze czyli 27 i 28 grudnia - bedę miał na 100% tym czasem 0%,
a kaskę dostali e-przelewem czyli natychmiast.

jak pisałem wczesniej - ceny mają od czapy...
(nie wszystkie, Vista64Ultimate i Office2007Pro OEM
w normalnych cenach, dlatego zamówiłem ale ni mam jeszcze)

mam dostep do cen hurtowych na oprogramowanie i sprzęt komputerowy, na przykładzie pakietu Adobe CS3 Design Standard PL

brutto
hurt - 5009,32
komputronik.pl - 5598,00
cortland.pl - 5338,72

na pewno nie jest już najtańszy !!!
 
Do góry